Horoskopi ditor – 12 dhjetor 2021


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Shikoni se ku po shkoni sot sepse do të jetë e lehtë të humbisni gjatë rrugës. Është mirë nëse bëni disa hapa të gabuar, thjesht përpiquni të mos shkoni shumë larg në ndonjë shteg të çuditshëm. Ju mund të ktheheni dhe të filloni përsëri nesër.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të dëshironi t’i mbani letrat afër vetes suaj sot, ose mund të zgjidhni t’i vendosni të gjitha në tryezë. Përpiquni të shmangni çdo situatë shoqërore që nuk i plotëson nevojat tuaja, sepse ato ka të ngjarë të jenë shumë të lodhshme për shpirtin tuaj.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju ndoshta jeni gati të kënaqeni me një shoqërues të veçantë sot, por pa marrë parasysh se çfarë planesh emocionuese keni në punë, diçka tjetër mund të shfaqet dhe të prishë gjithçka. Nëse keni një ditë pushimi, një lloj pune mund të kërkojë vëmendjen tuaj. Fatkeqësisht, përparimi në secilën fushë mund të mos jetë i arritshëm derisa të kthehet qartësia.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Është një ditë e mirë për të organizuar jetën tuaj për javën në vijim – të blini produkte ushqimore, të pastroni shtëpinë dhe të kujdeseni për çdo punë të zgjatur. Sidoqoftë, mund t’ju duhet të përpiqeni veçanërisht shumë për të qëndruar në detyrë, sepse do të jetë shumë e lehtë për ju që të humbni fokusin dhe të humbni orë të tëra duke ëndërruar me sy hapur. Është shumë mirë të marrësh pak kohë aty-këtu për ta lënë mendjen të endet, por nëse endeni shumë larg, mund të ndiheni mjaft joproduktiv dhe të papërgatitur deri në fund të ditës.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Kënaquni sa më shumë që të jetë e mundur sot pasi Dielli po ngroh shtëpinë tuaj ekspresive të 5-të të kënaqësisë. Vetëm mbani mend se konfuzioni i Neptunit po krijon një kënd të vështirë me Diellin, kështu që mund të ndjeni diçka të mërzitur në fund të mendjes suaj, edhe nëse nuk mund ta kuptoni se çfarë është. Prapëseprapë, mos lejoni që mendimet e çuditshme të pengojnë një ditë tjetër të bukur.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Dikush mund të bëjë ose të thotë diçka sot që ju lë në konflikt. Dikush me të cilin jeni të afërt mund të jetë në gjendje të shtypë butonat tuaj pavarësisht nëse ju pëlqen apo jo. Edhe pse nuk ndihet mirë të jesh i pambrojtur, nëse ky person sinqerisht dëshiron të ndihmojë, atëherë qasja e tyre e ngathët është e falshme. Megjithatë, nëse ata nuk po e bëjnë atë me shpirt të mirë, mund t’ju duhet t’i bllokoni ato, edhe nëse vetëm për sot.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Është një ditë e mrekullueshme për të bërë si të doni, duke u takuar me miqtë dhe duke u shoqëruar në një mënyrë që vetëm një Peshore mund ta bëjë. A ka diçka që keni harruar të bëni dhe që duhet ta bëni përpara fillimit të javës së re? Sigurohuni që përgjegjësitë tuaja të mos rrëshqasin në të çara.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Çështjet financiare dhe përgjegjësitë praktike mund të rëndojnë në mendjen tuaj, duke i bërë aktivitetet e ditës të duken mjaft të zakonshme. Për t’i gjallëruar gjërat, mund të tundoheni të harxhoni në ndonjë objekt të shndritshëm ose ngjarje emocionuese, por do të ishte e mençur të ndaleshit sepse ka shumë mundësi që çfarëdo që të jetë nuk ia vlen. Kënaqësia e menjëhershme ndoshta do të jetë e vështirë për t’u refuzuar, por nëse mund të praktikoni durimin, diçka shumë më e mirë mund të vijë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Është pothuajse e pamundur t’i shihni gjërat ashtu siç janë në të vërtetë. Ju mund të ndiheni sikur asgjë nuk ka kuptim sot dhe se gjithçka që ishte e fortë tani është në ajër, por thjesht qëndroni të fortë sepse qartësia do të kthehet përsëri së shpejti.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Përpjekja për të kuptuar të tjerët mund të duket sikur po përktheni një gjuhë të huaj sot. Mund të jetë tepër e vështirë të merreni me çështjen në fjalë. Do të ishte e mençur të pushonit për çdo çështje të rëndësishme. Do të keni më shumë sukses pasi këto dridhje të çuditshme të shuhen.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju prireni të jeni mjaft bujarë nga natyra, Ujori, por ndërsa është një gjë e bukur të trajtosh herë pas here të tjerët, sot ky impuls mund të kthehet në drejtimin tuaj. Mbi financat tuaja ka një mjegull, duke e bërë të lehtë të mendoni se mund të shpenzoni një shumë të caktuar, vetëm për të kthyer mbrapsht dhe për të kuptuar se do të kishit qenë shumë më të mençur ta mbani portofolin tuaj të mbyllur. Lërini të gjithë të kujdesen për veten tani për tani – miqtë e vërtetë nuk do të presin që ju të mbuloni pjesën e tyre.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Nuk ka kuptim të nxitoni diku sot, sepse kjo është mënyra më e sigurt për t’u djegur. Duke marrë parasysh se është fundjavë, mund të jeni në humor për të vazhduar me rrjedhën, por dikush tjetër mund të përpiqet t’ju shtyjë të bëni diçka për të cilën nuk jeni vërtet të gatshëm. Nuk ka nevojë të sakrifikoni relaksimin tuaj vetëm për të kënaqur dikë tjetër, kështu që mos u ndjeni keq për të marrë një kontroll. Sapo të fillojë java e ngarkuar, ndoshta do të jeni të lumtur që keni kursyer energjinë tuaj.

Burimi: Tarot