Horoskopi ditor – 10 shtator 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Sot, një lidhje romantike do të dorëzohet në pragun tuaj! Pra, jini të përgatitur. Vishni veshjen tuaj më të mirë, kontrolloni frymën tuaj dhe praktikoni disa fjalë të ëmbla. Në fund të fundit, kush e di se çfarë do të sjellë mbrëmja?

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Kaosi do të mbretërojë kur gjërat e papritura ndodhin dhe ato të pritura humbasin. Fati do t’ju favorizojë dhe asgjë nuk është aq e fuqishme sa t’ju pengojë përveç mendimeve tuaja. Ju do të shmangni çdo telashe që po ju drejtohet dhe do të ikni lehtë.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Ju do të jeni në gjendje të paraqisni propozimin tuaj dhe t’i shpjegoni ndjenjat tuaja dikujt të dashur për ju, dhe mund të prisni një përgjigje pozitive prej tyre. Do të haseni si të sinqertë dhe kështu do të pranoheni. Pritet një ditë e mbarë dhe plot gëzim.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Do të ndihmoni të tjerët dhe do të jeni të gëzuar, ju do t’i frymëzoni dhe inkurajoni ata. Afërsia me të dashurin/ën do t’ju gëzojë. Do të tërhiqeni nga një person i veçantë, dhe kjo mund t’ju sjellë dobi.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Sot do ta kaloni ditën me familjen dhe miqtë tuaj dhe do të ndiheni më afër tyre. Do të përpiqeni të ndihmoni të tjerët, si gjithmonë. Ju do të dëshironi të drejtoni dikë nëse situata juaj është e rehatshme sot. Ju do të jeni në gjendje të përmbushni pritshmëritë e vendosura mbi ju nga dikush dhe do të grumbulloni shumë dëshira të mira.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Përfundimi i punës dhe suksesi do të jenë pikat më të larta sot. Do të fitoni vlerësimin shumë të nevojshëm për përkushtimin tuaj në punë dhe dëshirën tuaj për të pasur sukses në çdo gjë që bëni. Një promovim i shumëpritur mund të materializohet sot, dhe ekziston gjithashtu një perspektivë e ndritshme e disa borxheve të prapambetura monetare që vijnë në rrugën tuaj.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

I gjithë qëllimi i të qenit një Peshore është se ju gjithmonë keni tendencën për të qenë dy gjëra të ndara të vendosura së bashku në një peshore që disi balancojnë. Sot, ju do të sillni në peshore qëndrueshmërinë e të qenit zotëria dhe shërbëtori juaj. Është një ekuilibër i mirë për t’u mbajtur. Por vetëm ju jeni të aftë ta bëni këtë, falë statusit tuaj jashtëzakonisht të lartë sot.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Shenjat tregojnë se sot mund të përballeni me shpenzime të papritura. Por ky shpenzim ka të ngjarë të jetë për familjen dhe miqtë – veçanërisht në argëtimin e tyre. Por mbani shënim çdo qindarkë. Për të qenë në anën më të sigurt, mos kini fare xhepa sot.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju ndiheni sikur ktheheni në ditët e fëmijërisë pa kujdes. Ju madje e praktikoni atë duke bërë një udhëtim kënaqësie të improvizuar, në periferi të qytetit. Dhe duke u përplasur me një shok të vjetër, të jetosh të kaluarën tënde është si një qershi mbi tortë. Momentet e arta janë më së miri të papërshkruara dhe ju gjithashtu, deri në fund të ditës, jeni pa fjalë për këtë ditë të mrekullueshme!

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Ju i doni njerëzit përreth jush pa kushte dhe emocione të tilla do të jenë më të dukshme tani se kurrë. Sot, do të dëshironi të mbani veten të rrethuar me të dashurit tuaj, t’i bëni ata të lumtur dhe të kalojnë një kohë të mirë. Sinqeriteti juaj do t’i japë thellësi marrëdhënieve tuaja ekzistuese.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Vullneti juaj përfundon sot dhe do të shijoni frytet e punës suaj të palodhur. Ju jeni shumë të mirë duke marrë parasysh të gjitha avantazhet dhe konet e çdo situate/projekti, duke hartuar një plan në letër dhe shpërndarjen e përgjegjësive, megjithatë, zbatimi i atyre planeve është një fushë problematike për ju. Bëhuni praktikë për të qenë të suksesshëm.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju do të dilni me fitore kundër konkurrencës suaj sot. Kjo do t’ju bëjë entuziast për perspektivat tuaja të ardhshme. Zakonisht i shmangeni vëmendjes, por sot do të gjeni veten të futur në rolin e një drejtuesi, ndërsa merrni detyra të reja. Pritet një ditë progresive.

Burimi: Ganesha Speaks