Horoskopi ditor – 21 nëntor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Dikush mund t’ju shtyjë sot, veçanërisht nëse është i bindur se pozicioni i tyre i autoritetit i jep të drejtën të bëjnë çfarë të duan, pavarësisht nga pasojat. Ndërsa Mërkuri i orientuar nga detajet dhe Venusi dashamirës takohen në shtëpinë tuaj të 9-të filozofike, një vështrim në rregullat përkatëse mund ta bëjë të qartë se ata janë ata që e kanë gabim! Kur nuk është vetëm fjala juaj kundër tyre, ata mund të tërhiqen. Mos u zhytni në një betejë zhgënjyese egosh nëse janë të disponueshme opsione më të mira.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ballafaqimi me burokracinë burokratike mund të jetë krejtësisht zhgënjyese tani. Mbani në mend se t’i përmbaheni luftës ka të ngjarë të ia vlejë kohën tuaj. Ndërsa Mërkuri i zgjuar dhe Venusi me fat bashkohen në Shtëpinë tuaj të 8-të të Parave të Mëdha, mund të përfundoni me një mundësi për të kërkuar burime financiare që nuk ishin në radarin tuaj. Jini të durueshëm me çdo punëtor që po ju ndihmon – krijimi i një lidhjeje personale me ta mund t’i frymëzojë ata të shkojnë më lart dhe përtej në emrin tuaj!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Të bësh diçka të rrezikshme për t’i bërë përshtypje një personi të veçantë mund të jetë tërheqëse për momentin. Pse nuk flisni me ta dhe nuk u tregoni se si ndiheni? Me rrjetin Merkur, planeti sundues i shenjës suaj, duke punuar me Venusin e qetë në sektorin tuaj të marrëdhënieve, një qasje e natyrshme dhe e ndershme ka më shumë gjasa të lehtësojë këtë lidhje të rëndësishme. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për biznes apo kënaqësi, të qenit i qartë për atë që dëshironi u jep miqve të mundshëm mundësinë për t’ju ndihmuar ta arrini atë!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Qasja juaj ndaj punëve rutinë aktualisht mund të jetë vërtet depërtuese. Meqenëse Mërkuri efikas dhe Venusi elegante bashkëpunojnë në shtëpinë tuaj të 6-të përgjegjëse, nuk ka nevojë të zgjidhni midis kryerjes së shpejtë të një detyre dhe kryerjes së mirë – ju jeni në gjendje t’i menaxhoni të dyja pa shumë probleme. E vetmja grackë e mundshme do të ishte të endesh në terrenin e dikujt tjetër. Nëse jeni edhe pak i pasigurt nëse keni apo jo të drejtën për të ndërhyrë në një situatë, thjesht pyesni përpara se të bëni magjinë tuaj!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

T’u tregosh njerëzve një ide tënde të mrekullueshme mund të shkaktojë një përgjigje zhgënjyese në këtë moment. Ndoshta do të hasni një audiencë që është plotësisht e varur nga detajet praktike dhe këmbëngulëse për të marrë përgjigje që thjesht nuk i keni ende. Nëse jeni të interesuar vetëm për stuhi mendimesh, do të ishte më mirë ta thoshit drejtpërdrejt. Edhe nëse nuk bindni me sukses askënd që të bashkohet me ju, duke i dhënë vetes hapësirë për të ndjekur një qasje të lirë mund t’ju ndihmojë të shfrytëzoni sa më shumë energjinë krijuese të sotme.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Frymëzimi juaj për të zbukuruar shtëpinë tuaj sapo mund të kishte arritur kulmin! E vetmja gjë që ju pengon mund të jetë shqetësimi se sa para do të kushtojë ideja juaj e mrekullueshme. Ndërsa mund të mendoni se mund të gjeni një mënyrë krijuese për të shkurtuar qoshet, ndonjëherë truket e zgjuara si kjo përfundojnë duke shkaktuar më shumë probleme sesa zgjidhin. Merrni një kontroll realiteti nga dikush të cilit i besoni përpara se të ecni përpara – kur bëni një ndryshim, është më mirë ta bëni atë siç duhet herën e parë!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të ndiheni të shtyrë në një mënyrë delikate, dhe ndoshta nuk është tërësisht faji i personit tjetër. Ndoshta çdo gjë që ata po bëjnë, pa e ditur ata, po shkakton ankth nga edukimi ose e kaluara juaj. Nëse tashmë keni një marrëdhënie të ngushtë me këtë person, t’i tregoni se si ndiheni mund të forcojë lidhjen tuaj – plus, vetëm duke u dëgjuar ndoshta do t’ju ndihmojë shumë! Përndryshe, mbajtja e ditarit ose besimi te një këshilltar i besuar mund t’ju udhëheqë të merrni vendime të mençura në lidhje me hapat e ardhshëm.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të keni një ide emocionuese se si të shpenzoni ose menaxhoni fondet tuaja aktuale. T’i thuash dikujt tjetër mund të mos jetë mirë për ty në këtë pikë. Edhe nëse nuk e kanë ndërmend, mund të shkaktojnë lehtësisht disa shqetësime për t’i kënaqur të tjerët. Ju mund të ndiheni të detyruar të bëni atë që ata sugjerojnë në vend që të ndiqni frymëzimin tuaj – edhe nëse ata nuk po e kërkojnë këtë! Qëndroni në kontakt me zërin tuaj të brendshëm dhe do të jeni në gjendje të bëni thirrjen e duhur.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Jeta sociale mund të duket e shtrenjtë për momentin. Mbani mend se nëse merrni një ftesë që përfshin shpenzimin e më shumë parave nga sa ndiheni rehat, keni përgjigje përtej po ose jo. Ndoshta ia vlen koha juaj për të propozuar një aktivitet alternativ që i përshtatet më mirë buxhetit tuaj. Ndërsa Mërkuri i mprehtë dhe Venusi simpatik takohen në shenjën tuaj, karizma juaj natyrale është e tejmbushur – ju jeni në gjendje të kaloni një kohë të mirë vetëm duke qenë ju! Përkuluni në atë në vend që të kënaqni çdo ndjenjë pasigurie.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Mbajtja e diçkaje argëtuese në heshtje mund ta bëjë atë edhe më emocionuese tani – por mund t’ju duhet të jeni të sinqertë me veten për arsyen që po kërkoni fshehtësinë. A është shakaja juaj me të vërtetë aq e padëmshme sa do të dëshironit të mendonit se është, apo je në njëfarë niveli të vetëdijshëm se e ke kaluar kufirin në gjëra që vërtet nuk duhet t’i bëni? Syri i publikut mund të bie mbi ju kur nuk e prisni, prandaj sigurohuni që jeni të pajisur për t’i mbijetuar çdo shqyrtimi që merrni.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Rrjetëzimi dhe takimi me njerëz të rinj mund të jenë veçanërisht emocionues për momentin. Ndërsa Merkuri elektrik dhe tango e dashur e Venusit në Shtëpinë tuaj të 11-të të Komunitetit, ka të ngjarë të keni shumë mundësi për të vendosur veten atje. Prapëseprapë, mund të ndiheni sikur keni nevojë të fshehni disa nga besimet tuaja në mënyrë që të mbani gjallërinë e mirë ndërsa punoni në dhomë. Dini cilat vlera themelore nuk jeni të gatshëm të bëni kompromis, edhe nëse ka kuptim të lini hapësirë për detaje të tjera.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ka të ngjarë të bini në sy për diçka të mirë sot. Thënë kjo, historia mund të ketë më shumë nga sa di publiku juaj adhurues – mund të pyesni veten nëse jeni i detyruar të plotësoni boshllëqet në njohuritë e tyre. Kjo mund të jetë diçka që trajtohet më mirë vetë – veçanërisht nëse jeni të motivuar kryesisht nga një ndjenjë se nuk i meritoni lavdërimet që po merrni. Lërini të tjerët t’ju përgjigjen në çfarëdo mënyre që u vjen më natyrshëm dhe përpiquni të mësoni diçka prej saj.

Burimi: Tarot