Horoskopi ditor – 11 shkurt 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Bashkimi i pikave midis fakteve që merrni këtu dhe atje mund të jetë i paçmuar, por ky informacion nuk do t’ju çojë shumë larg nëse nuk jeni të gatshëm ta përdorni. Nëse keni pritur momentin e duhur për të bindur dikë të rëndësishëm se ia vlen t’i kushtoni vëmendje, ai moment mund të vijë para fundit të ditës! Është thjesht një çështje për të qenë vigjilent dhe për të rrëmbyer mundësinë kur të shfaqet.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Të jesh bindës dhe të kesh të drejtë nuk janë e njëjta gjë, për të cilën mund të jeni veçanërisht të vetëdijshëm tani. Disa njerëz janë më të mirë në shprehjen e mendimit të tyre se të tjerët, por kjo nuk do të thotë se ata i kanë të gjitha përgjigjet. Ata mund të mos bëjnë as pyetjet e duhura! Nëse nuk jeni të kujdesshëm, mund të përfundoni duke injoruar njerëzit që nuk janë aq elokuentë, edhe pse ata me të vërtetë e dinë se për çfarë po flasin. Mund të ndihmojë të tërhiqeni dhe të merrni parasysh atë që është thënë në të vërtetë përpara se të angazhoheni.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Përgatitja e gjërave për veten tuaj mund të jetë më e kënaqshme se zakonisht sot. Misteret janë gjithmonë shumë më interesante kur mbeten mistere! Megjithatë, ju ndoshta dëshironi të arrini në fund të gjërave tani, pavarësisht se sa përpjekje duhet. Nëse rezultati përfundimtar është pak zhgënjyes, mund t’ju duhet t’i kujtoni vetes se ka ende shumë gjëra të tjera për të mësuar. Plus, nëse ndani atë që keni mësuar, mund të zbuloni se njerëzit e tjerë janë shumë më të impresionuar nga sa e kishit parashikuar.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ajo që thoni ka pothuajse aq rëndësi sa ajo që bëni sot. Një mik i ngushtë mund të jetë i varur në çdo fjalë tuajën! Nëse është kështu, do të dëshironi të siguroheni që ato janë fjalë vërtet të mira. Edhe nëse nuk është kështu, mbledhja e fjalëve tuaja përpara se t’i ndani me të tjerët mund t’i ndihmojë të gjithë t’ju kuptojnë më mirë. Kjo është gjithashtu një kohë ideale për të theksuar një pikë specifike ose për të folur me dikë për diçka. Aftësitë tuaja të bindjes ka të ngjarë të jenë më të mira se sa kanë qenë për shekuj.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Mund të ndiheni sikur dikush po ju shikon vazhdimisht në këtë moment. Kjo mund ta bëjë të vështirë vazhdimin e detyrave tuaja të përditshme – veçanërisht nëse audienca juaj jep ndonjë koment të padëshiruar. Fatkeqësisht, nëse luftoni, ata mund të besojnë se po përpiqeni të fshihni diçka. Qasja më e mirë mund të jetë të shtrëngoni dhëmbët dhe të përpiqeni të mos reagoni. Sapo kritikët tuaj të kuptojnë se nuk ka asgjë për t’u shqetësuar, ka një shans që ata të tërhiqen.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Hapat e vegjël mund ta bëjnë topin të rrotullohet tani – veçanërisht në mënyrë krijuese. Është një gjë të dalësh me ide novatore. Të vepruarit sipas tyre është krejt tjetër! Nëse nuk jeni të sigurt se si duhet të shkoni për gjërat, ndoshta ju duhet pak më shumë informacion. Përpiquni të kuptoni se çfarë ju frymëzon duke shpenzuar pak kohë duke hulumtuar faktet në internet ose duke shfletuar një libër të mirë. Sa më shpejt të filloni, aq më shpejt mund të nxisni çdo ide të paqartë në veprim real.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të mendoni se dikush afër jush – ndoshta një anëtar i familjes – po ju mban një sekret sot. Edhe nëse po e bën, përpiquni të merrni parasysh këndvështrimin e tyre. Ata mund të jenë të shqetësuar se si do të reagoni ose nuk do të kenë të gjitha faktet që duhet të ndajnë. Nuk ka nevojë të bëni një punë të madhe nga diçka që në fund mund të rezultojë e parëndësishme. Pak durim mund të jetë më mirë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ajo që njerëzit thonë dhe çfarë nënkuptojnë mund të jenë gjëra shumë të ndryshme në këtë kohë. Dëgjimi me shumë kujdes do t’ju shërbejë mirë, sepse ajo që të tjerët nuk thonë mund të jetë po aq e rëndësishme sa ajo që thonë ata. Për fat të mirë, nuk ka nevojë të ndiheni paranojak. Njerëzit me siguri nuk po përpiqen t’ju mbajnë jashtë loje aq shumë sa mendojnë se ju tashmë e dini se çfarë po i referohen. Mund t’ju duhet të bëni më shumë pyetje se zakonisht, por përgjigjet duhet të vijnë së shpejti nëse vazhdoni.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Bota nuk po komploton kundër jush tani – edhe nëse ndihet sikur po e bën. Mund të jetë shumë e lehtë t’i vendosni gjërat gabimisht, kështu që ia vlen të kërkoni tërësisht dhe të pyesni për ndonjë send përpara se të hiqni dorë nga gjetja e tyre. Plus, nëse humbet me të vërtetë, të shqetësoheni për të nuk do të ndihmojë. Mund t’ju duhet të gjeni një zëvendësues ose të përpiqeni të menaxhoni pa të. Pasi ta shtyni veten të bëni diçka produktive për të zgjidhur situatën, ndoshta do të ndiheni shumë më mirë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Sot është një ditë e shkëlqyer për të folur me dikë për diçka. Ka të ngjarë të jeni të bekuar me fuqi të mahnitshme bindjeje, kështu që mund t’i përdorni ato gjithashtu! Edhe nëse nuk e bëni këtë, njerëzit kanë më shumë gjasa të pajtohen me ju se zakonisht. Ata gjithashtu mund t’ju shohin veçanërisht të besueshëm – dhe ju mund ta provoni veten të denjë për këtë besim. Midis fokusit tuaj të fuqishëm që ju ndihmon të arrini te pika dhe aftësisë suaj për të mbajtur një sekret, ju mund të jeni një fuqi komunikimi sot.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju nuk keni nevojë të kërkoni justifikime për atë që po bëni sot – ndoshta nuk është punë e askujt, por juaja. Të duash pak privatësi nuk do të thotë që jeni gati për ndonjë gjë të dyshimtë. Kur bëhet fjalë për këtë, të tjerët mund të jenë më pak të interesuar nga sa mendonit se do të ishin. Nuk është se ju jeni të mërzitshëm ose se çfarë po bëni nuk ka rëndësi, ka të ngjarë që ata të kenë gjërat e tyre për t’u shqetësuar. Nëse keni dëshirë të vazhdoni në heshtje me gjërat, mund ta bëni pikërisht këtë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Nuk ka asgjë të keqe të merrni seriozisht miqtë tuaj, por tani mund të jeni duke u bërë pak intensiv. Ju mund të shqetësoheni se ata po përpiqen t’ju manipulojnë, por e vërteta mund të jetë më e thjeshtë. Ndoshta ata gëzojnë shoqërinë tuaj dhe duan të shoqërohen me ju, ose ndoshta u pëlqen vërtet vendi ku po ju sugjerojnë të shkoni. Ka një ndryshim midis ndarjes së argëtimit dhe përpjekjes për t’u siguruar që gjërat të shkojnë ashtu siç duhet, por mund t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje për ta bërë atë siç duhet.

Burimi: Tarot