Dua Lipa dhe Anwar Hadid i japin fund marrëdhënies dy vjeçare, ja arsyeja e ndarjes

Kjo ndarje sigurisht ka ardhur si një surprizë, dhe tashmë, fansat nuk mund të mos bëjnë të njëjtën pyetje: Pse u ndanë Dua Lipa dhe Anwar Hadid? Dyshja e dikurshme u shfaq shpejt si një nga çiftet e rinj të Hollywood-it, pasi debutuan romancën e tyre dy vjet më parë.

Para se të shqyrtojmë arsyen pse Dua Lipa dhe Anwar Hadid u ndanë, le të bëjmë një shëtitje të shpejtë në korsinë e kujtesës. Këngëtarja e “Don’t Stop Now” dhe modeli u lidhën për herë të parë në qershor 2019. Në atë kohë, Dua merrte pjesë në festën e ditëlindjes së 20-të të Anwarit dhe pamja ishte e mjaftueshme për t’i bërë fansat të pyesnin nëse dyshja ishin një dyshe. Sigurisht, nuk u desh shumë kohë që fansat të merrnin përgjigjen e tyre: Muajin pasues, Anwar dhe Dua u panë në PDA në festivalin muzikor British Summer Time Hyde Park në Londër. Deri në gusht 2019, dyshja u zyrtarizuan në Instagram.

Që atëherë, Dua dhe Anwar kanë ndarë shpesh postime të ëmbla për njëri-tjetrin në faqet e tyre përkatëse të mediave sociale. Por pavarësisht qasjes së tyre të hapur, duket se ka ende shumë gjëra të mbajtura private mes dyshes. Në një intervistë për Vogue britanike në shkurt 2021, Dua u shpreh se pse ata në fakt i mbajtën shumë detaje të marrëdhënies së tyre për vete. “Ne i kemi të gjitha këto kujtime dhe përvoja të pabesueshme, dhe nëse ka diçka që duam ta ndajmë, atëherë OK, kjo është kënaqësi,” tha ajo për revistën. “Por në të njëjtën kohë, ne jemi mjaft privatë – do t’ju tregojmë vetëm aq sa duam që të shihni.”

Është pak nga të japësh dhe të marrësh, duke u përpjekur të gjesh ekuilibrin e duhur për të qenë kaq i emocionuar dhe i dashuruar, dhe dua ta ndaj këtë me njerëzit përreth meje, por në të njëjtën kohë duke mos dashur të tregoj shumë.”, shtoi ajo në atë kohë. “Unë dua të jem në gjendje të jem e lumtur në këtë marrëdhënie pa pasur mendimet e njerëzve të tjerë.”

Pra, ishin mendimet e njerëzve të tjerë që penguan romancën e tyre – apo diçka krejtësisht tjetër?

Pse u ndanë Dua Lipa dhe Anwar Hadid?

Ndarja e Duas dhe Anwar u konfirmua për herë të parë më 23 dhjetor 2021, pas javësh spekulimesh në mediat sociale se dyshja kishin dhënë dorëheqjen. Thashethemet filluan kur një burim anonim pretendoi se ata “100% u ndanë” në një mesazh të drejtpërdrejtë në llogarinë e thashethemeve të famshme në Instagram, Deux Moi. Shumë shpejt, The Sun mbështeti spekulimet në një raport përpara se një burim t’i thoshte People se thashethemet ishin të vërteta. “Dua dhe Anwar aktualisht po bëjnë një pushim nga marrëdhënia e tyre dhe po kalojnë kohë të ndarë”, pohoi burimi. “Ata po i zbulojnë gjërat tani.”

Sipas The Sun, marrëdhënia e Duas dhe Anwarit u godit në modalitetin e “krizës” për shkak të orarit të tyre të ngarkuar të punës, kështu që ata vendosën të ndanin pak kohë. “Çifti hodhi idenë për t’i vënë frenat romancës së tyre muajin e kaluar pasi të udhëtosh kaq shumë dhe të ndahesh rezultoi e vështirë,” tha një burim për botimin. “Marrëdhënia e tyre po kalon një krizë dhe duket se është drejt fundit”.

Raporti i The Sun vuri në dukje se dyshja ndaluan së postuari njëri-tjetrin javët e fundit. Në të vërtetë, fotografia e fundit që Anwar ndau nga ai dhe Dua ishte në nëntor 2021. Edhe pse mos postimi i partnerit tuaj në mediat sociale nuk është gjithmonë një shkak për alarm, gjithçka duket se shtohet duke pasur parasysh këto raporte të fundit.

Burimi: Style Caster