Meghan Markle ka sjellë në jetë një vajzë me emrin Lilibet Diana

Dukesha e Sussex ka sjellë në jetë fëmijën e saj të dytë, një vajzë të quajtur Lilibet Diana.

Lili është quajtur pas stërgjyshes së saj, Madhështisë së saj Mbretëreshës, pseudonimi familjar i së cilës është Lilibet,”-tha çifti në një deklaratë. “Emri i saj i mesëm, Diana, u zgjodh për të nderuar gjyshen e saj të dashur të ndjerë, Princesha e Uellsit.

Meghan Markle dhe Princi Harry mirëpritën ardhjen e re në familje të premten në Santa Barbara, California, duke e bërë djalin e tyre 2-vjeçar Archie Harrison një vëlla më të madh.

Ajo është më shumë sesa mund të imagjinonim ndonjëherë dhe ne mbetemi mirënjohës për dashurinë dhe lutjet që kemi ndjerë nga e gjithë bota,”-tha çifti në një deklaratë. “Faleminderit për mirësinë dhe mbështetjen tuaj të vazhdueshme gjatë kësaj kohe shumë të veçantë për familjen tonë.”

Foshnja mbretërore është e teta në radhë për fronin britanik pas Archie, i cili u bë i shtati në radhë pas lindjes së tij në 6 maj 2019.

Ajo është kushërira më e re e fëmijëve të Princit William dhe Kate Middleton, Princi George, Princesha Charlotte dhe Princi Louise, dhe stërmbesa e 11-të i Mbretëreshës Elizabeth.

Ka të ngjarë që foshnja të rritet në Santa Barbara, ku familja ka banuar që kur Sussexes blenë shtëpinë e tyre të parë atje vitin e kaluar.

Burimi: Insider