Horoskopi ditor – 31 janar 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Karizma natyrore është aktualisht një burim magnetik i fuqisë! Zëri juaj i guximshëm mund t’i joshë të tjerët, veçanërisht kur flisni para turmave. Empatia me të tjerët mund të jetë gjithashtu më e lehtë se normale për ju dhe mund të vini re se njerëzit po vijnë tek ju për mbështetje dhe këshilla. Ndërsa karizma juaj është rritur, mos u ndjeni sikur duhet të bëni një akt për njerëzit e tjerë sa herë që ata kërkojnë nga ju një dorë ndihmëse. Ji i sjellshëm, por i sinqertë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Rrjetëzimi mund të jetë një lëvizje strategjike tani. Ju mund të jeni veçanërisht popullor dhe emri juaj mund të përfundojë në buzët e të gjithëve nëse e tregtoni veten mirë. Koordinimi me njerëz që admirojnë atë që keni për të ofruar mund të jetë i favorshëm, sepse jeni në gjendje të ndihmoni njëri-tjetrin. Mund të ekzistojë tundimi për të shtrirë të vërtetën gjatë rrjetëzimit, por përpiquni t’i mbani gjërat sa më afër të vërtetës që të jetë e mundur. Të premtosh më shumë se sa mund të përmbushësh, ndoshta do të bëhet problem në të ardhmen.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Hapja e mendjes për të studiuar ose për të udhëtuar mund të duket si një ide e shkëlqyer në këtë kohë. Pavarësisht nëse jeni duke marrë një klasë zyrtare ose jeni duke rezervuar një udhëtim, kundrejt të mësuarit thjesht për të mësuar ose thjesht duke hulumtuar destinacionet, mendja juaj është në gjendje të thithë njohuri të reja dhe t’i ruajë ato për të ardhmen. Megjithatë, mos e teproni duke u përpjekur të mësoni shumë në të njëjtën kohë – kjo vetëm çon në djegie. Kur filloni të ndiheni sikur truri juaj është i mbingarkuar, vazhdoni dhe bëni një pushim.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Tani është koha për t’u kujdesur për veten. Ju mund të dëshironi të kaloni sot në paqe, në shtëpinë tuaj ose me një person tjetër duke kaluar një kohë të qetë. Ky mjedis mund t’ju bëjë të ndani sekrete dhe të flisni për ndjenjat tuaja më të thella, madje mund të kuptoni se e kuptoni më mirë njëri-tjetrin pasi të keni mësuar më shumë për jetën e brendshme të njëri-tjetrit. Sigurohuni që të jeni një kujdestar i mirë i sekreteve të tyre, sepse përdorimi i tyre si ushqim për thashethemet mund të çojë shpejt në telashe.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Marrëdhënia juaj me të tjerët mund të bëhet më e këndshme ndërsa dita vazhdon. Takimi me miqtë është një ide e mirë, pasi kalimi i kohës në një grup më të madh miqsh mund të jetë argëtues për ju. Ju jeni në gjendje të lidheni dhe të qeshni me çdo person, duke u argëtuar dhe duke shijuar shoqërinë e të gjithëve. Nga ana tjetër, armiqtë në përzierje mund t’ju mbajnë në roje apo edhe të mendoni shumë për veprimet tuaja. Jini të vetëdijshëm se kush duket se është me të vërtetë në anën tuaj kundrejt atyre që ftojnë vetëm negativitet.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Përkushtimi juaj ndaj qëllimeve tuaja mund të shpërblehet. Ka të ngjarë të keni mbjellë fara të vogla për të përmbushur një listë qëllimesh dhe po filloni të shihni frytet e punës suaj të mbijnë dhe të lulëzojnë. Mund të ishte ndjerë sikur asgjë nuk po ndodhte për një kohë, por ngadalë por me siguri, po rriteshe nën sipërfaqe. Megjithatë, mund të mos jetë ende koha për të ndarë lajmin me të gjithë – do të ishte e mençur të prisni dhe të tregoni rezultatin përfundimtar.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Fati është në ajër për ju – si në jetën e përgjithshme ashtu edhe në mënyrën se si lidheni me të tjerët! Është e mundur që një çmim apo dhuratë e bukur është në pritje. Ju gjithashtu mund të lidheni më mirë me njerëzit e tjerë. Empatia juaj mund të sjellë edhe më shumë fat në jetën tuaj. Të tjerët mund të shohin se ju keni një zemër të mirë dhe se jeni të interesuar për jetën e tyre, dhe ata mund ta shpërblejnë këtë me mirësinë e tyre. Thënë kështu, jini të kujdesshëm të mos e lodhni veten për t’u shërbyer të tjerëve.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Marrëdhëniet aktuale familjare mund të shërohen. Mund të ketë një problem të kaluar që ju ka larguar nga familja biologjike ose e zgjedhur, por Luna e butë dhe Chiron i dhembur po ju ndihmojnë të lironi çdo inat dhe të vazhdoni përpara. Personi tjetër është gjithashtu i gatshëm t’i lërë gjërat të shkojnë, duke hequr një barrë nga të dy supet tuaja. Ndërsa komunikimi është i mirë, përpiquni të mos zhyteni në ankth. Bisedimet e gjata për këtë çështje mund të duken si një ide e mirë, por duke e bërë këtë mund të rihapë plagën pa paralajmërim.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të dini gjënë e duhur për të thënë në momentin më të mirë të mundshëm. Fjalët tuaja mund të rezonojnë me të tjerët në një nivel kozmik, ndërsa ju prekni intuitën tuaj dhe thoni pikërisht atë që ata duhet të dëgjojnë. Planetët gjithashtu rrisin aftësinë tuaj për t’u treguar të tjerëve se është në rregull të keni nevojë për ndihmë dhe të flisni për një situatë të vështirë që ata po kalojnë. Megjithatë, mund të hidheni për të dhënë këshilla aty ku nuk është e nevojshme, prandaj prisni që ata të pyesin përpara se të vazhdoni.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Tani jeni në gjendje t’i ndihmoni të tjerët të ndihen më të sigurt. Një bashkëmoshatar mund t’ju shikojë si spirancën e tyre për t’i qëndruar në kohë të mira dhe të këqija, dhe ata duan të ofrojnë të njëjtën energji për ju. Mund të duket e lehtë të pranoni të jeni aty për një të dashur, por kjo mund të jetë e ndërlikuar kur keni edhe nevojat tuaja për t’u kujdesur. Gjeni një ekuilibër midis të dyjave dhe shmangni krijimin e një personi të përsosur që nuk mund ta mbani.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Energjia magnetizuese mund t’ju ndihmojë të keni sukses për momentin. Hëna e këndshme dhe dielli fuqizues po rrisin atraktivitetin tuaj natyror dhe aftësitë mbresëlënëse – ndjehuni të lirë të tregoni aftësitë ose talentet tuaja më të mira! Ju jeni të pajisur mirë për të folur me njerëzit e tjerë për pasionet dhe hobi tuaj, dhe ata ka të ngjarë të ndihen të aftë të ndajnë pasionet e tyre gjithashtu me ju. Kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të bërë miq të rinj. Shmangni të flisni për frikën tuaj ose çështjet e ekzagjeruara në jetën tuaj, pasi kjo do të nxiste biseda të vështira.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të jeni duke shëruar veten dhe familjen tuaj sot. Duke përdorur forcën dhe sigurinë e zonës suaj të rehatisë, ju mund t’i ndihmoni të dashurit tuaj të ndihen më të sigurt edhe për veten e tyre. Kozmosi shton gjithashtu fuqinë e tij, duke forcuar lidhjet tuaja me inkurajim dhe duke ndihmuar të gjithë kur është fjala për të trajtuar pengesat e tyre. Ndërsa një ose dy njerëz duhet të jenë shoqëri e shkëlqyer, të jesh në një grup të madh mund të jetë e vështirë, kështu që bëj çmos që numrat të jenë të vegjël.

Burimi: Tarot