Horoskopi ditor – 9 qershor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Njerëzit mund të kenë informacione të rëndësishme për ju sot, ndaj mbani sytë dhe veshët vigjilentë. Hëna në sektorin tuaj të partneritetit po vjen në një treshe të dobishme me Diellin në Shtëpinë tuaj të 3-të të Komunitetit Lokal dhe të Komunikimeve, duke krijuar një energji të këndshme optimiste. Dikush në veçanti mund t’ju ftojë për një natë argëtuese në qytet, ose ndoshta do t’ju tregojë diçka të pastër që ndryshon krejtësisht pikëpamjen tuaj për një çështje. Përgjigjuni telefonatave – nuk do të dëshironi që ato të shkojnë në postë zanore!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Çështjet e vetëvlerësimit dhe disiplinës suaj janë për t’u inspektuar sot. Hëna po viziton sektorin tuaj të përditshëm, duke ndikuar në aftësinë tuaj për të ecur me rrjedhën dhe për të performuar më të mirën tuaj. Për fat të mirë, ju duhet të jeni në gjendje të bëni pikërisht këtë kur ajo trillon Diellin në Shtëpinë tuaj të 2-të të bazuar në pasurinë materiale dhe sigurinë financiare, duke u siguruar që përpjekjet tuaja t’ia vlejnë për kohën tuaj. Nëse ndiheni sikur po nënvlerësoheni ose po kompensoheni, mund t’i përmirësoni gjërat vetëm me disa fjalë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ka një fluks të madh pozitiviteti në rrugën tuaj! Hëna në shtëpinë tuaj të 5-të të gjallë me zë të lartë po trillon Diellin, i cili aktualisht po viziton shenjën tuaj, duke e bërë më të lehtë për ju të shihni anën e ndritshme të gjërave dhe të njihni mundësitë e qenësishme të disponueshme për ju. Kjo energji është e rrallë, ndaj trajtojeni veten me pak më shumë dashuri sot. Ju madje mund të dëshironi t’i bëni vetes një dhuratë, ndoshta diçka që e keni parë për një kohë. Mos u shqetësoni ju absolutisht e meritoni atë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Mund të gjeni mbështetje edhe në vendet më të papritura tani. Hëna po formon një treshe të bukur me Diellin në sferën tuaj nënndërgjegjeshëm dhe së bashku këta planetë mund të sjellin të gjitha llojet e ndihmës në rrugën tuaj, si rojet kozmike që dalin nga krahët. Edhe nëse nuk keni nevojë për ndihmë sot, është mirë të jeni mirënjohës për atë që keni. Ky është gjithashtu një aspekt shumë kreativ, prandaj merrni parasysh të regjistroni mendimet tuaja dhe të shihni se çfarë del.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Njerëz të tjerë mund t’ju ofrojnë diçka që meriton vëmendjen tuaj sot. Hëna në sektorin e komunitetit tuaj lokal po vjen në një kënd të mrekullueshëm me Diellin në sektorin tuaj të lidhjes, duke ju kujtuar se sa njerëz ju mbështesin, afër dhe larg. Nëse jeta është ndjerë paksa e vështirë kohët e fundit, atëherë vazhdoni dhe kontaktoni disa miq për pak mbështetje. Ata ndoshta janë gati të dëgjojnë pa gjykuar dhe mund të kenë këshilla të vlefshme edhe për ju.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju meritoni të kompensoheni siç duhet për çfarëdo pune që bëni, pavarësisht nëse keni apo jo një karrierë të qëndrueshme tani. Hëna në shtëpinë tuaj të dytë të orientuar drejt të ardhurave po bën një treshe mbështetëse ndaj Diellit në Shtëpinë tuaj ambicioze të 10-të të Qëllimeve dhe Arritjeve Afatgjata, duke ndihmuar që shpërblimet tuaja të përputhen me përpjekjet që bëni. Nëse mendoni se nuk po merrni atë që me të vërtetë e meritoni, atëherë është koha që ju të flisni dhe të ndryshoni gjërat për mirë!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Kufizimet praktikisht nuk ekzistojnë sot – jo aty ku jeni të shqetësuar. Hëna po lëviz nëpër shenjën tuaj, duke ju mbushur me të gjitha dhuratat e saj. Ndërsa këtu, ajo do të shtrijë dorën dhe do të përqafojë Diellin në sektorin tuaj të zgjerimit, duke ju treguar të gjitha mundësitë e mrekullueshme të paraqitura para jush. Është një kohë e shkëlqyer për të menduar se si do të dëshironit të rriteni dhe të evoluoni. Mos lejoni që ndryshimet e mëdha t’ju trembin! Edhe detyrat më të mëdha mund të kryhen hap pas hapi.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ëndrrat tuaja mund të kenë një peshë shtesë sot, duke mbajtur potencialisht çelësin e një realizimi të rëndësishëm. Hëna po rrëshqet nëpër sferën tuaj nënndërgjegjeshëm, duke ju ndihmuar të prekni gjithçka që është përtej realitetit tuaj të menjëhershëm. Kjo energji do të forcohet edhe më shumë kur Hëna të trikojë Diellin në Shtëpinë tuaj të 8-të të Transformimit dhe Sekreteve, duke ju ndihmuar të lexoni mes rreshtave. Mund t’ju vijë një mundësi ose frymëzim i papritur – dhe mund t’ia vlejë peshën e tij në ar.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Trajtimi i të gjitha fijeve të ndryshme të jetës dhe gërshetimi i tyre me aftësi mund të jetë një forcë e madhe e juaja tashmë, Shigjetar. Sot, megjithatë, ju mund të ndani ngarkesën – ose edhe të kërkoni ndihmë – ndërsa Hëna në sektorin tuaj të miqësisë trillon Diellin në sektorin tuaj të marrëdhënieve. Lidhjet e dobishme mund të jenë në çdo cep. Jini të sinqertë nëse ndiheni pak të mbingarkuar nga të gjitha përgjegjësitë tuaja, sepse mund të befasoheni këndshëm se sa duar ndihmëse janë në dispozicion për ju.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Një ritëm natyror po jepet nga universi për momentin, një ritëm që ka për qëllim të ndihmojë në thjeshtimin e jetës suaj. Planetët po i kushtojnë një fokus të veçantë edhe kësaj – Luna në sektorin tuaj të arritjeve ju ndihmon duke trilluar Diellin në shtëpinë tuaj të 6-të të punës dhe rutinës. Nëse jeta ju ka lënë pak të djegur, atëherë kjo është koha e përsosur për të bërë atë që ju nevojitet për të rindezur zjarrin tuaj. Kujdesi për veten është emri i lojës.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju duhet të vendosni sot, Ujori! Hëna po ju jep një pamje zogu të botës ndërsa ajo fluturon nëpër Shtëpinë tuaj të 9-të të Zgjerimit dhe Kulturave të Huaja. Luna do ta bëjë fotografinë edhe më të bukur kur të trikotojë Diellin në Shtëpinë tuaj të 5-të pasionante të Kreativitetit dhe Vetë-Shprehjes. Nën këtë shtrirje, ju mund të ndiqni çdo gjë që ju sjell gëzim, kështu që vendosni një përparësi për të bërë si të doni. Kthehuni tek njerëzit nesër – e sotmja ka të bëjë me ju.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Bota po ngadalësohet pak për ju sot. Hëna në shtëpinë tuaj të 8-të të fshehtë po ju jep dëshirën për të mbajtur veten. Ju ndoshta do të jeni të lumtur të qëndroni afër shtëpisë kur ajo të provojë Diellin në shtëpinë tuaj të katërt të familjes dhe themeleve. Nuk ka nevojë të shtyni veten ose t’i provoni diçka dikujt për momentin. Merrni kohën tuaj dhe bëni gjërat sipas planit tuaj, dhe nëse kjo do të thotë të qëndroni në shtrat gjatë gjithë ditës, atëherë kështu qoftë!

Burimi: Tarot