Supermodelja Naomi Campbell bëhet nënë për herë të parë

Supermodelja Naomi Campbell është bërë nënë e një vajze. 50-vjeçarja njoftoi lajmin në Instagram ndërsa ndau një fotografi të dorës së saj duke mbajtur këmbët e foshnjës.

Një bekim i vogël i bukur më ka zgjedhur të jem nëna e saj, aq e nderuar që kam këtë shpirt të butë në jetën time,”-postoi ajo në faqen e internetit të mediave sociale.

Stilisti Marc Jacobs ishte ndër ata që uroi modelen, e cila lindi në Londër. Ajo nuk e kishte zbuluar më parë se do të bëhej nënë.

Redaktori britanik i Vogue, Edward Enninful gjithashtu ofroi urimet e tij, duke shkruar: “Duke parë ju të dyja së bashku ka bërë vitin tim. Ju do t’i sillni njëra-tjetrës aq shumë gëzim”.

Gjatë një interviste në 2017 me Evening Standard, zonja Campbell foli rreth dëshirës për t’u bërë nënë. Ajo tha: “Unë mendoj të kem fëmijë gjatë gjithë kohës. Por tani me mënyrën se si është shkenca mendoj se mund ta bëj kur të dua.

Ylli i pasarelave u zbulua si një nxënëse dhe vazhdoi të bëhej modelja e parë britanike me ngjyrë që u shfaq në kopertinën e British Vogue. Ajo është e njohur gjithashtu për punën e saj bamirëse dhe në 2005 themeloi Fashion For Relief, një bamirësi që bashkon modën dhe bamirësinë.

Burimi: BBC News