Horoskopi ditor – 12 dhjetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Mbulimi i terrenit të ri tani është më i lehtë se zakonisht. Dielli në shtëpinë tuaj të 9-të aventureske po bashkohet me Saturnin e strukturuar në shtëpinë tuaj të 11-të sipërmarrëse, duke vënë në qendër të vëmendjes të gjitha aktivitetet e lezetshme të disponueshme për ju. Puna së bashku me njerëz të tjerë është e theksuar gjatë këtij tranziti, veçanërisht grupe njerëzish ose organizatash. Bashkimi me një ekip të ri individësh me të njëjtin mendim mund të hapë shumë dyer për ju – dhe secili prej tyre ka të ngjarë të ketë një shpërblim të bukur pas tij.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju jeni më se i aftë të kaloni distancën e nevojshme për të arritur qëllimet tuaja aktuale. Dielli në shtëpinë tuaj të 8-të transformuese po ju ngre lart, veçanërisht pasi seksi i tij i bukur ndaj Saturnit në shtëpinë tuaj të 10-të profesionale ju jep forcën për të ngjitur çdo mal. Ju mund të përballeni me projekte të mëdha që mund t’ju kenë frikësuar më parë, duke e ditur se keni aftësinë për të punuar shumë dhe për t’i mposhtur ato. Ky lloj tranziti është i rrallë, ndaj mos e lini t’ju rrëshqasë nëpër gishta!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ndonjëherë duhet një person tjetër që të na ndihmojë t’i shohim gjërat nga një këndvështrim tjetër. Dielli në sektorin tuaj të marrëdhënieve po mbështet Saturnin në sektorin tuaj të zgjerimit dhe së bashku duan t’ju ekspozojnë në pamje të reja. Është në rregull të lini dikë tjetër të marrë drejtimin – ata thjesht mund të kenë një kontroll më të mirë të gjërave sesa ju. Plus, ata nuk duhet t’ju mbajnë mënjanë. Hapni mendjen tuaj dhe mund të përfundoni duke mësuar disa mësime të jetës në këtë proces.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të bëni përparim të qëndrueshëm në këtë kohë. Dielli në shtëpinë tuaj të 6-të të punës po lidhet me Saturnin e strukturuar në shtëpinë tuaj të 8-të të burimeve të përbashkëta, i cili është një ndihmës i shkëlqyer kozmik për gjetjen e zgjidhjeve për çështjet e vjetra – zgjidhje që funksionojnë edhe për ju dhe njerëzit e tjerë. Nëse keni qenë në qarqe kur bëhet fjalë për një çështje ose një tjetër, mbani mend se ju lejohet të kërkoni ndihmë. Puna së bashku mund të krijojë rezultate pozitive për të gjithë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Kjo është një ditë e mirë për të marrë pulsin e çdo marrëdhënieje të rëndësishme në jetën tuaj. Ekziston një kënd i mrekullueshëm midis Diellit jetëdhënës në shtëpinë tuaj të 5-të të kënaqësisë dhe Saturnit në shtëpinë tuaj të 7-të të partneriteteve, duke sjellë njerëz pozitivë në rrugën tuaj. Pavarësisht nëse është një marrëdhënie romantike, profesionale, apo edhe thjesht një mik i ngushtë, ju mund të keni një ditë vërtet të mrekullueshme nëse shoqëroheni me dikë në vend që t’i merrni gjërat vetë. Lërini njerëzit të kuptojnë se i vlerësoni ata!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Dita e sotme është e gjitha për të zbritur në bazat. Dielli në shtëpinë tuaj të 4-të të tokëzuar po i bën një sekstil të mrekullueshëm Saturnit në shtëpinë tuaj të 6-të të strukturuar – meqenëse kjo është fusha natyrore e shenjës suaj, ju duhet të ndiheni si në shtëpi. Përpiquni të përfundoni çdo punë që mund të keni injoruar dhe nëse gjithçka tjetër tashmë është përfunduar, atëherë përqendrohuni në mënyrën se si mund të përmirësoni rrjedhën e përgjithshme të jetës suaj. Filloni me hapa të vegjël, duke e ditur se ata do të çojnë në ndryshime të mëdha.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju shkëlqeni nga kreativiteti, Peshorja! Ju mund të bashkoheni përkrah Diellit në shtëpinë tuaj të tretë sociale dhe Saturnit të dobishëm në shtëpinë tuaj të 5-të pasionante për të dalë atje dhe për të jetuar jetën tuaj në maksimum. Bëni çmos për të ruajtur një ndjenjë habie ndërsa dilni në botën e gjerë dhe sigurohuni që të ktheni çdo gur intrigues që hasni. Një dozë e shëndetshme kurioziteti mund t’ju çojë drejt diçkaje vërtet të mrekullueshme, ndaj mos hezitoni të filloni të kërkoni.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Pak luks nuk ka lënduar kurrë askënd, sidomos jo tani. Dielli në sektorin tuaj të të ardhurave po ju kthen vëmendjen te pjesët materiale të jetës – plus, një lidhje pozitive diellore me Saturnin në sektorin tuaj të shtëpisë do t’ju bëjë të ktheni sytë nga katër muret tuaja. Kaloni pak kohë duke bërë që hapësira juaj të ndihet më shumë si ju, dhe nëse doni të blini një ose dy sende të mëdha, atëherë keni lejen kozmike për ta bërë këtë. Kërkoni posaçërisht për copa që do të zgjasin.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Fjalët tuaja kanë një peshë shtesë tani. Dielli po udhëton në shenjën tuaj, duke ju ndriçuar me fuqi kozmike – në veçanti, kur ai ka një bisedë me Saturnin në shtëpinë tuaj të tretë, mund të jeni gjithashtu pjesë e një komunikimi jetësor. Kjo është një kohë e mrekullueshme për t’u marrë me negociata biznesi ose ndonjë çështje të rëndë, sepse do të jeni në një vend të mrekullueshëm për t’u bërë përshtypje njerëzve se sa kompetentë dhe të sigurt jeni. Flisni të vërtetën tuaj pa frikë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ëndrrat tuaja mund t’ju çojnë në vende shumë reale për momentin. Fantazia inkurajohet ndërsa Dielli lëviz nëpër shtëpinë tuaj magjike të 12-të, e cila normalisht ka të bëjë me rrjedhën, por sekstilja e fortë e Diellit ndaj Saturnit në shtëpinë tuaj të dytë me mendje parash duhet të shtojë një efekt të caktuar tokëzues. Lëreni mendjen tuaj të endet! Rezultatet mund të jenë çuditërisht të dobishme, veçanërisht nëse mendimet tuaja enden deri në një enë ari. Asnjëherë nuk e dini se kur dhe ku do të godasë frymëzimi.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Sot ka një theks të madh në rrethet tuaja shoqërore. Dielli në shtëpinë tuaj të 11-të po ju inkurajon të lidheni me njerëzit afër dhe larg. Ndërsa Dielli koordinohet me Saturnin karmik në shenjën tuaj, këto miqësi duhet të jenë gjithçka tjetër veçse të cekët. Gjeni kohë për t’u kontaktuar me të dashurit – ose edhe për të forcuar disa marrëdhënie të rastësishme duke vënë një pikë për t’u afruar. Dikush që dikur ishte vetëm një i njohur mund të rezultojë të jetë shumë me ndikim në linjë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një ndjenjë e fatit po përshkon ajrin. Falë shtrirjes së mrekullueshme midis Diellit të fuqishëm në sektorin tuaj të karrierës dhe Saturnit të rregulluar në shtëpinë tuaj të 12-të ëndërrimtare, kjo energji mund t’ju drejtojë saktësisht atje ku duhet të jeni. Ajo që në fillim mund të duket si një shpërqendrim ose një devijim mund të kthehet në rrugën që duhet të ndiqni, kështu që mbani një mendje të hapur dhe vini re se ku po ju çon rryma. Ju duhet të arrini në vendin më të mirë për të ardhmen tuaj.

Burimi: Tarot