A$AP Rocky konfirmon lidhjen e tij me Rihanna

Reperi amerikan A$AP Rocky ka njoftuar se është në një lidhje me këngëtaren Rihanna.

Reperi e përshkroi atë si “dashuria e jetës së tij” në një intervistë për GQ.

Aludimet se yjet po dilnin bashkë filluan që në vitin 2013, kur reperi mbështeste Rihanën në turneun e saj botëror në Diamonds.

“Ajo përbën ndoshta, 1 milion nga të tjerat. Unë e ndjej që ajo është e duhura.”-tha ai.

Dyshja u paraqitën së bashku në videon e A$AP Rocky në 2013 për Fashion Killa.

Që kur e kanë bërë zyrtare, ata janë përpjekur të shmangin fotografimin së bashku nga paparacët, thuhej në artikull.

Reperi tha se partnerja e tij kishte “ndikuar absolutisht” në albumin e tij të ri, i cili do të shfaqë gjithashtu Morrissey.

Marrëdhënia e tij me Rihanna besohet të ketë filluar vitin e kaluar, pasi ajo u nda nga i dashuri i saj prej tre vitesh, miliarderi Hassan Jameel.

Në korrik, ajo e paraqiti A$AP Rocky në një fushatë për gamën e saj të lëkurës Fenty Skin, dhe dyshja dhanë disa intervista të përbashkëta për të promovuar bashkëpunimin.

Bukuroshja, linjat e brendshme dhe veshjet e yllit janë bërë fokusi i saj kryesor në vitet e fundit.

Suksesi i tyre e ka çuar atë në krye të listës vjetore të Forbes për të famshmet femra më të paguara, me pjesën më të madhe të pasurisë së saj prej 600 milion dollarësh (425 milion £) që vijnë nga diapazoni i saj i makeup-it.

Burimi: BBC News