7 trendet e flokëve për të rimodeluar pamjen tuaj këtë verë

Pavarësisht nëse keni të bëni akoma me pasojat e një modeli të dështuar të flokëve që provuat gjatë karantinës ose jeni mërzitur plotësisht nga pamja juaj, vera është koha e përkryer për të dalë nga zhurma e flokëve tuaj. Moti i ngrohtë ka nënkuptuar tradicionalisht flokë më të lehtë, më të shkurtër, por këtë verë ka një klasë të re të tendencave të guximshme dhe emocionuese të flokëve. Ekspertët e flokëve zbuluan 7 trendet e flokëve që do të shihni kudo këtë verë. Merrni stilistin tuaj në telefon, sepse këtu janë 7 nga modelet më në modë për t’u provuar për verën 2021.

Ngjyrat e fantazisë

https://www.instagram.com/p/CMDEzZMHKOK/?utm_source=ig_web_copy_link

Flokët më të lehta zakonisht janë norma për motin më të ngrohtë, por kjo verë është vetëm me ngjyra dhe e ndritshme. Ngjyra e flokëve të famshëm të Garnier Nikki Lee e ka quajtur këtë verë të flokëve të fantazisë. “Këtë verë trendet e flokëve do të jenë të këndshme! Ngjyra fantastike si Hilary Duff’s Cotton Candy Blue, ose përmirësimi i të kuqes tuaj me një shkëlqim të ashpër bakri si pamja e fundit e Sarah Hyland,”-thotë ajo.

Shag me onde

https://www.instagram.com/p/CLfmpRcnkOy/?utm_source=ig_web_copy_link

Nëse bëni një gjë me flokët tuaj këtë verë, mbajini të valëzuara. Shagoja e valëzuar ju lejon t’i mbani flokët tuaj të lehta duke i bërë ato perfekte për një verë sociale “Këtë verë, ne do të shohim shagla të freskëta, deri në shpatulla, të stiluara me onde ose kaçurrela“,-tregon Feekaik.

Prerja Pixie

https://www.instagram.com/p/CBQ1hIwIqO0/?utm_source=ig_web_copy_link

Me ditë të ndritshme përpara dhe ringjalljen shpresëdhënëse nga karantina, njerëzit do të jenë të gatshëm të hedhin pak peshë në flokët e tyre. Sipas Frédéric Fekkai, Themelues dhe Drejtor i Përgjithshëm i FEKKAI: “Prerjet e shkurtra deri të mesme Pixie dhe ngjyrat e theksuara do të jenë në trend. Unë mendoj se njerëzit do të jenë të ngazëllyer për të debutuar në rozë platin (mendoj se piksia ikonike rozë e Rihanna) ose blu bruz, midis disa nuancave më natyrore.”

Prerja Bob

https://www.instagram.com/p/CD6kEuSjlbb/?utm_source=ig_web_copy_link

Një prerje e butë katrore bob mund të jetë hapi i parë për t’u dukur një vajzë e nxehtë në verë. Flokët e shkurtër janë jashtëzakonisht elegancë dhe kaq shumë njerëz të famshëm janë bashkuar me klubin e prerjeve të flokëve në muajt e fundit. Nëse vërtet dëshironi të rrisni nxehtësinë, Feekaik rekomandon të shtoni balluke.

Prerje e madhe

https://www.instagram.com/p/CKeXCr0Ayj6/?utm_source=ig_web_copy_link

Vera është koha e përsosur për t’u kthyer në atë që ndihet e natyrshme, kështu që nëse keni menduar të bëni një goditje të madhe, tani është koha. “Disa mendojnë për këtë si një fillim madhor dhe ashtu është, është gjithashtu koha e përkryer për të menduar për gjithë këto modele flokësh të reja. Është një mundësi për të ushqyer dhe kujdesur për lëkurën e kokës tuaj dhe për të mbajtur flokët tuaj të freskët të ushqyer ndërsa vishni stilin tuaj të ri”,-thotë Konsulenti i Famshëm i Sally Beauty Gregory Patterson.

Teksturë e butë dhe onde

https://www.instagram.com/p/CH00KPVh79N/?utm_source=ig_web_copy_link

Të përshtatësh modelin e përsosur të kaçurrelës mund të jetë e ndërlikuar, por disa këshilla të ekspertëve mund t’ju bëjnë të jeni në rrugën tuaj të duhur. Patterson rekomandon përdorimin e një mashe kaçurrelash 1.25 “në një nxehtësi shumë të ulët me një mbrojtës të nxehtësisë. “Për ata që nuk preferojnë të përdorin nxehtësi për flokët e tyre, lyejini ato me një llak të butë dhe stilues fleksibël, vendosni një shkumë shumë stiluese për mbajtje të butë dhe fleksibilitet dhe mbështilleni rreth një ruli të butë, pastaj lejoni që flokët tuaj të thahen plotësisht para se të përfundoni llak.” Për të dy teknikat, Patterson sugjeron trajtimin e majave të flokëve me një serum për të eleminuar cërcitjen dhe mbylljen e lagështisë.

Baluke kaçurrela

https://www.instagram.com/p/CJ6pyLHFW2y/?utm_source=ig_web_copy_link

Pantallonat e perdes kanë qenë prej kohësh një model kryesor i flokëve ‘It Girl’. Tani më të zhdërvjellëta se kurrë, ky stil absolutisht meriton një vend në rotacionin tuaj të flokëve të verës. Rrathët tradicionale mund të jenë shqetësuese dhe më të vështira për t’u kujdesur dhe stiluar vetë, por sipas ekspertit të flokëve Gregory Patterson “Ato sigurojnë një zgjidhje më të lehtë për ato që duan një mirëmbajtje më të vogël ose që kërkojnë më shumë shkathtësi“. Gjithashtu, shumë njerëz i lidhin flokët e tyre gjatë verës dhe ky stil e mbulon fytyrën shumë pak.

Burimi: Elle