Horoskopi ditor – 20 korrik 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ka një shans që do të merrni një vendim të nxituar që nuk përputhet me moralin tuaj. Ju mund të veproni jashtë karakterit në një ndërveprim të nxituar dhe të bëni diçka që nuk do ta kishit bërë nëse do të kishit kohë për të marrë parasysh veprimet tuaja. Mundohuni të mos e rrihni veten më pas, pasi mendja juaj mund t’i shpërthejë gjërat jashtë proporcionit duke i menduar shumë veprimet ose fjalët tuaja pas faktit. Për sa kohë që keni bërë më të mirën që mundeni, duhet të dalë mirë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Diçka për të cilën kishit harruar mund të kthehet për t’ju ndjekur. Ju mund të keni përfunduar diçka me nxitim dhe keni humbur një hap, ose me nxitimin tuaj, keni harruar t’i përgjigjeni emailit të rëndësishëm të dikujt. Tani që është kthyer në fokusin tuaj, ju jeni në gjendje të korrigjoni atë që keni neglizhuar. Ndjenjat e fajit mund të zvarriten, por kujtojini vetes se të gjithë bëjnë gabime. Përderisa nuk e keni bërë qëllimisht, nuk keni pse të ndiheni keq. Thjesht bëni një shënim mendor për ta mbajtur mend herën tjetër.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju mund ta gjeni veten të veçuar nga grupi në këtë kohë. Ju mund të përfundoni në një diskutim duke kundërshtuar disa njerëz të tjerë, në të cilin vendosmëria juaj ju ndalon të tërhiqeni fare. Thënë kjo, ky mund të bëhet më shumë një argument sesa një diskutim nëse përpiqeni të shprehni një pikë me shumë egërsi, kështu që mos e teproni kur debatoni anën tuaj. Ju mund ta mendoni shumë këtë debat më vonë, por përpiquni të mos përqendroheni në të.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Dikush mund t’ju akuzojë se nuk jeni të sinqertë sot. Diçka që bëni mund të jetë perceptuar prej tyre si e rreme ose lajkatare, edhe nëse keni vepruar me qëllime të vërteta. Jepini vetes pak hir për mënyrën se si dukej dhe mos dyshoni në veten tuaj vetëm sepse dikush tjetër ka vendosur që ata e dinë mendjen tuaj më mirë se ju. Qëndroni pas qëllimeve tuaja dhe mos lejoni që ato t’ju mashtrojnë! Ju nuk keni pse të përshtateni me foton që ata kanë pikturuar.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Njerëzit mund t’ju anashkalojnë tani. Pavarësisht përpjekjeve tuaja për t’i treguar dikujt një aftësi të re ose diçka interesante që keni fituar, ai mund të duket i painteresuar për atë që po prezantoni. Kjo ka të ngjarë që ata të jenë të pasjellshëm në vend që ju të jeni të pasjellshëm, edhe pse ata mund t’ju trajtojnë sikur jeni të bezdisshëm. Njihni audiencën tuaj dhe mbani mend se jo të gjithë do të vlerësojnë të njëjtat gjëra që ju pëlqejnë. Fansat e tu janë atje – thjesht duhet të jesh të gatshëm t’i kërkoni!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Thashethemet mund të mos jenë në favorin tuaj sot. Pavarësisht nëse dikush reagon negativisht ndaj diçkaje që thoni ose ju ndodh pas thashethemeve negative për ju, ka të ngjarë që ndarja e historive dramatike nuk do të shkojë mirë. Ju mund të dëshironi t’i mbani bisedat larg çdo fakti të këndshëm për njerëzit që njihni, ose mund të rrezikoni t’u ktheheni atyre. Sa i përket thashethemeve për ju, mund të përpiqeni t’i ndaloni, por e rëndësishme është që të dini se çfarë është e vërtetë për veten tuaj.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Konflikti me një mik mund të ndikojë në reputacionin tuaj aktual. Ju mund të jeni në një vend të vështirë me dikë në jetën tuaj, dhe disa njerëz mund të marrin anën e tyre, ndërsa të tjerët të tuajën. Edhe nëse marrja e anëve nuk është mënyra më e mirë për ta bërë këtë, nuk mund të keni asgjë që mund të bëni për t’i ndaluar të tjerët që të gravitojnë tek njëri prej jush. Bëni atë që mundeni për të shpërndarë situatën, por në fund të fundit, ju nuk mund të kontrolloni veprimet e njerëzve të tjerë, vetëm tuajat.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një individ që ju frustron mund të jetë i pashmangshëm tani. Ju mund të detyroheni të punoni ose të kaloni kohë me këtë person, pavarësisht nga përpjekjet tuaja më të mira për të qëndruar larg tij. Ndërsa të gjithë duhet të shkojnë mirë me dikë që nuk i pëlqen ndonjëherë, kjo nuk e bën më të lehtë për të buzëqeshur dhe duruar. Bëni një përpjekje për të gjetur një gjuhë të përbashkët me ta – duke bërë këtë do t’ju ndihmojë të zvogëloni pak atë përçarje midis ju të dyve.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Besnikëria mund të vihet në pikëpyetje në çdo moment. Dikush të cilit i besoni mund të fillojë të largohet nga ju, ndoshta duke lëvizur diku që nuk mund ta ndiqni. Ata mund t’ju tregojnë se besimi juaj tek ata nuk ia vlen më dhe besnikëria e tyre tani është ndaj dikujt ose diçkaje tjetër, edhe nëse ka qenë me ju më parë. Kjo nuk duhet të kthehet në një situatë ku ju bëheni armiq, por mund të mos jeni në gjendje ta mbani këtë person afër si më parë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Dikush mund të përpiqet të ndryshojë sjelljen tuaj sot. Edhe pse është në rregull të rriteni dhe të zhvendoseni, ky mund të mos jetë një ndryshim që ka kuptim për ty. Ata mund ta bëjnë këtë për përfitimin tuaj, ose thjesht mund të duan që ju të përshtateni në një rol që ata e shohin më të përshtatshëm. Nëse nuk jeni të kënaqur me ndonjë gjë që ata përpiqen t’ju bindin të bëni, atëherë nuk keni pse ta bëni! Vetëm ju mund të vendosni se ku duhet të drejtohet trajektorja e jetës suaj.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Zakonet e padobishme të komunikimit mund t’ju pengojnë në këtë moment. Ju mund të keni larguar nga jeta juaj një mik në të kaluarën. Tani, ai person i veçantë mund të mos jetë i gatshëm të rilidhet me ju. Ndërsa linjat e komunikimit mund të mos jenë më të hapura me njerëz nga e kaluara juaj, nuk keni pse t’i vajtoni ato marrëdhënie aq intensivisht sa të mos krijoni të reja. Shkoni përpara me më shumë qëllim në marrëdhëniet tuaja!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Talentet tuaja mund të mos jenë më aq të forta sa dikur. Nëse nuk e keni praktikuar prej kohësh një aktivitet që dikur ju sillte gëzim, mund të zhgënjeheni nga mungesa e aftësive tuaja aktuale në krahasim me aftësitë tuaja origjinale. Në vend që të hiqni dorë nga ky hobi që keni dashur më parë, shikoni nëse nuk mund ta rindërtoni veten në lavdinë tuaj të mëparshme. E keni bërë një herë më parë – ka një shans të mirë që të mund ta praktikoni dhe ta bëni përsëri!

Burimi: Tarot