Mbretëresha Elizabeth ‘thellësisht e mërzitur’ nga komentet e Princit Harry

Mbretëresha Elizabeth është “thellësisht e mërzitur” nga kritikat e Princit Harry ndaj familjes mbretërore.

Mbretëresha 95-vjeçare – burri i së cilës, Princi Philip, vdiq në prill – thuhet se është shkatërruar nga komentet e Harry-t për prindërit e babait të tij, Princit Charles, kur ai tha në një intervistë të fundit: “Babai im më thoshte mua kur unë isha më i ri, “Epo, kështu ishte për mua, kështu që do të jetë njësoj dhe për ty”.

Një burim i tha gazetës The Mail On Sunday: “Gjyshja e Harry e ka marrë këtë personalisht dhe është thellësisht e mërzitur nga ato që ka thënë Harry, në veçanti komentet e tij rreth prindërimit të Charles dhe sugjerimet se babai i tij nuk di të bëjë më mirë për shkak të mënyrës se si është rritur. Ka qenë një kohë shumë shqetësuese“.

Dhe babai i Harryt, Princi Charles, 72 vjeç, thuhet gjithashtu se “ndihet i mjerë” për sulmet e fundit të 36-vjeçarit Harry ndaj familjes mbretërore, gjatë intervistës së tij me Oprah Winfrey, paraqitjen e tij në podcastin e ‘Armchair Expert’ të Dax Shepard dhe në seriali televiziv Apple + ‘The Me You Can Not See’.

Një burim tjetër tha: “Unë nuk mendoj se Princi do të prishë marrëdhëniet me djalin e tij pavarësisht nga sa ka thënë Harry. Charles do të dëshirojë të pajtohet, por është e drejtë të thuash se çfarë Harry ka thënë në të dy intervistat me Oprah është parë si shumë e pashpresë brenda familjes. Nëse Harry do të sulmonte Mbretëreshën në një mënyrë më personale, Charles pa dyshim që do të mbyllte radhët me Mbretëreshën dhe Harry do të ishte jashtë në të ftohtë.

Charles është një njeri kaq i butë dhe një baba i përkushtuar para së gjithash. Ai do të ndihet i mjerë. Ai dëshiron të kërkojë një pajtim. Ai nuk është aspak hakmarrës.“-shtoi burimi.

Burimi: Bang Showbiz