Horoskopi ditor – 10 shtator 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Është koha për t’u larguar, Dashi. Ka një theks te lirimi pasi Shtëpia juaj e 12-të e Përfundimeve dhe Përfundimit ndjen peshën e Hënës së Plotë të Peshqve. Kjo ngjarje hënore ju inkurajon të mbyllni ciklet e vjetra dhe të lini pas sjellje toksike që nuk i shërbejnë qëllimit tuaj më të lartë. Identifikoni mënyrat në të cilat mund ta mbani veten duke mbajtur bagazhe të vjetra dhe përgatituni t’i lini ato pas. Në këtë mënyrë, ju do të jeni në gjendje të ecni përpara me një ngarkesë më të lehtë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Rrethi i të njohurve me të cilët jeni rrethuar tani është në fokus më të mprehtë. Kjo Hënë e Plotë ndikon në shtëpinë tuaj të 11-të të fokusuar në grup, duke e bërë një ide të mirë të mblidhni ekuipazhin dhe të kënaqeni. Nëse, megjithatë, ndiheni sikur nuk keni një rrjet ku të mbështeteni, atëherë ndoshta është koha të bëni pjesën tuaj për të zgjeruar mundësitë tuaja sociale. Anëtarësimi në një klub të një lloji mund t’ju ofrojë shumë shanse për të takuar shpirtra me mendje të njëjtë dhe për të ndërtuar një grup të fortë miqsh.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Tani është radha juaj për të zënë vendin tuaj në krye të linjës. Potenciali juaj shkëlqen ndërsa Hëna e Plotë e sotme arrin kulmin në shtëpinë tuaj të 10-të me reputacion, duke ju ndihmuar të korrni shpërblimet e të gjitha përpjekjeve tuaja të mëparshme. Një VIP ose një mbikëqyrës mund të hapë disa dyer pasi të ishin mbyllur fort, duke ju ngritur më tej në shkallët e shkëlqyera të jetës. Kjo është gjithashtu koha e përsosur për t’u treguar bashkëmoshatarëve tuaj çdo gjë që keni punuar në prapaskenë, kështu që mos hezitoni të bëni zbulimin tuaj të madh.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Bota po thërret emrin tënd, Gaforre! Hëna e Plotë e mrekullueshme qëndron në Shtëpinë tuaj të 9-të të Eksplorimit, duke gdhendur një rrugë të re për ju për të ndjekur përtej horizontit dhe deri në perëndim të diellit. Mundësia për të parë botën mund të jetë afër qoshes, por nuk keni nevojë të prisni që dikush tjetër të sugjerojë ta shfrytëzoni këtë shans. E njëjta fushë merret me arsimin e lartë, kështu që mund të jetë koha për të menduar për kthimin në shkollë dhe për të fituar aftësi të reja.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Diçka e fuqishme mund të fillojë të ndodhë në çdo moment – ndoshta pas dyerve të mbyllura. Sektori juaj i privatësisë merr më shumë vëmendje se zakonisht, falë Hënës së Plotë të fuqishme dhe mund të nxjerrë në sipërfaqe disa çështje shumë të rëndësishme pa paralajmërim. Ju mund ta gjeni veten të lidhur në bisedat me dikë për lidhjet mes jush, ose ndoshta të bllokuar nga çështje që përfshijnë një çështje të rëndësishme parash. Për fat të mirë, disa të ardhura të papritura financiare janë gjithashtu shumë të mundshme, kështu që mbani sytë hapur që diçka e rëndësishme të lëvizë në favorin tuaj.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Pavarësisht se sa i aftë jeni vetë, kozmosi aktualisht mund t’ju kërkojë të bashkoheni. Njerëzit e rëndësishëm në jetën tuaj theksohen teksa Hëna e Plotë shkëlqen mbi Shtëpinë tuaj të 7-të të Kontratave dhe Martesave, duke dëshmuar se ndonjëherë dy koka janë vërtet më të mira se një. Kjo mund të ndikojë pozitivisht në jetën tuaj romantike, por vlen edhe për partnerët e biznesit dhe miqtë e ngushtë. Mendoni në terma të barazisë dhe ekuilibrit, sepse qëndrimi në të njëjtat baza nuk ka qenë kurrë më i rëndësishëm.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Vetë-përmirësimi është emri i lojës tani. Hëna e Plotë e gjallë e sotme po shkëlqen në shtëpinë tuaj të 6-të të mirëqenies dhe punës, duke ju ndihmuar të krijoni një qasje më të mirë ndaj jetës që duhet t’ju lejojë të punoni më zgjuar, jo më fort. Të paktën filloni të planifikoni të pastroni zonat ku mund të jeni bërë të ngathët, qofshin ato zakonet tuaja të të ngrënit, orari juaj i gjumit, fleksibiliteti juaj ose të gjitha të mësipërmet. Ndryshimet e vogla mund të sjellin përmirësime të mëdha – mos kini frikë të filloni me pak.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju keni lejen kozmike për t’u argëtuar sa më shumë që të jetë e mundur për momentin! Shtëpia juaj e 5-të e Kreativitetit dhe e Pasionit ndriçohet shkëlqyeshëm nga Hëna e Plotë e Peshqve, duke ju dhënë leje të plotë për të bërë asgjë tjetër veçse të ndiqni çdo gjë që sjell lumturi në jetën tuaj. Pavarësisht nëse doni të hetoni romancën, të praktikoni artin ose të ndërmerrni disa rreziqe të reja, bëni diçka që ju bën të ndiheni më të gjallë – dhe që ndez gëzimin më të madh në zemrën tuaj. Me siguri e keni fituar!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Universi po fokusohet në shtëpinë dhe vatrën tuaj aktualisht. Hëna e Plotë e Peshqve ndriçon shtëpinë tuaj të 4-të ngushëlluese, duke shtuar një dozë energjie pozitive për gjithçka që ndodh nën çatinë tuaj. Kjo do të ishte një kohë e shkëlqyer për të organizuar një festë në shtëpinë tuaj, ose ndoshta për të bërë disa ndryshime në dekor. Plus, nëse keni menduar një lëvizje, mund të jetë një ide e mirë të filloni të kërkoni një vend të ri për të varur kapelën tuaj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ritmi i jetës po përshpejtohet, kështu që mund t’ju duhet të merrni vendin tuaj në garën e minjve në çdo moment. Shtëpia juaj e tretë e ideve pret Hënën e Plotë dinamike, duke ju kujtuar se jeta vazhdon jashtë derës tuaj! Nëse nuk angazhoheni me të, atëherë mund t’ju kalojë. Është koha për të dalë dhe për të takuar njerëz, duke u rilidhur potencialisht me ata që mund të jenë bërë paksa të huaj. Shkrimi është gjithashtu i theksuar, kështu që jini të qartë në mesazhin tuaj personal përpara se ta ndani atë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Çështjet e parave janë aktualisht për inspektim. Një Hënë e Plotë e fuqishme po ndriçon Shtëpinë tuaj të Dytë të Pasurisë, duke ju treguar mënyra të reja për të fituar para dhe çfarë të bëni me ato fonde. Një punë e re ose një rritje page mund të jetë e afërt, për sa kohë që ju jeni të gatshëm ta kërkoni atë dhe të mbështesni veten me prova të vlerës suaj. Po kështu, mund të vendosni të bëni një mburrje të madhe, megjithëse duhet të siguroheni që po investoni në gjëra që do t’i rezistojnë tendencave.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Është koha juaj për të shkëlqyer, Peshq! Ju jeni fokusi i Hënës së Plotë të sotme, pasi ajo nxjerr në pah shenjën tuaj fantastike, duke e bërë këtë një fazë jashtëzakonisht të rëndësishme për situatën tuaj aktuale. Në javët në vijim, mund të merrni disa mundësi të mëdha nga universi që mund t’ju ndihmojnë të shfaqni çdo dëshirë që është afër zemrës suaj. Thënë kjo, mos prisni që këto shanse të vijnë në rrugën tuaj. Mund t’i telefononi të shtënat, kështu që filloni pa hezituar.

Burimi: Tarot