Horoskopi ditor – 10 mars 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Nuk do të mund të humbisni një intensitet në rritje të ditës! Hëna po hyn te Akrepi dhe në shtëpinë tuaj të 8-të gjithçka ose asgjë, e cila mbulon shumë nga aspektet më serioze të jetës. Lëreni anën tuaj të lehtë për momentin – në vend të kësaj, përveshni mëngët dhe përgatituni të zhyteni thellë. Ju keni më shumë se aftësi të mjaftueshme për të përballuar çdo detyrë të vështirë që mund të shfaqet para jush, ndaj mos e humbisni këtë dritare mundësie për të vrarë disa dragonj.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Marrëdhëniet tuaja personale po marrin një rëndësi të madhe sot. Shtëpia juaj e 7-të e fokusuar në partneritet ndriçohet ndërsa Hëna mbërrin për vizitën e saj mujore, duke ju ndihmuar të siguroheni që lidhjet tuaja jetësore të jenë të gjitha në baza të barabarta. Nëse mendoni se ka një lloj çekuilibri në lidhjet tuaja, mos hezitoni të merrni përgjegjësinë për të bërë pjesën tuaj për të përmirësuar gjërat. Plus, nëse njerëzit nuk janë problemi, ju gjithashtu mund ta përdorni këtë energji për të zgjidhur çdo çështje të ndërlikuar të biznesit.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Tani mund t’i përballoni të gjitha përgjegjësitë tuaja me lehtësi. Hëna po marshon në shtëpinë tuaj të 6-të të rutinës, duke ju ndihmuar të përqendroheni dhe të hiqni çdo marrëzi që mund të ketë penguar produktivitetin tuaj. Uluni me një listë të çdo pune të jashtëzakonshme dhe vendosni një strategji për t’i kryer të gjitha! Ndërsa nuk keni nevojë të përfundoni gjithçka siç duhet në këtë moment, bëni prioritet hartimin e një plani real që gjithçka të ndodhë më shpejt se sa më vonë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund ta lini fëmijën tuaj të brendshëm të luajë sot. Hëna po fluturon në Shtëpinë tuaj të 5-të të Kreativitetit, prandaj përgatitni konfetin dhe mos hezitoni të argëtoheni! Jepini vetes leje të ndryshoni rutinat tuaja dhe të bëni një pushim, pasi kjo do të bëjë mrekulli për mirëqenien tuaj shpirtërore dhe do t’ju ndihmojë të dilni nga çdo rrugë që mund të keni ngecur kohët e fundit. Përpiquni të mos shqetësoheni për arritjen e ndonjë gjëje materiale – kjo ka të bëjë me bërjen e gjërave që dëshironi.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Nuk ka nevojë të nxitoni për asgjë! Ju mund ta merrni jetën me ritmin tuaj të zgjedhur ndërsa Hëna vendoset në shtëpinë tuaj të 4-të shtëpiake, duke ju lejuar të hiqni këpucët dhe të vendosni këmbët tuaja për momentin. Mund të jeni aq dembel sa të doni pa merak, por nëse vërtet dëshironi të përdorni dritën e ditës në avantazhin tuaj, merrni parasysh ta drejtoni energjinë tuaj drejt përmbushjes së gjërave rreth shtëpisë, si për shembull çdo punë që mund të keni lënë pa kryer.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Orari juaj mund të mbushet edhe pa e kuptuar, Virgjëresha. Hëna po kufizohet në shtëpinë tuaj të tretë të fokusuar në komunitet, duke ju përshtatur me të gjitha ngjarjet në zonën tuaj. Është koha e përkryer për të dalë dhe për të parë se çfarë po ndodh rreth jush, ndoshta duke parë një restorant të ri në bllok ose duke mbledhur miqtë tuaj për një natë në qytet. Mendoni të flisni me të tjerët ndërsa jeni jashtë, sepse mund të bëni shumë njohje të reja interesante.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Llogaria juaj bankare mund të kërkojë një kontroll të shpejtë në këtë moment. Paratë tuaja po vijnë në fokus më të mprehtë ndërsa Hëna hyn në Shtëpinë tuaj të 2-të të Financave, duke ju dhënë një shans për të shqyrtuar llogaritë tuaja dhe për t’u siguruar që gjithçka është në rritje dhe në rritje. Nëse po shpresoni të gjeni një burim të ri fondesh, sigurohuni që të shikoni përreth pasi Luna ndriçon vëmendjen e saj kozmike në një mundësi të artë. Shanset janë të mëdha që të gjeni pikërisht atë që ju nevojitet.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një shpërthim shtesë energjie po fluturon drejt shpirtit tuaj! Hëna hyn në Shtëpinë tuaj të Parë të Vetë-Shprehjes sot, duke ju dhënë një dozë të veçantë karizmi dhe fuqie për t’ju ndihmuar të vendosni veten atje ku të gjithë mund t’ju shohin. Mos u shqetësoni me luajtjen e lules së murit – dhe edhe nëse zakonisht preferoni t’i lini të gjithë të tjerët të shkëlqejnë, aktualisht keni miratimin e universit për të qëndruar në qendër të skenës. Ju meritoni të qëndroni në qendër të vëmendjes, të paktën për këtë moment.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Mos mendoni se duhet të nxitoni për asgjë sot. Hëna po hyn në shtëpinë tuaj të 12-të të përgjumur, duke ju dhënë leje kozmike për të dalë nga gara e minjve dhe për t’u kujdesur për nevojat tuaja larg botës. Ndani kohë për kujdesin ndaj vetes, pavarësisht nëse është një gjumë i shkurtër ose një trajtim i plotë spa në shtëpi, sepse ju meritoni të ushqeheni. Nëse e rimbushni rezervuarin tuaj, atëherë do të jeni në gjendje të shkoni shumë më tej pasi të ribashkoheni në garë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Është një ditë e mrekullueshme për të qarkulluar. Hëna po hyn në Shtëpinë tuaj të 11-të të Komunikimeve Globale, duke ju lidhur me njerëzit afër dhe larg që kanë shumë për t’ju ofruar. Edhe nëse zakonisht preferoni t’i trajtoni gjërat vetë dhe nuk mbështeteni tek askush përveç vetes, ata përreth jush po nxiten për të tërhequr peshën e tyre dhe për të treguar se në fakt mund t’u besoni atyre me më shumë përgjegjësi nga sa mund të kishit parashikuar fillimisht. Duke u dhënë mundësinë, njerëzit mund t’ju befasojnë pozitivisht.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një rrugë e mbushur me shanse të reja për sukses tani po hapet para jush! Shtëpia juaj e 10-të e Qëllimeve të Karrierës ndriçohet ndërsa Hëna mbërrin për vizitën e saj mujore, duke e kthyer vëmendjen tuaj te ambiciet tuaja profesionale dhe duke u siguruar që po i ndiqni ato në mënyrën më të mirë. Nëse keni humbur pak gjatë rrugës duke u ngjitur në shkallë, atëherë vendosni një strategji për t’u kthyer në kurs. Një mbikëqyrës mund të ofrojë disa këshilla të dobishme.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Mund të ndiheni të uritur për diçka që nuk e keni shijuar kurrë më parë, Peshqit. Hëna po bie në Shtëpinë tuaj të 9-të të Përvojave, duke paraqitur vetëm një shije të një morie mundësish mahnitëse që ju presin në botë. Shumë prej tyre mund të jenë të pamundura për t’u hasur pa lënë territorin tuaj të zakonshëm, fjalë për fjalë ose metaforikisht. Vendosni një pikë të provoni diçka të re, qoftë kjo një kuzhinë unike ose të shikoni një film të vetëm me titra në gjuhën tuaj. Një ndryshim i vogël mund të bëjë një botë të mirë.

Burimi: Tarot