Horoskopi ditor – 28 maj 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të jeni gati të përjetoni një ndjenjë të bollëkut financiar. Planeti i parave Venusi hyn sot në Shtëpinë tuaj të Dytë të Burimeve, kështu që ju mund të merrni një shtysë në atë pjesë të jetës suaj. Megjithatë, mos mendoni se keni nevojë të shpenzoni fonde shtesë për gjënë e parë që ju bie në sy! Keni kohë për të reflektuar mbi atë që do të kishte me të vërtetë një ndikim pozitiv të qëndrueshëm për ju, kështu që jini të qëllimshëm kur shpërndani burimet tuaja. Të menduarit jashtë kutisë mund të jetë veçanërisht shpërblyese.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Reagimet tuaja emocionale instinktive mund t’ju ndihmojnë të dalloni atë që nuk po funksionon për ju në këtë moment. Për fat të mirë, Venusi dikur i tokëzuar, sundimtari i shenjës suaj, kalon në shenjën tuaj duke filluar nga sot, ju jeni të pajisur për të paraqitur një rast bindës për çdo ndryshim që mendoni se është i nevojshëm. Ka të ngjarë të arrini një ekuilibër realist midis prakticitetit dhe inovacionit me përpjekjet tuaja, dhe kushdo tjetër që është i përfshirë në situatë duhet të jetë në gjendje ta shohë këtë. Dilni përpara dhe ndërtoni rrethana që ju bëjnë të ndiheni rehat.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Shëtitja fshehurazi mund të jetë argëtuese për ju tani, por shpesh është e vështirë të mbash një kohë të mirë të qetë. Kur Hëna emocionale dhe Urani i egër takohen në Shtëpinë tuaj të 12-të të Sekreteve, çdo gjë interesante e fshehur brenda jush mund të shpërthejë! Megjithëse fryrja e kapakut tuaj mund të shkaktojë disa shqetësime në këtë moment, çdo pasojë afatgjatë ndoshta nuk do të jetë shumë serioze. Aq sa njohja e informacionit të privilegjuar mund t’ju bëjë të ndiheni të veçantë, zbulimi i së vërtetës ka të ngjarë të jetë një lehtësim më i madh.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Mediat sociale mund të sjellin emocionin që kërkoni në jetën tuaj sot. Ka të ngjarë të hasni në thashetheme të nxehta – ose të paktën një meme argëtuese – ndërsa Hëna perceptuese takohet me Uranin provokues në Shtëpinë tuaj të 11-të të Rrjeteve. Megjithëse nuk dëshironi domosdoshmërisht të lidhnihistorinë personale të dikujt tjetër me ju, mënyra se si i përgjigjeni asaj që gjeni mund të ketë një efekt pozitiv në reputacionin tuaj. Zgjidhni të përmirësoni situatën në vend që ta ndezni më tej dramën.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ndryshimet në punë mund të jenë shqetësuese, por ndoshta nuk janë aq të vështira sa duken në fillim. Ndërsa Afërdita me fat kalon në Shtëpinë tuaj të 10-të të Karrierës duke filluar nga sot, ju keni arsye të mira për të kërkuar anën e mirë të çdo trazire që lind. Edhe nëse humbisni një pozicion ose përfitim që keni dashur të mbani, jini të hapur ndaj mundësisë që diçka më e mirë mund të vijë për ta zëvendësuar atë. Ka të ngjarë ta vini re pikërisht kur duhet.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Idetë e egra mund të jenë tërheqëse për ju për momentin. Hëna dinamike dhe Urani kurioz takohen sot në Shtëpinë tuaj të 9-të të Besimeve, duke ju hapur perspektiva që përndryshe nuk do t’i konsideronit. Sidoqoftë, mund t’ju duhet të jeni të qartë me veten nëse po kërkoni diçka të pazakontë vetëm për argëtim apo si një mundësi serioze. Nuk duhet të lidheni me gjithçka që dëgjoni, por edhe një histori vërtet e çuditshme mund t’ju bëjë të mendoni për gjërat në një mënyrë të re.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të merrni një mesazh të dyshimtë ose ogurzi në lidhje me situatën tuaj aktuale financiare. Megjithatë, sapo të rikuperoheni nga tronditja, mund të mos jetë aq e keqe sa mendoni. Meqenëse Venusi dashamirës hyn në shtëpinë tuaj të 8-të të parave të mëdha duke filluar nga sot, edhe burokracitë më frikësuese mund të funksionojnë më mirë se zakonisht për ju. Si zakonisht, të bësh çmos për të mbajtur një qëndrim pozitiv, pavarësisht se çfarë ndodh, duhet t’ju ndihmojë të përfitoni sa më shumë nga ky tranzit.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju ndoshta jeni në gjendje të bëni më shumë me ndihmë sesa mundeni vetë në këtë moment. Afërdita e shoqërueshme hyn në Shtëpinë tuaj të 7-të të Partneriteteve duke filluar nga sot, kështu që të gjitha llojet e marrëdhënieve një me një mund të shkojnë mirë për ju – duke përfshirë miqësitë dhe marrëdhëniet e biznesit. Nëse askush nuk ju vjen ende në mendje në ato role për ju, mund të takoni një kandidat të shkëlqyer së shpejti. Mbaji sytë hapur! Megjithëse bashkëpunimi ndonjëherë mund t’ju sfidojë, ka të ngjarë t’ju sjellë njohuri që nuk do t’i gjeni vetë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ndryshimi i rutinës suaj të përditshme mund të shkojë mirë për ju tani. Ndonëse dieta ose orari që ju tërhiqeni mund të duket i çuditshëm në fillim, mos u shqetësoni se do të mbeteni me të për pjesën tjetër të jetës. Ju mund të keni nevojë vetëm për strategjinë fillestare intensive për të dalë nga rrëmuja juaj. Pasi të keni thyer bllokimin e zakoneve tuaja ekzistuese, ka të ngjarë të jeni në gjendje të kuptoni më mirë se çfarë është vërtet e rehatshme për ju. Mbani një qëndrim eksplorues në vend që të lidheni me ndonjë gjë në këtë pikë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Lirimi mund t’ju ndihmojë të dilni nga një rrëmujë në jetën tuaj shtëpiake. Edhe pse ndoshta po zhvillohet një luftë e ndërlikuar dhe e gjatë për pushtet, mund t’ju duhet të lini fundin tuaj të çështjes përpara se personi tjetër të ndihet i sigurt për të hequr dorë. Ata mund t’ju perceptojnë se keni një axhendë, pavarësisht nëse kjo është e vërtetë apo jo, ndoshta ju thjesht e shihni veten si të qetë! Të shprehurit lirisht dhe hapur mund të largojë çdo keqkuptim që është grumbulluar me kalimin e kohës.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Përsosja e idesë suaj unike të sigurisë mund të jetë e rëndësishme për ju tani. Ndërsa Afërdita sensuale hyn në shtëpinë tuaj të 4-të shtëpiake duke filluar nga sot, ju mund të dëshironi të jeni komod. Megjithatë, mbani mend se ajo që ju bën të rehatshëm nuk do të jetë domosdoshmërisht ajo që shihni në revistat e dekorimit të brendshëm. Ju duhet të kuptoni dhe të ndiqni preferencat tuaja personale, pavarësisht sa të pazakonta mendoni se janë. Në hapësirën tuaj private, duhet të jeni në gjendje të bëni gjërat tuaja pa gjykuar.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Bisedat e vogla mund të jenë shumë argëtuese për ju në këtë kohë. Një bisedë e rastësishme me një të huaj në dyqan ushqimor ose në një shëtitje në lagje mund të përfundojë duke shkuar në drejtime që asnjëri prej jush nuk e priste, falë takimit të hënës së harmonizuar me Uranin intensiv në Shtëpinë tuaj të 3-të të Komunikimit. Ndërsa takimet e njëhershme kanë vendin e tyre, mos kini frikë të ndiqni një miqësi të vazhdueshme nëse duket se të dy jeni të interesuar. Në fund të fundit, gjërat e mira duhet të fillojnë diku!

Burimi: Tarot