Horoskopi ditor – 20 maj 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Të thoni atë ç’ka mendoni mendjen mund të jetë më e lehtë për ju tani. Mund të zbuloni se keni më shumë mundësi se zakonisht për të shkëmbyer mendimet tuaja dhe informacione të tjera me njerëzit përreth jush. Vazhdoni dhe ngrohuni për sfidën duke ndarë disa meme të mira në mediat sociale! Të shikosh botën duke qeshur me ty mund të jetë një kujtesë e rëndësishme se ajo që nxjerr atje ka ndikim tek të tjerët.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Bërja e një inventari të financave tuaja mund të jetë një hap i rëndësishëm për ju sot. Mund t’ju duhet të mësoni saktësisht se çfarë keni përpara se të merrni vendimet më të mira se çfarë të bëni me to. Nëse nuk ju pëlqen ajo që shihni, mund të mendoni nëse përmirësimi i statusit tuaj profesional në një farë mënyre do t’ju ndihmonte të fitoni të ardhura më të larta. Bërja e parave tuaja të shkojnë më tej është më e lehtë kur ka më shumë prej tyre!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Askush nuk ka gjasa t’ju bëjë të heshtni tani. Mund të jeni të kënaqur të zbuloni se bota më në fund është në gjatësinë e valës suaj të zhurmshme për një kohë. Megjithatë, ju nuk jeni domosdoshmërisht në një humor joserioz për momentin – mendja juaj mund të jetë në disa tema filozofike me peshë! Gjetja e dikujt që përballet me sfidën e një debati të mirë mund t’ju japë stërvitjen intelektuale që ju nevojitet. Jini të qartë për dëshirën tuaj për një grindje miqësore dhe jo për një përleshje.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Pranimi i asaj që fshihni mund të jetë i nevojshëm tani. Mund të bëheni më të vetëdijshëm se zakonisht për gjërat që zakonisht nuk u tregoni njerëzve. Sidoqoftë, mund t’ju duhet të mendoni realisht nëse ndonjë sekret që keni mbajtur ende duhet të mbahet apo jo. Ndoshta kohët kanë ndryshuar, duke i bërë disa gjëra më pak të diskutueshme se dikur. Hapni mundësinë për të shkarkuar veten, edhe nëse nuk jeni gati ta bëni atë menjëherë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju ndoshta jeni gati të pushoni nga përgjegjësitë tuaja tani dhe ndarja e një momenti argëtimi me të tjerët mund ta bëjë pushimin tuaj edhe më të dobishëm. Mund të jeni gati t’i kushtoni jetës suaj shoqërore vëmendjen që meriton. Në këtë proces, mund të zbuloni se dëshironi të krijoni një marrëdhënie më të ngushtë me një të njohur që e njihni kryesisht përmes rrjetit tuaj më të gjerë. Kërkoni për mundësitë që fshihen në pamje të qartë, pastaj ndiqni ato.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Të dish se çfarë dëshiron vërtet në jetë mund të jetë urgjente në këtë kohë. Mendja juaj mund të jetë në ambiciet tuaja, profesionale dhe të tjera. Edhe pse ndoshta jeni gjithashtu të gatshëm të bëni punën e nevojshme për t’i realizuar ato, kini parasysh nëse ndiheni të bllokuar në këtë drejtim. Çfarëdo që të zgjidhni të ndiqni, sigurohuni që do ta bëni sepse e dëshironi, jo sepse një figurë autoriteti ju ka thënë se duhet!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Sqarimi i asaj që besoni mund të ndriçojë çdo gjë që ju pengon tani. Ju mund të jeni më të vetëdijshëm se zakonisht se si politika, feja dhe thjesht supozimet tuaja bazë rreth jetës formojnë përvojën tuaj. Megjithatë, ju nuk duhet të pranoni pasivisht mënyrën se si çdo paradigmë që ju respektoni do të ndikojë tek ju. Nëse nuk ju pëlqejnë rezultatet që po merrni, një korrigjim i butë i botëkuptimit tuaj mund të heqë frenimet që nuk ju shërbejnë më.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Transformimi është lëvizja e shenjës suaj, Akrep, dhe ju jeni veçanërisht të përshtatshëm për ta realizuar tani. Mund të jetë koha për të ndjekur një ndryshim të madh që keni menduar. Një nivel bazë sigurie në fusha të tjera të jetës suaj është mirë të keni përpara se të filloni t’i grisni gjërat, prandaj shfrytëzojeni këtë mundësi dhe sigurohuni që të keni një bazë mjaft të fortë për të mbështetur çdo gjë që ndiheni të tërhequr për të bërë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të tundoheni të përcaktoni veten në lidhje me një person tjetër tani – nëse ky është një tjetër i rëndësishëm, një mik, një koleg ose një anëtar i familjes. Mund të jeni shumë të vetëdijshëm se nuk mund të bëni gjithçka vetëm. Thënë kështu, një ndarje rolesh tepër e ngurtë mund të mos jetë e mirë as për këdo të përfshirë! Fillimi i një bisede të sinqertë me bashkëpunëtorin tuaj mund t’ju ndihmojë të siguroheni që dinamika juaj funksionon mirë për të dy.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Përmirësimi i rutinës suaj mund të jetë i nevojshëm sot. Ju mund të shihni qartë se çfarë nuk funksionon për ju. Nëse ka një ndryshim që e keni rezistuar për arsye financiare, mund të jetë koha për ta rivlerësuar atë vendim. Një vështrim i ri në buxhetin tuaj mund të zbulojë se në të vërtetë ka vend për të bërë përmirësimin që dëshironi të bëni! Nuk ka kohë për justifikime, prandaj bëhuni gati për të ndërmarrë veprime dhe për të ecur përpara!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ka të ngjarë që kënaqësia të jetë në rendin e ditës për ju sot. Ju mund të keni nevojë të rilidheni me gjëra që vërtet ju bëjnë të ndiheni mirë. Ju mund të shijoni veçanërisht një ndryshim ose përmirësim të pamjes suaj. Edhe pse mund të pyesni veten nëse një pamje që po mendoni është shumë e lodhshme, çdo gjë e përkohshme, si një prerje flokësh që përfundimisht do të rritet, ndoshta ia vlen ta provoni! Çfarëdo që të bëni, mos e merrni shumë seriozisht.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të qenit komod është ndoshta vendimtare për ju sot. Mund t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje mjedisit të shtëpisë tuaj. Pastrimi i zonave që zakonisht i shpërfillni mund të jetë një vend i mirë për të filluar. Kjo mund të jetë papritur relaksuese – dhe ndoshta do të zbuloni gjithashtu disa surpriza që meritojnë një vend më të spikatur në mjedisin tuaj! Plus, hedhja e gjërave që nuk ju nevojiten më, krijon hapësirë për të hyrë në energji të freskët.

Burimi: Tarot