Horoskopi ditor – 1 prill 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju nuk jeni të panjohur për fuqinë e të qenit kreativ dhe të të menduarit shpejt në këmbët tuaja, dhe sot mund ta përdorni guximin tuaj të lindur në përfitimin tuaj. Ju keni lejen kozmike për të punuar me energji vetë ose për të udhëhequr një ekip me besim, dhe mund të gjeni sukses të madh kur jeni krijues dhe origjinal. Mos u mundoni të imitoni kur është radha juaj për t’u ngritur, sepse vetja juaj më e mirë, më e sinqertë përshtatet në mënyrë të përkryer me energjinë e ditës.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Qëndrueshmëria juaj mund të vihet në provë sot. Detyrat që duhet të përfundoni përpara se të mbarojë dita mund të grumbullohen, edhe nëse nuk ndiheni më energjik. Pavarësisht nëse nuk keni fjetur mjaftueshëm natën e kaluar ose thjesht nuk po e ndjeni si ditën tuaj, mos u përpiqni të bëni më shumë sesa mundeni. Përkushtimi i tepërt është një kurth i lehtë për të rënë, dhe të thuash jo nuk do t’ju bëjë një person të keq. Të qenit të sinqertë për atë që mund të arrini duhet t’i bëjë gjërat më të lehta për të gjithë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Mund t’ia dilni me pak ndihmë nga miqtë tuaj. Një udhëtim ose projekt i ardhshëm mund të jetë dërrmues në mendjen tuaj dhe të kërkoni këshilla nga një mik apo edhe të telefononi dikë për shoqërimin e tyre mund t’ju ndihmojë. Sapo të dëgjoni veten duke i shpjeguar rrethanat tuaja një personi tjetër, ka një shans të mirë që të kuptoni se nuk është aq e frikshme sa mendoni. Sot nuk ka nevojë të udhëtoni shpejt, kështu që nëse doni të shkoni larg, merrni kohë për të shkuar së bashku!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Tani nuk është koha për të lënë askënd t’ju mbajë prapa! Ndërsa ka të ngjarë të keni një vrull të mjaftueshëm për të bërë një goditje të madhe në detyrat që keni përpara jush, mund të dëshironi gjithashtu të mbani sekret disa nga planet tuaja. Tu tregoni të gjithëve për punët tuaja mund të përfundojë duke ju vonuar dhe planet tuaja janë shumë të mira për t’i ndarë me të gjithë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Natyra po thërret emrin tuaj! Mund të mos jetë koha e duhur për të bërë një pushim spontan, por aventura është atje, edhe nëse është vetëm një shëtitje e vogël. Rutina juaj mund të krijojë stanjacion për ju dhe zemra juaj ndoshta dëshiron të dalë nga myku sot. Pavarësisht nëse ndiheni të shtyrë të planifikoni një udhëtim në brigjet e huaja ose të dilni me makinë në një udhëtim të thjeshtë ditor, merrni disa miq dhe kapni hapin. Merrni ajrin e pastër – e meritoni!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Transformimi shpesh nuk ndodh brenda natës. Mund të ndjeni një vrull të ri drejt përmirësimit të shëndetit ose heqjes së një zakoni të keq, por mund të ndiheni sikur nuk po shihni mjaftueshëm rezultat për përpjekjet tuaja. Përparimi është shumë më i lehtë të thuhet se sa të bëhet, dhe shpesh, ne nuk e shohim menjëherë produktin përfundimtar që po ëndërrojmë. Përdorni aftësitë tuaja të përpikta për të përcaktuar një plan veprimi dhe pasi të jeni në një ritëm, mund të mos i vini re zakonet e mira që formohen natyrshëm.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Kreativiteti është aktualisht në pragun tuaj, duke ju kërkuar që ta lejoni atë! Ju keni një mundësi për t’u shprehur në mënyrë krijuese tani, dhe është një bonus nëse bëni diçka kuptimplotë për dikë që e doni. Nëse dëshironi të filloni të krijoni kartën e ditëlindjes së një miku, duke bërë vetë një lodër për një kafshë shtëpiake të dashur, përdorni aftësitë tuaja unike për të treguar në mënyrë të prekshme vlerësimin tuaj për dikë të veçantë në jetën tuaj. Keni shumë dashuri për të dhënë, dhe duhet të jetë argëtuese!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Përditshmëria ndonjëherë mund të jetë një punë e përditshme, por mund të jetë edhe ngushëlluese. Rutina juaj ka të ngjarë të ecë më shpejt dhe me më pak gunga në rrugë sot, duke e bërë produktivitetin një proces të qetë. Mund të mos jetë me shkëlqim dhe emocionues, por rutina juaj është e besueshme dhe mund të dilni nga një kohë e tensionuar, duke ju bërë veçanërisht mirënjohës që jeta po kthehet në normalitet. Mos kini frikë të romantizoni jetën tuaj të përditshme – merrni parasysh t’i shtoni ditës tuaj një kënaqësi argëtuese!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Është koha për të lënë diellin të hyjë, fjalë për fjalë dhe në mënyrë metaforike. Kjo është një kohë e shkëlqyer për t’u argëtuar, shprehur veten dhe për t’u lidhur me miqtë tuaj. Një bisedë me video me dikë që ju pret vërtet mund të jetë gjithçka që ju nevojitet për të mbushur ditën me të qeshura dhe intriga. Megjithatë, mund të jeni të prirur ndaj shpërqendrimit. Nëse ka diçka që absolutisht duhet të bëhet, mos prisni deri në sekondën e fundit. Vazhdoni dhe hiqeni nga rruga herët për ju në të ardhmen!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Shtëpia është vendi ku është zemra juaj dhe mjedisi juaj duhet ta pasqyrojë këtë. Atë dhomë që keni hezituar ta pastroni apo atë dekorim që keni vonuar? Është koha për të hyrë në to. Edhe nëse keni vetëm disa minuta kohë, rivlerësimi dhe rifreskimi i rrjedhës së energjisë në shtëpinë tuaj mund të bëjë ndryshimin në disponimin tuaj. Është një atmosferë në të cilën kaloni mjaft kohë, ndaj ia vlen ta bëni atë komode.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Energjia elektrike e sotme është e prekshme – për mirë ose për keq. Ju mund të ndiheni tepër të emocionuar dhe pa dhënë një dalje për atë energji, mund të përfundoni duke u ndjerë në ankth. Shkuarja për vrap, pastrimi i shtëpisë ose thjesht kërcimi në dhomën tuaj mund t’ju ndihmojë të çlironi çdo nervozizëm. Padurimi mund t’ju bëjë të bëni gabime që ju detyrojnë të ktheheni dhe të ribërni atë që keni bërë tashmë, kështu që merrni kohën tuaj me vendimet. Kanalizoni atë energji dhe shikoni atë që ju çon më lart!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Mund t’ju presë një ditë e ngarkuar emocionalisht. Një i dashur mund të jetë shkaku i këtyre ndjenjave të forta – ju mund të jeni shpatulla e tij për të qarë, personi me të cilin festoni një fitore ose dikush që mund të qeshë dhe të qajë ndërsa ju tregon gjithçka që ka ndodhur që kur ju panë për herë të fundit. Mundohuni të mos e lidhni veten shumë fort me ndjenjat tuaja! Thjesht lërini të rrjedhin përmes jush dhe jini të pranishëm për mikun tuaj. Inteligjenca juaj emocionale mund t’ju shërbejë mirë.

Burimi: Tarot