Horoskopi ditor – 4 janar 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Angazhimet ndaj miqve tuaj ose një organizate me të cilën jeni përfshirë mund të duket se kërkojnë shumë nga ju në këtë kohë. Ndonëse mund ta konsideroni ndihmën që u jepni të tjerëve një pjesë të rëndësishme të jetësimit të vlerave tuaja, duke e bërë atë në një mënyrë që nuk ju lë me burime të mjaftueshme për t’u kujdesur për veten nuk është e qëndrueshme në planin afatgjatë. Sot, mund t’ju duhet të shikoni pamjen e përgjithshme dhe të bëni një plan që është i drejtë për nevojat e të gjithë të përfshirëve.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Figurat autoritare mund t’ju duken të ftohtë sot. Ju mund të tundoheni të përballeni me ta për këtë, dhe duke bërë këtë mund të keni sukses në tronditjen e gjërave. Kini kujdes se çfarë dëshironi! Edhe nëse ndryshimi i kufijve tuaj me ta është i nevojshëm për të mirën më të madhe afatgjatë, mund të jetë një proces i çrregullt në fillim. Megjithatë, kaosi është ndoshta më i mirë se një status quo e pakënaqshme.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një marrëdhënie e ngushtë e juaja – qoftë biznes, miqësi apo ndonjë gjë tjetër – mund të jetë në një pikë ku ju duhet të vendosni se si të ecni përpara. Ju mund të tundoheni të refuzoni këshillat që keni lexuar ose dëgjuar se çfarë është e duhura për këtë lloj marrëdhënieje. Megjithatë, nëse një pjesë e juaja duket se i reziston këtij udhëzimi, dëgjoni atë! Ardhja me zgjidhjen tuaj kreative mund të ndihet e rrezikshme, por ka të ngjarë që ju të jeni më të aftë për këtë nga sa mendoni.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të ndiheni sikur po bëni të gjithë punën në një situatë që përfshin burime të përbashkëta. Edhe nëse mendoni se kjo është e padrejtë, ju gjithashtu mund të mos shihni ndonjë mënyrë tjetër për të trajtuar burimet në fjalë. Marrja e një këndvështrimi të jashtëm për të nga miqtë apo edhe një blog i preferuar i këshillave mund të jetë i dobishëm për ju! Ata thjesht mund të konfirmojnë dyshimet tuaja se nuk ka përgjigje të lehtë, por duke e dëgjuar atë nga dikush tjetër të paktën mund t’ju bëjë të ndiheni më pak të vetmuar.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një marrëdhënie që është shumë argëtuese për ju mund të mungojë gjithashtu në departamentin e lidhjeve emocionale. Ju mund të pyesni veten nëse duhet ta lini këtë person të shkojë në mënyrë që të kërkoni dikë tjetër që është i hapur për ndjenjat e tij në një mënyrë më konvencionale. Megjithatë, mësimi më i madh për ju tani mund të jetë për të çliruar veten nga ajo që të tjerët mendojnë se duhet të bëni. Lëreni intuitën tuaj t’ju udhëheqë se si të ecni përpara, edhe nëse rezultati është i ndryshëm nga ai që prisni.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju mund të keni plane ambicioze për të bërë shumë rreth shtëpisë tuaj sot. Megjithatë, të tjerët me të cilët jetoni mund të mos jenë aq të interesuar për këtë sa ju, kështu që jini të gatshëm të rregulloni pritjet tuaja për të parandaluar çdo zhgënjim ndërpersonal. Për sa kohë që qëndroni të përqendruar në gjërat që keni të drejtë të bëni, mund të bëni shumë duke punuar vetë! Ju mund të jeni në gjendje të kombinoni me sukses një pamje të pamjes së madhe me vëmendjen ndaj detajeve për rezultate të mahnitshme.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një mundësi për të investuar ose për të bashkëpunuar me paratë tuaja ose burime të tjera mund t’ju tundojë në këtë moment. Megjithatë, mos lejoni që dikush tjetër t’ju shtyjë në një angazhim! Duhet të jetë zgjedhja juaj sipas kushteve tuaja. Për fat të mirë, tani ka më shumë gjasa se zakonisht të dini pyetjet e duhura për të bërë, të cilat mund të jenë vërtet të rëndësishme sa herë që po përpiqeni të kuptoni diçka të ndërlikuar – veçanërisht tema financiare. Mos harroni se çdo gjë që ia vlen të ndiqet ia vlen të shpenzoni kohë dhe përpjekje për të mbrojtur interesat tuaja.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Arritja e stabilitetit në jetën tuaj shtëpiake mund të jetë aq e rëndësishme për ju në këtë kohë saqë jeni të gatshëm të investoni më shumë nga burimet tuaja për ta realizuar atë. Megjithatë, përpara se të dilni plotësisht, sigurohuni që njerëzit e tjerë të përfshirë janë në të njëjtën faqe. Dikush tjetër – tek i cili mund të mbështeteni – mund të jetë duke punuar drejt një qëllimi tjetër që bie ndesh me tuajin. Është më mirë ta dini të vërtetën tani, edhe nëse nuk është ajo që dëshironi të dëgjoni.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ndryshimi i një prej rutinave tuaja mund të jetë tërheqës për ju tani. Megjithatë, ndërsa filloni ta ndiqni këtë, mund të zbuloni se zbulimi i detajeve se si dëshironi që gjërat të funksionojnë në baza ditore është një sfidë e ndryshme nga të kesh idenë bazë për të revolucionarizuar rutinën tënde. Ndërveprimet tuaja të rregullta me njerëzit përreth jush mund të sjellin shqetësime që nuk i kishit menduar vetë. Me ta dhe me veten, të qenit i saktë në fjalimin tuaj mund t’ju ndihmojë të arrini atë që dëshironi.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Marrja e një pasqyre të saktë të buxhetit tuaj aktual mund t’ju kërkojë të jeni të sinqertë për atë për çfarë shpenzoni vërtet para. Nuk është domosdoshmërisht e gabuar të rrezikosh dhe të argëtohesh ndonjëherë. Në fakt, të ndihesh keq për t’i bërë ato gjëra mund të dëmtojë pamjen tuaj financiare më shumë sesa t’i bësh ato në të vërtetë! Kur jeni realistë për dëshirat tuaja dhe sa shpesh u dorëzoheni atyre, mund të bëni vlerësime financiare që janë mjaft të vërteta për të mbështetur disa plane konkrete për të ardhmen tuaj.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Luajtja e paqebërësit të nivelit të lartë në një nga grupet ose komunitetet e miqve tuaj mund të jetë e kënaqshme për ju tani. Megjithatë, mund të jeni të frustruar që nuk mund ta kryeni me sukses këtë magji brenda familjes suaj. Ndërsa jeta shoqërore shpesh ka rregulla dhe pritshmëri të qarta, familjet ndonjëherë veprojnë sipas normave të tyre që duken të papërshkueshme nga logjika. Njohja e anës suaj primare mund t’ju ndihmojë të kuptoni më mirë të tjerët që duken të mbërthyer në këtë mënyrë të qenurit – madje mund të zbuloni se ka logjikën e vet të çuditshme.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ndershmëria e qëllimshme mund të funksionojë më mirë për ju nga sa prisni tani – veçanërisht sepse edhe nëse mund të keni arsyet tuaja për të mbajtur sekrete, e vërteta mund të dalë përsëri. Nëse jeni në gjendje të tregoni historinë tuaj përpara se dikush tjetër ta bëjë këtë, njerëzit mund t’i japin versionit tuaj të ngjarjeve një dëgjim më të drejtë sesa do ta merrte ndryshe. Qëndroni të sinqertë, por mbani gjithashtu parasysh se disa detaje nuk janë të rëndësishme për t’u ndarë, edhe nëse dëgjuesit mund t’i duken emocionuese.

Burimi: Tarot