Horoskopi ditor – 5 dhjetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Marrëdhënia juaj me financat është gati të pësojë disa ndryshime! Hëna në Demi po bashkohet me Uranin transformues në sektorin tuaj të të ardhurave, duke ju dhënë mundësinë për të marrë një qasje të re kur bëhet fjalë për të fituar para dhe për të zgjedhur se çfarë të bëni me to. Pavarësisht nëse po kërkoni të fitoni më shumë para ose të punoni me atë që keni tashmë, Urani shpërblen zgjuarsinë, kështu që vazhdoni dhe mendoni jashtë kutisë! Mund të ketë disa rezultate të këndshme fitimprurëse.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Idetë e reja mund t’i japin jetë ditës suaj. Zhvillimi personal theksohet ndërsa Hëna lëviz nëpër Shtëpinë tuaj të Parë të Vetë-Shprehjes dhe ju mund të përjetoni një rritje të një lloji kur ajo bashkohet me Uranin në të njëjtin sektor. Pavarësisht nëse vendosni të ndërmerrni disa rreziqe të modës ose t’i jepni vetes një ndryshim të plotë, lëreni kreativitetin tuaj të shfrenohet. Vetëm sigurohuni që të mendoni me kujdes për të bërë ndonjë ndryshim më të përhershëm. Mos harroni, ju do të duhet të jetoni me rezultatet.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Frymëzimi mund të bjerë kur nuk e prisni. Ju jeni futur në diçka të botës tjetër ndërsa Hëna e bukur kërcen nëpër sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm, por shkëndija do të fluturojë kur Hëna bashkohet me Uranin që bën ndryshime. Lëreni imagjinatën tuaj të egër dhe shikoni se ku ju çon, ndërsa Luna dhe Urani sillen si një çift shkencëtarësh të çmendur dhe ju dërgojnë disa ide të pabesueshme dhe të çuditshme. Jini të hapur ndaj të gjitha mundësive dhe provoni qasje të reja, sepse zgjidhjet e vjetra ndoshta nuk do ta shkurtojnë atë më!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Kjo mund të rezultojë të jetë një nga ditët më emocionuese që keni kaluar në disa kohë. Ka mundësi të mrekullueshme shoqërore në dispozicion për ju ndërsa Hëna udhëton nëpër Shtëpinë tuaj të 11-të të orientuar nga grupi, duke inkurajuar një ftesë pothuajse të papërmbajtshme për t’ju drejtuar me shpejtësi. Çdo mundësi për t’u bashkuar me njerëzit tuaj të preferuar duhet të rezultojë në një rast të paharrueshëm, kështu që edhe nëse përfundoni duke dërguar vetë ftesat, përpiquni të mos e kaloni gjithë kohën vetëm.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ambiciet tuaja mund të ndryshojnë. Jeni të përgatitur për të ndjekur qëllimet tuaja ndërsa Hëna viziton Shtëpinë tuaj të 10-të profesionale, por vija e finishit mund të duket mjaft e ndryshme kur Hëna rreshtohet me Uranin rebel në të njëjtën arenë për të tronditur të gjitha themelet. Ajo që dikur ju thërriste mund të humbasë tërheqjen e saj, ndërsa diçka jashtë fushës së majtë mund të ndezë plotësisht një zjarr brenda jush. Po kështu, mund të vendosni se më në fund është koha për të ndryshuar mënyrën se si vraponi – dhe si fitoni – garën.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Bota është plot me mundësi – disa as që i keni marrë parasysh. Shtëpia juaj e madhe e 9-të po shkëlqen ndërsa Hëna shkon në të njëjtën faqe me ikonoklastin Uran, duke ju kujtuar se ka shumë më tepër në dispozicion sesa thjesht ajo që mund të shihni para jush. Mund të vijë mundësia për të përjetuar diçka përtej rutinës suaj të zakonshme, dhe ju mund ta shkelmoni veten nëse nuk e hidhni atë! Merrni këtë moment për të shtrirë krahët dhe shikoni madhështinë e jetës!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Jeta mund të duket si një roller coaster! Hëna po kalon nëpër Shtëpinë tuaj të 8-të të Ekstremiteteve, duke e kthyer vëmendjen tuaj në çështje më serioze se zakonisht. Kjo energji merr një goditje shtesë kur Hëna përplaset me Uranin në të njëjtin sektor, duke e ndezur dramën në një nivel të ri. Merrni gjërat një nga një dhe duhet të jeni në gjendje t’i trajtoni ato me hirin dhe elokuencën tuaj të markës tregtare.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Njerëz të rëndësishëm mund të vijnë tek ju me një surprizë. Hëna dhe Urani rebel po bëjnë një lidhje të fuqishme në sektorin tuaj të marrëdhënieve, që do të thotë se partneritetet tuaja aktuale mund të përjetojnë disa trazira, ose ndoshta do të takoni dikë të ri me potencial të madh. Sido që të jetë, habia është praktikisht e garantuar. Kjo nuk është aspak një gjë e keqe, por do të ishte e mençur të mos prisni sjelljen e zakonshme nga askush sot, sepse universi e ka hedhur nga dritarja librin e rregullave.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Edhe planet e parashtruara më mirë ndonjëherë mund të largohen nga kursi, veçanërisht tani. Ju ka të ngjarë të jeni të etur për të mbajtur vëmendjen në topin me Lunën në shtëpinë tuaj të 6-të përgjegjëse, por një lidhje hënore me Uranin revolucionar mund t’i prishë si këto ambicie ashtu edhe orarin tuaj. Përpiquni të qëndroni mendjehapur dhe t’i jepni vetes fleksibilitet në mënyrën se si i trajtoni detyrat, sepse shanset janë të mira që pavarësisht se sa me kujdes e planifikoni ditën tuaj, yjet kanë diçka tjetër në mendje.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju ndoshta nuk keni tendencë të dilni shumë shpesh nga linja, Bricjap, por kjo nuk do të thotë se është një ide e keqe. Falë Hënës edukative që viziton shtëpinë tuaj të 5-të pasionante, ju mund të vendosni dëshirat tuaja në radhë të parë! Plus, rregullat tradicionale nuk zbatohen më kur Hëna dhe Urani i çrregullt përqafohen. Bëni diçka unike në kërkimin tuaj për lumturinë, potencialisht përmes eksplorimit të një aktiviteti argëtues që nuk e keni provuar kurrë, apo edhe duke u zhytur në diçka që ju jep frikë në skenë. Guximi mund të çojë në kënaqësi.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një tronditje nën çatinë tuaj mund të jetë pak çaste larg! Një bashkim i fuqishëm midis Hënës dhe Uranit në Shtëpinë tuaj të 4-të të Themeleve fton momente të papritura mes jush dhe njerëzve me të cilët ndani hapësirën tuaj. Një anëtar i familjes ose shoku i dhomës mund të bëjë diçka për t’ju befasuar – për fat, kjo surprizë nuk duhet të jetë një gjë e keqe! Përkuluni në të papriturën duke mos pasur frikë t’i bëni gjërat ndryshe, qoftë kjo do të thotë të organizoni një festë të minutës së fundit ose të riorganizoni plotësisht të gjitha mobiljet.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Pritja e të papriturës do t’ju shërbejë mirë për momentin. Një takim i djegshëm midis Hënës dhe Uranit në sektorin tuaj të komunikimit mund të sjellë disa informacione shumë interesante në kokën tuaj. Një shok ose vëlla mund të ndajë disa thashetheme ose lajme, ose ndoshta ju zbuloni diçka tronditëse kur jeni duke bërë pak kërkime të pafajshme. Ky informacion mund të rezultojë në favorin tuaj, por edhe surprizat e mira mund t’ju largojnë erën.

Burimi: Tarot