Horoskopi ditor – 12 korrik 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Nxitimi mund të rezultojë në hapa të gabuar sot. Ka të ngjarë të keni më shumë energji ose një kokë më të qartë dhe puna në një projekt mund t’ju sjellë kënaqësi dhe krenari. Dikush mund t’ju inkurajojë të ecni më shpejt se normalisht, por përpiquni të merrni kohën tuaj. Arritja në vijën e finishit do të jetë më e lehtë nëse i bëni gjërat në mënyrën e duhur herën e parë. Ju do të dëshironi të merrni kohën tuaj me çdo gjë që bëni sot, sepse shpejtësia aktualisht është më pak e rëndësishme sesa saktësia.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Emocionet mund të jenë të paqëndrueshme për momentin. Pavarësisht nëse është jeta në përgjithësi apo dikush specifik, mund të jeni të frustruar ngaqë ju duhet të lëvizni më ngadalë se sa do të dëshironit. Në vend që t’i lini këto bezdi t’ju përkeqësojnë deri në pikën sa të hidhni në erë dikë, përpiquni të përdorni disa teknika meditimi përmes zhgënjimit. Imagjinoni veten duke marrë frymë në energji pozitive dhe duke nxjerrë jashtë energji negative. Mos lejoni që dikush tjetër t’ju ngacmojë pendët dhe gjërat ka të ngjarë të shkojnë më mirë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Qëndrimet egoiste mund të trondisin besimin tuaj. Një koleg mund t’ju bindë se ata dinë një mënyrë më të mirë për të përmbushur qëllimin tuaj aktual dhe pavarësisht se intuita juaj ju thotë të kundërtën, ju mund të vendosni të ndiqni drejtimin e tyre. Në vend që t’i ndiqni verbërisht pas tyre, mund të dëshironi të bini dakord me ta përkohësisht për të shmangur një debat dhe më pas të ndiqni instinktet tuaja më vonë. Ata mund të mos jenë as aty për të parë rezultatin e projektit tuaj, kështu që besoni në mendjen tuaj, veçanërisht me përgjegjësitë tuaja.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të jeni gati të kafshoni më shumë sesa mund të përtypni! Dikush mund t’ju pyesë nëse jeni në gjendje t’i ndihmoni me diçka. Edhe nëse doni të ndihmoni, mund të jetë më shumë nga sa e kishit parashikuar. Vetëm për të qenë të sigurt, jini gati që ajo të zgjasë dy herë më shumë dhe të duhet dy herë më shumë përpjekje nga sa mund të kishit menduar fillimisht. Puna drejt qëllimit tuaj të përbashkët me këtë diferencë të zgjeruar gabimi mund të ndihmojë në parandalimin e stresit mes jush.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Injoranca mund të mos jetë lumturi sot. Nëse filloni pa i kuptuar paraprakisht pjesët jetike, mund të përfundoni duke u kthyer në tabelën e vizatimit pa filluar siç duhet. Mund të jetë një shembull kur nuk dini atë që nuk dini dhe humbisni që në fillim. Bëni kërkimin tuaj dhe sigurohuni që të keni një bazë kur po filloni, ose telefononi dikë me përvojë për t’ju ndihmuar përpara se të filloni të hidhni jashtë idetë e egra.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një detyrë e rëndë mund t’ju tërheqë zvarrë. Mund t’ju kërkohet të punoni së bashku me dikë që ju frustron, ose mund të hasni një krizë kohore që e bën suksesin të duket i pamundur në këtë moment. Edhe nëse nuk e shihni dritën në fund të tunelit me këtë situatë, bëni çmos për t’i dhënë një përpjekje të sinqertë duke bërë sa më shumë nga mundi juaj. Përpjekjet tuaja nuk duhet të kalojnë të panjohura, edhe nëse rezultatet përfundimtare nuk janë perfekte.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të thirreni nga universi për të përmirësuar atmosferën e sotme. Ju jeni veçanërisht të aftë të ndriçoni atmosferën në mënyra unike, në vend që të bëni thjesht atë që po bëjnë të gjithë të tjerët. Pavarësisht nëse jeni duke dekoruar hapësirën në të cilën jeni ose duke sjellë tortën e festimit në fund, aura juaj e këndshme mund të përmirësojë disponimin e të gjithëve. Mbajtja e humorit pozitiv duhet të ofrojë një rezultat më të mirë sesa thjesht të ulesh dhe të punosh. Mundohuni të jepni pak më shumë diçka për të lehtësuar çdo presion!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Bërja e gjërave në rregull është ndoshta mënyra më e mirë përpara tani. Ndjenjat e pakuptimta mund t’ju joshin që të përpiqeni të përfundoni përgjegjësitë tuaja pa rregull ose të kaloni hapat për t’u kthyer tek ato më vonë. Ju mund të jeni në të vërtetë duke e zvarritur — bërja e gjërave në këtë mënyrë të rastësishme mund të kthehet për t’ju kafshuar kur të mbeteni me gjërat tuaja më pak të preferuara për të bërë në fund të ditës. Mos i jepni vetes suaj të ardhshme të gjitha detyrat më të këqija! Bëni një përpjekje për t’i përfunduar ato herët.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Dëshira juaj për të marrë rezultatin më të mirë absolut mund t’ju çojë në drejtimin e gabuar për momentin. Të kesh standarde jorealiste të larta për punën tënde mund t’ju pengojë fare të ecni përpara, ose mund t’ju bëjë të merrni rreziqe që nuk do të rezultojnë në atë që dëshironi. Në vend që të prisni që të lëvizni parajsën dhe tokën brenda një dite, përpiquni t’i ndani në copa më të arsyeshme që mund t’i bëni për një periudhë më të gjatë kohore.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Qëndrimi pas skenarit mund të përfundojë me ngecjen në pluhur sot. Ju mund të dëshironi që gjërat të shkojnë sipas mënyrës që i keni bërë gjithmonë, por kini parasysh një mënyrë potencialisht më të lehtë që po shmangni sepse nuk është metoda juaj e preferuar. Ju mund të dëshironi të devijoni nga mënyra juaj e preferuar këtë herë në mënyrë që të siguroheni që të përmbushni qëllimin tuaj ose të mposhtni konkurrencën, dhe madje mund të jetë argëtuese të provoni diçka të re.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Dikush tjetër mund të jetë duke kërkuar udhëzim nga ju në këtë moment. Pavarësisht se sa të mira janë qëllimet tuaja, prapëseprapë mund t’i drejtoni aksidentalisht në drejtimin e gabuar. Përpara se të filloni t’i drejtoni me besim sipas njohurive tuaja, bëni një kontroll të shpejtë të dyfishtë për të parë nëse informacioni që po jepni është i saktë. Është më mirë të jesh i sigurt sesa të vjen keq në këtë rast, sepse mund t’ju kursejë pak kohë të dyve. Sigurohuni që e dini se për çfarë po flisni!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të jetoni tashmë brenda në të ardhmen. Në vend që të jeni të pranishëm dhe t’i lejoni vetes të përqendroheni në detyrën në fjalë, mund të kapeni duke imagjinuar atë që do të bëni pasi të keni mbaruar. Kjo mungesë e pranisë mendore mund t’ju bëjë të bëni gabime dhe më pas e ardhmja për të cilën po ëndërroni do të përfundojë shumë më larg. Prisni që e ardhmja të arrijë këtu me ritmin e vet dhe jini të vetëdijshëm se ku jeni tani.

Burimi: Tarot