Horoskopi ditor – 21 qershor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Siguria mund të gjendet nën çatinë tuaj, Dashi. Kujdesi për veten është shumë i rëndësishëm pasi Dielli hyn në shtëpinë tuaj të 4-të të shtëpisë dhe familjes, duke e kthyer vëmendjen tuaj ndaj gjithçkaje që ndodh brenda katër mureve tuaja. Ky është një cikël shumë izolues, ndaj mos u shqetësoni nëse ndiheni më pak të shoqërueshëm se normalisht. Prisni për çështjet personale dhe kthehuni me njerëzit në kohën tuaj, por nëse ju mungon shoqëria, atëherë ndjehuni të lirë të organizoni disa evente në vendin tuaj.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Gjërat do të fillojnë të ndodhin më shpejt, kështu që shpejtësia është jetike! Dielli po hyn në Shtëpinë tuaj të 3-të të gjallë të Bisedave dhe Komunitetit, duke ju vënë në kontakt me gjithçka dhe me këdo rreth jush. Kjo është një kohë e shkëlqyer për të bashkëvepruar më shumë me zonën tuaj lokale – merrni parasysh të dilni jashtë dhe gati për të parë saktësisht se çfarë po ndodh! Mund të zbuloni disa vende të reja që bëhen vendstrehime të preferuara, ndaj shkoni në qytet me njerëzit tuaj të preferuar dhe eksploroni të gjitha opsionet për argëtim.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Tani për tani, jeta ka të bëjë me gjërat e vogla. Baza materiale e jetës suaj theksohet ndërsa Dielli vendoset në Shtëpinë tuaj të 2-të të Manifestimit dhe Vlerave, duke e orientuar fokusin tuaj drejt të gjitha gjërave që ju nevojiten për t’u ndjerë rehat dhe për t’u kujdesur. Ky është një moment i mrekullueshëm për t’u kënaqur me disa trajtime për veten tuaj! Është gjithashtu një kohë fitimprurëse – kështu që nëse keni kërkuar të rrisni të ardhurat tuaja, dijeni se një mundësi e shkëlqyer mund të jetë afër qoshes.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ka një rrugë të re që ju zbulon dhe ju bën shenjë përpara. Dielli po ju thërret për veprim ndërsa parakalon në shenjën tuaj, duke shënuar fillimin e një faze krejt të re të udhëtimit tuaj nëpër aventurat e egra në jetë. Kjo është një kohë e mrekullueshme për të marrë në konsideratë atë që dëshironi të arrini gjatë vitit të ardhshëm dhe çfarë ndryshimesh dëshironi të manifestoni. Ju jeni më në harmoni me dëshirat tuaja tani se zakonisht, ndaj vendosini ato përpara dhe në qendër!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Korsia e ngadaltë mund të thërrasë emrin tuaj për një herë, Leo. Dielli po rrëshqet në Shtëpinë tuaj të 12-të të Ëndrrave, duke sinjalizuar një kohë që ju të fshiheni dhe të hiqni shtresat tuaja të vjetra. Përdoreni këtë cikël për të çliruar çdo bagazh ose sjellje negative që nuk ju shërbejnë. Gërmimi i këtyre shtresave mund të mos jetë procesi më i rehatshëm, por do të jetë më e lehtë për çdo plagë të shërohet nëse u kushtoni vëmendjen e duhur, në vend që t’i lini ato të acarohen vetë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju mund ta merrni jetën pak më të lehtë dhe më pak seriozisht në këtë moment. Ka një ndryshim në erë pasi Dielli largohet nga sektori i karrierës suaj në favor të Shtëpisë tuaj të 11-të të Kauzave Sociale dhe Rrjeteve. Ka shumë të ngjarë që ka shumë njerëz që ju kanë munguar ndërkohë që keni qenë të zënë për të bërë një emër profesional për veten tuaj dhe është koha që të ktheheni në kontakt me ta. Mblidhni ekuipazhin dhe shikoni se çfarë kanë bërë të gjithë!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ambiciet tuaja po bëjnë thirrje me më shumë volum se zakonisht. Një zjarr i veçantë digjet brenda jush ndërsa Dielli hyn sot në Shtëpinë tuaj të 10-të të Reputacionit, duke ju inkurajuar të arrini qëllimet tuaja sa më shumë që të jetë e mundur. Ju jeni duke u fuqizuar për të arritur qëllime të jashtëzakonshme dhe për të vendosur disa të reja, dhe ajo që është më e bukur është se njerëzit do të duan t’ju ndihmojnë në këtë udhëtim për lart. Jini të përgatitur për të treguar veten në një moment – njerëz të rëndësishëm mund të jenë duke parë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Bota po ju fton në një aventurë të re! Dielli fluturon në shtëpinë tuaj të 9-të të pakufishme për t’ju kujtuar se sa shumë mundësi të mrekullueshme po ju presin në një vend të madh. Nëse dëshironi të hipni në një aeroplan ose të merrni një kurs në internet për të zgjeruar njohuritë tuaja, përpiquni të bëni diçka që përfshin një kulturë të re ose një mënyrë të menduari që është krejtësisht e ndryshme nga e juaja. Një perspektivë e re duhet të bëjë mrekulli për shpirtin tuaj.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Temperatura është gati të rritet! Dielli po futet në Shtëpinë tuaj të 8-të të Ndarjes dhe Intensitetit, duke sjellë të gjitha lidhjet që ju lidhin me njerëzit – qofshin ato emocionale, fizike apo materiale. Ky tranzit mund t’ju sjellë fitime të papritura kur nuk i prisni. Thënë kjo, gjithashtu mund të kërkojë shumë prej jush, kështu që mund ta gjeni veten lehtësisht të mbingarkuar. Mos harroni se keni forcën e brendshme për të përballuar çdo gjë që ju ofron dita.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Lidhjet sociale theksohen në këtë kohë. Partneritetet tuaja hyjnë në qendër të vëmendjes ndërsa Dielli hyn në Shtëpinë tuaj të 7-të të Kontratave, duke ndikuar në gjithçka, nga çështjet e biznesit deri te ato të zemrës. Kjo është një kohë e shkëlqyeshme për t’u lidhur me njerëzit e tjerë dhe për t’i bërë gjërat zyrtare. Përqendrohuni në sjelljen e miqve dhe kolegëve në jetën tuaj që përmirësojnë mjedisin tuaj, por mbani mend se ju duhet të përmirësoni të tyren në këmbim.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Të punuarit shumë mund të duket si argëtim tani. Dielli po kërcen në shtëpinë tuaj të 6-të të Daily Grind, duke rigjallëruar dëshirën tuaj për të performuar në kapacitetin më të lartë. Kjo është një mundësi e shkëlqyer për të përmirësuar mirëqenien tuaj të përgjithshme, pavarësisht nëse kjo do të thotë të çoni regjimin tuaj të stërvitjes në nivelin tjetër ose të përmirësoni dietën tuaj me disa opsione më të shëndetshme. Jeta juaj e punës gjithashtu mund të rrisë ritmin! Thjesht bëni më të mirën për të mashtruar qëllimet tuaja në mënyrë që të shmangni rënien e ndonjë topi.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të jetuarit e jetës në maksimum mund të sjellë shumë gëzim në këtë kohë! Aktivitetet tuaja të preferuara mund të ndjehen edhe më argëtuese se normalja, ndërsa dielli miqësor shkëlqen në shtëpinë tuaj të 5-të të eksitimit dhe frymëzimit. Ky është një cikël shumë artistik, prandaj sigurohuni që të lini muzën tuaj të brendshme të luajë – ju mund të krijoni diçka vërtet të veçantë. Mos u shqetësoni për t’i bërë gjërat në mënyrë perfekte. Kjo është koha që ju të eksperimentoni me jetën dhe ndoshta të filloni disa hobi krejtësisht të reja.

Burimi: Tarot