Horoskopi ditor – 10 dhjetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Dita e sotme mund t’ju sjellë më shumë se disa momente emocionale! Hëna po kalon nëpër shtëpinë tuaj të 4-të me ndjenjë të thellë, kështu që armatura juaj mund të jetë pak më e hollë se zakonisht, veçanërisht kur Hëna kalon mbi Chiron në shenjën tuaj. Një plagë e vjetër mund të shpohet, sikur dikush të prekë një mavijosje që ende nuk është shëruar. Nëse vëreni se jeni tepër i ndjeshëm, është në rregull t’u tregoni njerëzve se si ndiheni. Gjëja e fundit që duhet të bëni është të përpiqeni t’i mbuloni gjërat.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Dikush tjetër mund të jetë gati për të vënë në dukje një nga pikat tuaja të verbëra, pavarësisht nëse e keni kërkuar apo jo. Një shesh i pakëndshëm midis Hënës në shtëpinë tuaj të tretë dhe Chiron në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm mund të përfundojë me diçka që rrëshqet nëpër të çara, ndërsa ju po përpiqeni të mashtroni gjithçka. Mos e merrni kritikën konstruktive si fyerje kur nuk ishte ky qëllimi i tyre.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

E gjithë puna dhe asnjë lojë nuk mund ta bëjnë jetën aktuale të shurdhër, veçanërisht tani. Ju mund të ndiheni të përqendruar në çështjet e zakonshme ndërsa Hëna udhëton në shtëpinë tuaj të dytë të tokëzuar, por një shesh i ashpër hënor ndaj Chiron-it të plagosur në shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore mund ta bëjë të ndiheni sikur të gjithë të tjerët po argëtohen ndërsa ju duhet të punoni shumë për një kohë të gjatë. Mundohuni të mos lejoni që kjo t’ju godasë! Bëni më të mirën për të përmbushur gjithçka në pjatën tuaj – atëherë mund të bashkoheni me miqtë tuaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Disa pengesa apo pengesa mund të duken pothuajse të pakapërcyeshme sot. Jeni më shumë në harmoni me nevojat tuaja se zakonisht ndërsa Hëna viziton shenjën tuaj, por kjo mund të hedhë një dritë të ndezur mbi nevojën tuaj për të arritur pasi Luna të sheshojë Chiron në sektorin tuaj të karrierës. Nëse ndiheni sikur nuk jeni aty ku dëshironi të jeni ose nuk jeni të qartë për qëllimet tuaja, mos lejoni që kjo t’ju rrëzojë. Në vend të kësaj, bëni çmos për të gjetur mënyra për t’i zvogëluar gradualisht këto probleme derisa ato të zhduken plotësisht.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Çdo shenjë mund të duket se ju drejton në një drejtim tjetër. Ekziston një kënd i vështirë midis Hënës në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm dhe Chiron-it në sektorin tuaj të zgjerimit, kështu që edhe nëse përpiqeni të bëni një hap përpara, mund të ndiheni sikur po shkoni vetëm në rrathë. Në vend që të përpiqeni të bëni një lloj përparimi specifik, ndiqni intuitën tuaj dhe shikoni se ku ju çon. Ekziston një shans i vërtetë që nëse e heq këmbën nga pedalja, do të lundroni në një vend tepër interesant.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju mund të shqetësoheni se duhet të fshehni diçka nga njerëzit e tjerë. Hëna në shtëpinë tuaj të 11-të që po largohet po i bën një shesh të vështirë Chiron-it në shtëpinë tuaj të 8-të të fshehtë, duke krijuar tension midis idesë për t’i mbajtur letrat pranë gjoksit dhe për t’i vendosur të gjitha në tryezë. Nëse doni të çlironi veten nga diçka, është mirë ta diskutoni atë me dikë – vetëm sigurohuni që personi që zgjidhni është dikush që mund t’i besoni vërtet përpara se të thoni diçka.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Dikush mund të qëndrojë në rrugën e qëllimeve tuaja më të mira pa e kuptuar atë. Ju ka të ngjarë të përqendroheni në ngjitjen e shkallëve ndërsa Hëna udhëton në sektorin tuaj të karrierës, por dikush mund t’ju shpërqendrojë gjatë rrugës kur Hëna e sheshon Chiron-in në sektorin tuaj të marrëdhënieve. Disa nga fjalët e tyre të keqvlerësuara mund të kenë një efekt frenues në shpirtin tuaj. Nëse ata në mënyrë legjitime nuk e kuptojnë se si ju lëndon një koment i pahijshëm për performancën tuaj, jeni të mirëpritur t’i njoftoni ata.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Energjitë aventureske ndoshta do të duhet të vendosen në akull për momentin. Hëna është duke vrapuar nëpër shtëpinë tuaj të gjerë të 9-të, duke ju dhënë dëshirën për të dalë dhe eksploruar, por sheshi i saj i ashpër ndaj Chiron në shtëpinë tuaj të 6-të përgjegjëse mund t’ju detyrojë të përqendroheni në gjërat themelore. Një çështje e lidhur me punën mund të jetë veçanërisht shpërqendruese – ndoshta një bashkëpunëtor ose klient do të ketë nevojë për ndihmën tuaj, duke ju tërhequr afërsisht në tokë gjatë procesit. Ruani arratisjet tuaja për një ditë tjetër.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Marrja e qendrës së skenës në këtë kohë mund të mos ndihet aq rehat sa do të dëshironit – edhe nëse normalisht jeni mjaft të lumtur nën qendër të vëmendjes. Tensioni është në ajër kur Luna në shtëpinë tuaj të 8-të private zgjedh një luftë Chiron në shtëpinë tuaj të 5-të ekspresive. Mund të ndiheni sikur të gjithë presin që ju të merrni drejtimin kur preferoni të lini dikë tjetër të jetë në krye, por përpiquni të mos lejoni që dëshirat e të tjerëve t’ju ndikojnë shumë. Rehatia juaj gjithashtu ka rëndësi!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Një çështje e vjetër mund të kthehet për t’ju kafshuar në çdo moment. Jeni potencialisht të përqendruar te njerëzit e tjerë ndërsa Hëna udhëton në sektorin tuaj të partneritetit, duke e bërë të rëndësishme që të përpiqeni të ndani energjinë tuaj me dikë që ju kupton. Një vesh dashamirës mund të jetë veçanërisht i dobishëm kur Hëna vendos në shesh Chiron në shtëpinë tuaj të 4-të emocionale, duke ndezur dhembjet e së kaluarës. Ju lejohet të mbështeteni te një mik për mbështetje, edhe nëse kjo nuk është qasja juaj e zakonshme. Personi i duhur duhet të jetë i lumtur t’ju mbështesë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Edhe planet më të mira mund të hidhen jashtë rrugës. Ju jeni në gjendje të jeni në krye të gjërave ndërsa Hëna lëviz nëpër shtëpinë tuaj të 6-të të rutinës, por nuk ka asnjë garanci se do të jeni në gjendje të menaxhoni gjithçka kur Luna të përplaset me Chiron në shtëpinë tuaj të tretë të zënë. Është plotësisht e mundur që diçka të lindë në minutën e fundit, duke ju kërkuar të riplanifikoni disa gjëra, ose që dikush të kërkojë prezencën tuaj të papritur. Jini të përgatitur për të ecur me rrjedhën.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Dëshira për të mburrur mund t’ju pushtojë në çdo moment! Ju mund të jeni të lumtur duke shijuar gjërat më të bukura në jetë ndërsa Hëna kalon nëpër shtëpinë tuaj të 5-të me fat, por një shesh hënor në Chiron në sektorin tuaj të parave do t’ju kujtojë se gjërat më të mira në jetë shpesh janë falas. Është mirë ta trajtosh veten aty-këtu, por nëse po e bën këtë vetëm për të shmangur çështje të tjera, ki kujdes.

Burimi: Tarot