Jennifer Lopez dhe Ben Affleck fejohen sërish

Bennifer 2.0 po planifikojnë ta çojnë lidhjen në altar.

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck janë fejuar për herë të dytë pasi anuluan premtimin e tyre të mëparshëm në vitin 2004, konfirmoi një përfaqësues i Lopez për CNN të shtunën.

Lopez ndau një video të saj duke u shfaqur emocionuese dhe sportive me unazën e saj të gjelbër të fejesës në gazetën e saj “On the JLo”.

Motra e saj Lynda Lopez shpërndau foto nga video në Instagram Stories duke shkruar, “Pra, ndodhi. Ju dua @jlo @ben affleck.”

Çifti u takuan në vitin 2001 në xhirimet e filmit rom-com “Gigli”, ku ata luanin rolet e kriminelëve të ngecur në një punë së bashku dhe ata krijuan një miqësi në jetën reale.

Ndërsa filmi dështoi, Affleck i tha Entertainment Weekly në janar se ai nuk u pendua sepse ai u takua me Jennifer, marrëdhënia me të cilën ka qenë vërtet domethënëse për të në jetën e tij.

Affleck i propozoi Lopezit në vitin 2002 me një unazë fejese mahnitëse rozë.

Por dyshja e shtynë dasmën e tyre disa ditë para dasmës në vitin 2003, duke thënë në një deklaratë: “Për shkak të vëmendjes së tepërt të medias rreth dasmës sonë, ne kemi vendosur të shtyjmë datën”.

“Kur e gjetëm veten duke menduar seriozisht për të punësuar tre “nuse mashtruese” të veçanta në tre lokacione të ndryshme, kuptuam se diçka ishte e gabuar”, thuhet më tej në deklaratë. “Ne filluam të ndjenim se fryma e asaj që duhet të ishte dita më e lumtur e jetës sonë mund të rrezikohej. Ndjemë se ajo që duhet të ishte një ditë e gëzueshme dhe e shenjtë mund të prishej për ne, familjet tona dhe miqtë tanë.”

Në janar 2004 ata zyrtarisht i anuluan gjërat.

Më pas, u shtuan spekulimet se dyshja kishin rindezur romancën e tyr kur ajo dhe legjenda e bejsbollit Alex Rodriguez i dhanë fund fejesës së tyre në prill 2021.

“Ndihem shumë me fat, e lumtur dhe krenare që jam me të”, tha Lopez për revistën People për ribashkimin me Affleck. “Është një histori e bukur dashurie ku ne patëm një shans të dytë”.

Kjo do të jetë martesa e katërt për Lopez, 52 vjeç dhe e dyta për Affleck, 49 vjeç.

Ajo ishte e martuar më parë me aktorin Ojani Noa, balerinin Cris Judd dhe këngëtarin Marc Anthony, me të cilin ndan dy binjakët 14-vjeçarë Max dhe Emme.

Affleck ishte i martuar me aktoren Jennifer Garner dhe ata janë prindër të Violet, 16 vjeç, Seraphina, 13 vjeç dhe Samuel, 10 vjeç.

Burimi: CNN