Horoskopi ditor – 22 dhjetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Të provosh diçka të re mund të ketë rezultate përrallore. Afërdita në sektorin tuaj të karrierës po ju lustron për t’u dukur më së miri përpara disa njerëzve të rëndësishëm, dhe treshja e saj e bukur me Uranin e çuditshëm në sektorin tuaj të të ardhurave mund t’ju ndihmojë të paraqiteni edhe më mirë – për sa kohë që mendoni jashtë kutisë. Me pak zgjuarsi dhe një mënyrë të re për të trajtuar punën tuaj, ju mund të bëni përshtypje shumë të tjerëve. Mos kini frikë të bini në sy! Mund të arrini rezultate afatgjata dhe shpërblime afatgjata.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ndryshimi nuk është një ide e keqe – edhe për shenjën tuaj të famshme kokëfortë, Demi. Sundimtari juaj Venusi po rrëshqet nëpër shtëpinë tuaj të gjerë të 9-të, duke ju inkurajuar të shikoni përtej kufijve tuaj të zakonshëm për frymëzim. Sot ajo do të trikosë Uranin në shenjën tuaj, duke ju kujtuar se ardhjet e reja janë të pashmangshme – sa më shumë të mbështeteni në to, aq më shumë mund të shijoni procesin. Jini të gatshëm të lironi të kaluarën dhe të zhyteni në përvoja të reja! Do të habiteni se sa kënaqësi do të gjeni.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Dita e sotme mund të zbulojë disa shpërblime të papritura. Afërdita Bujare po feston në shtëpinë tuaj të 8-të të shumave të përgjithshme, duke sjellë fate të papritura në rrugën tuaj. Ajo po rrit fatin tuaj dhe po rrit shanset tuaja për të fituar të mëdha pasi fton në festë Uranin e paparashikueshëm në shtëpinë tuaj të 12-të të nënndërgjegjeshëm. Një dashamirës i panjohur mund të dalë nga puna e drurit për t’ju mbështetur kur nuk e prisni, dhe Venusi po bën gjithçka që mundet për t’u siguruar që ju të shijoni rezultatet.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Njerëzit kanë shumë gjëra të mrekullueshme për t’ju ofruar në këtë kohë. Afërdita në sektorin tuaj të partneritetit po ndriçon një dritë të këndshme në marrëdhëniet tuaja më të afërta, por këndi i saj i veçantë me Uranin në shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore mund të transformojë një lidhje një-me-një në një aktivitet argëtues në grup. Dikush që e vlerësoni mund t’ju prezantojë me një rreth të ri, me të cilin lidheni pothuajse menjëherë. Po kështu, një person me shumë potencial mund të shfaqet në periferi të shtëpisë tuaj. Mundohuni të jeni mikpritës dhe të ngrohtë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju mund ta keni më të lehtë të përparoni sesa normalisht. Afërdita në shtëpinë tuaj të 6-të të rutinës po bën gjithçka që mundet për të lehtësuar rrugën tuaj përpara, veçanërisht kur ajo koordinohet me Uranin në Shtëpinë tuaj të 10-të të Ambicieve. Përpjekjet e tyre po zbutin rrugën tuaj drejt suksesit afatgjatë. Një bashkëpunëtor ose klient mund t’ju ofrojë një mundësi të jashtëzakonshme për të fituar avantazhet tuaja, dhe VIP-at janë praktikisht të garantuar që t’i vënë re përpjekjet tuaja. Kjo nuk është koha për të pushuar mbi dafinat tuaja!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Sa më tej të shkoni sot, aq më shumë gëzim ka për të gjetur. Ekziston një lidhje e mrekullueshme midis Venusit në shtëpinë tuaj të 5-të pasionante dhe Uranit në shtëpinë tuaj të 9-të të pakufishme, duke gatuar një shuplakë të bukur për ju që të provoni. Në vend që të mbështeteni në gjërat e zakonshme që ju kënaqin, bëni një pikë për të zgjeruar interpretimin tuaj të botës! Kërkoni përvoja të reja që mund t’ju ndriçojnë nga brenda. Është gjithmonë e mrekullueshme të zbulosh lumturi të re, veçanërisht kur është e papritur.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju keni më shumë mbështetje sesa mund ta kuptoni, Peshorja, dhe do ta keni të vështirë ta humbisni atë tani. Aleanca midis Venusit në sektorin tuaj familjar dhe Uranit në sektorin tuaj të parave të mëdha mund të sjellë një humbje të madhe në prehrin tuaj. Ndihma edhe më e thjeshtë mund të ndihet jashtëzakonisht qetësuese. Dikush me të cilin jetoni, ndoshta një anëtar i familjes ose shok dhome, mund të bëjë diçka të papritur që është shumë në favorin tuaj – dhe ata ndoshta e kanë planifikuar në atë mënyrë. Njerëzit me të vërtetë kujdesen për ju!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Mos i nënvlerësoni përfitimet e lejimit të të tjerëve për të marrë drejtimin aktualisht, sepse nuk e dini kurrë se çfarë do të kenë në mëngët e tyre. Afërdita në sektorin tuaj të komunitetit lidhet me Uranin në sektorin tuaj të partneritetit, duke frymëzuar një bashkëmoshatar për të thirrur të shtënat dhe për të sjellë një mundësi për ju që të kënaqeni – në dukje të papritur. Edhe nëse zakonisht ju pëlqen të jeni në krye, është një ditë e mirë për të ecur me rrjedhën dhe për të marrë pjesë në planet e mëdha të dikujt tjetër.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Është koha e përkryer për të marrë vlerën e parave tuaja. Afërdita luksoze është aktualisht në shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave, një sektor që ajo e drejton natyrshëm, dhe ajo po bën plane të mrekullueshme me Uranin krijues të ndryshimeve në Shtëpinë tuaj të 6-të të Punës Ditore, duke ju vendosur të ndërmerrni veprime reale në frontin profesional. Ju mund të merrni një detyrë të madhe që vjen me disa stimuj të bukur financiarë, ose ndoshta të krijoni një mënyrë të re për të bërë gjëra që kursen buxhetin tuaj në një mënyrë të madhe. Te lumte!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Universi ka një punë për ju sot: kënaquni! Afërdita e dashuruar me kënaqësi po bën një turne në shenjën tuaj, duke e bërë të vështirë t’i mohoni vetes ndonjë gjë dhe ajo po trillon Uranin në shtëpinë tuaj të 5-të të kënaqësisë personale, kështu që nuk duhet të ketë mungesë të mundësive për ta bërë këtë. Mundohuni t’i lini përgjegjësitë tuaja për një ditë tjetër dhe në vend të kësaj, bëni diçka për të sjellë një buzëqeshje në fytyrën tuaj. Ju keni fituar disa indulgjenca, kështu që nuk keni nevojë të ndiheni në faj që jeni përkëdhelur.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ka kënaqësi të gjesh aty ku nuk e pret. Shtëpia juaj e 12-të ëndërrimtare po shkëlqen ndërsa Venusi sjell mënyrat e saj të bollshme drejt saj dhe ju ofron një palë syze ngjyrë rozë. Afërdita gjithashtu trillon Uranin në shtëpinë tuaj të 4-të themelore, ndoshta duke frymëzuar një anëtar të familjes ose shokun e dhomës për t’ju befasuar me një kohë argëtuese dhe duke ftuar një ditë të kënaqshme në përgjithësi. Mos e shikoni dhuratën me sy kritik – pranoni këtë mirësi ashtu siç është dhe lërini njerëzit të sjellin mirësi në jetën tuaj.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Është një ditë e mrekullueshme për të dalë dhe për të kuptuar atë që po ndodh në lagjen tuaj. Afërdita në shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore po thërret Uranin në shtëpinë tuaj të tretë të zënë, duke nxitur shumë aktivitete argëtuese që ju t’i lexoni. Mundohuni të bashkoheni me miqtë dhe të goditni qytetin për një mbrëmje eksplorimi. Lëreni Uranin ta kthejë vëmendjen tuaj drejt vendeve intriguese që nuk i keni vizituar ende, sepse ndryshimi i programit mund t’ju ndihmojë të krijoni kujtime të reja mahnitëse.

Burimi: Tarot