Horoskopi ditor – 29 Qershor 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Sot do të keni mundësi të mjaftueshme për të mburrur njohuritë tuaja dhe për të lënë përshtypje te të gjithë të tjerët. Studentët me një prirje shkencore do të shkëlqejnë në studime. Amvisat duhet të eksperimentojnë me recetat e tyre dhe të mos shqetësohen për furrën – nuk do të shpërthejë.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Kjo nuk është nga ato ditë të lehta dhe të shkujdesura. Kemi shumë ankth mendor. Presioni mendor që ndjeni, do ta kuptoni, është i juaji. Nëse nuk bëni ndryshime rrënjësore në opinionin tuaj bazë, tensionet mendore ka të ngjarë të bëhen një problem i përditshëm. Ju duhet të përballeni dhe t’i pranoni gjërat ashtu siç janë. Mundohuni të jeni më realist. Joga dhe meditimi sigurisht që do të ndihmojnë.

Binjakët (21 Maj – 21 Qershor)

Dëshira juaj për të shkuar në udhëtime me anëtarët e familjes suaj do të marrë një shtysë sot dhe do të vendosni të programoni itinerarin tuaj. Është një kohë e mirë për udhëtime dhe ju do të jeni në gjendje të ekzekutoni më shumë se në mënyrë të kënaqshme planet tuaja të udhëtimit brenda buxhetit tuaj.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Ju do të fitoni mbi njerëzit me dhuratën tuaj për të folur. Retorika juaj do të jetë e dobishme për ju. Ju mund të keni një debat. Por mbani qetësinë tuaj dhe përballuni me guxim, në mënyrë që të shmangni depresionin mendor.

Luani (24 Korrik – 23 Gusht)

Tregtarët dhe biznesmenët do të përballen me konkurrencë të shtuar sot. Humbjet financiare janë të mundshme. Nuk është një ditë e mirë për investime dhe spekulime. Shmangni diskutimet e nxehta me njerëzit. Jini të kujdesshëm në të gjitha marrëdhëniet tuaja sot.

Virgjëresha (24 Gusht – 23 Shtator)

Komunikimi dhe aftësitë tuaja krijuese janë armët tuaja më të mira. Ju do të jeni të stërmbushur me gjallëri për jetën dhe do të nxirrni gaz. Krijimtaria juaj do të lulëzojë plotësisht vetëm në situata kur nuk ka presion ose tendosje.

Peshorja (24 Shtator – 23 Tetor)

Ju do të jeni plot gëzim, entuziazëm dhe energji sot. Njohuritë tuaja do të përmirësohen duke qenë në shoqërinë e njerëzve inteligjentë. Çdo gjë që ju të merrni përsipër sot do të ketë fatin tuaj duke ju mbështetur.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Sytë tuaj duhet të drejtohen në gjërat që synoni. Ju madje mund të kënaqeni me një lloj pune kërkimore. Sot, ju mund të përplaseni me një shok të vjetër me të cilin rijetoni ato ditë të mira të shkollës së vjetër dhe të rinoni veten.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Të jesh pjesë e të gjitha gjërave të ndritshme dhe të bukura do të mbetet pika kryesore sot. Ju mund të përdorni kapelën e një aktivisti dhe të luftoni padrejtësinë dhe diskriminimin në shpirtrat e duhur. Edhe nëse ju kërkohet të pushtoni botën, ju do të jeni në gjendje ta bëni atë sot.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Ju keni pritur të dëgjoni disa lajme të mira për një kohë të gjatë dhe sot është dita kur pritja do të përfundojë përfundimisht. Me sytë e vendosur drejt qëllimit tuaj, do të krijoni pëlqime për punën tuaj. Kjo do t’ju ndihmojë të bëni plane dhe të merrni vendime për të ardhmen. Ju dëshironi të ndryshoni punën tuaj aktuale, por me disa lajme të mira që vijnë në të ju mund të mos dëshironi për të njëjtën gjë më.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Pjata juaj do të jetë e mbushur me shumë punë dhe nuk do të keni asnjë ide se si ta trajtoni të gjithë kaosin. Durimi dhe aftësitë organizative, cilësitë tuaja më të mira do t’ju ndihmojnë të lundroni nëpër këto kohë të vështira. Do ta përfundoni me sukses ditën në punë dhe do të përgatiteni për të festuar më vonë në mbrëmje.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Sot do të ndiheni bujar dhe të qetë. Ju do të mbushni ata që janë në familje më të rinj se ju me këtë zemërgjerësi dhe si rezultat do të jeni objekt i dashurisë së tyre. Me një perspektivë të qartë ju do të jeni në gjendje të shihni gjërat siç janë. E vetmja gjë e dobët e ditës është që shpenzimet tuaja mund të sjellin një dëm në portofolin tuaj.

Burimi: Ganesha Speaks