Horoskopi ditor – 12 maj 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Marrëdhëniet janë ndoshta të këndshme për ju në këtë kohë – sepse ju i bëni ato të tilla! Ju mund të prireni të projektoni disponimin tuaj pozitiv tek të tjerët me të cilët ndërveproni, duke i inkurajuar ata të përgjigjen në të njëjtën mënyrë. Të kuptuarit se sa të fuqishëm jeni në këtë mënyrë mund të jetë tronditëse për ju. Kini kujdes nga mundësia për t’u bërë autorizues, por gjithashtu mbani parasysh çdo ngjarje që shkon mirë për të gjithë të përfshirët. Ju mund t’i përdorni mësimet që mësoni tani sa herë që do të përballeni me kohë më të vështira më vonë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të jeni të ndarë mes punës me zell për të fituar para dhe kënaqjes në ëndrrat e ëmbla sot. Për fat të mirë, mund të jetë e mundur që ju t’i bëni të dyja. Ndërsa shqetësimet tuaja praktike janë të rëndësishme, nuk ju kërkohet t’i qaseni në të njëjtën mënyrë si gjithmonë. Çdo frymëzim që merrni për t’ia lehtësuar vetes rutinat tuaja, edhe nëse duket shumë i mirë për të qenë i vërtetë, padyshim ia vlen ta provoni tani! Puna duhet bërë, por jo gjithmonë duhet të jetë e vështirë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Shoqërimi me miqtë mund të jetë shumë argëtues sot, për sa kohë që ruani ndjeshmërinë ndaj dinamikës që mban një mbledhje në grup të funksionojë pa probleme. Dikush tjetër mund të jetë prezenca dominuese për momentin dhe sfida juaj mund të duket si pranimi i realitetit të udhëheqjes së tyre pa e humbur veten ndaj tij. Ju ndoshta jeni në gjendje të tregoni historinë tuaj në mënyrë të artikuluar kur të shfaqet mundësia. Nëse mund të identifikoni momentin më të mirë për të ndarë, ka të ngjarë të bëni një ndryshim pozitiv.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Njohja publike për një arritje tuajën të rëndësishme mund t’ju vijë sot. Pjesa e vështirë mund të jetë të keni pikëpamjen tuaj për veten për të kuptuar se si ju sheh bota! Ndërsa marrja e lavdërimeve nga të tjerët mund t’ju ngrohë zemrën, mund t’ju duhet gjithashtu ta përdorni këtë moment për të mbështetur atë lloj sigurie emocionale që vjen vetëm nga brenda. Punoni me dhembshuri për të zbërthyer çdo bllok mendor që po ju pengon të pranoni ekzistencën e vetes suaj më të mirë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Bisedat me miqtë dhe të njohurit mund të jenë veçanërisht informuese për ju në këtë kohë. Jini vigjilentë për një mundësi për të mësuar rreth diçkaje që dëshironi të përjetoni. Megjithëse mund të ndiheni pak të vetëkënaqur dhe të përqendruar në atë që tingëllon e lehtë dhe e rehatshme, mund të jetë më pak sfiduese sesa mendoni të realizoni një udhëtim emocionues ose kurs studimi. Mos lejoni që supozimet tuaja t’ju pengojnë!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Marrja e ndihmës financiare nga dikush tjetër mund t’ju ndihmojë të arrini qëllimet tuaja aktuale – për sa kohë që keni një ide të qartë të asaj që dëshironi të arrini. Megjithëse mbledhja e guximit për të kërkuar ndihmë mund të jetë e vështirë, mbani mend se njerëzit ndoshta tashmë duan t’ju mbështesin – veçanërisht nëse e shohin suksesin tuaj si një mënyrë efikase për të kontrolluar disa nga aspiratat e tyre. Kujtojuni vetes se kontributet tuaja janë të vlefshme dhe se të gjithë mund të përfitojnë nga puna së bashku.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Dikush mund të jetë një mentor ose mësues bujar për ju sot. Ju mund të mësoni vërtet shumë nga udhëzimet e tyre. Megjithatë, mund të jetë gjithashtu e rëndësishme të mbani një ndjenjë realiste të perspektivës dhe të mbani mend se ata janë vetëm njerëz. Ju ndoshta jeni tërhequr nga njerëz që duken më të mëdhenj se jeta tani, por mbani mend se njohuritë tuaja instinktive gjithashtu kanë vlerë. Një lloj ekspertize nuk anulon domosdoshmërisht tjetrin – bëni çmos për të balancuar të dy burimet.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Bërja e një pastrimi rutinë mund të jetë relaksuese për ju tani. Ju mund të dëshironi të përqendroheni te bukuria më shumë se zakonisht, ndërsa rregulloni hapësirën tuaj ashtu siç dëshironi. Pastroni çdo ndryshim vërtet ambicioz me të tjerët që kanë të drejtën e fjalës për situatën, vetëm për të qenë të sigurt, por ka të ngjarë të jenë të impresionuar! Përpjekjet tuaja për të krijuar një mjedis paqësor mund të sjellë përfitime për të gjithë të përfshirë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Aftësia juaj për të kuptuar se çfarë ju bën të lumtur mund të jetë veçanërisht e fortë tani. Ju ndoshta nuk jeni të prirur ta mbani gëzimin për veten tuaj. Ndarja e lumturisë në këtë mënyrë mund t’ju ndihmojë të krijoni një marrëdhënie më të ngushtë, ndoshta me dikë që e njihni kryesisht në kontekstin e një grupi më të madh miqsh. Të qeshësh me të njëjtat gjëra është një mënyrë e shkëlqyer për të mësuar se kush shkon vërtet me ju.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Komunikimi i paqartë mund të jetë një problem për ju sot. Pavarësisht nëse po i dëgjoni keq të tjerët ose ndiheni sikur nuk ju kuptojnë, një lidhje e paqëndrueshme emocionale me besimet tuaja mund të jetë një pjesë e madhe e problemit. Ju mund të minimizoni potencialin për dramë nëse përqendroheni në të folurit për përvojat tuaja personale në vend të ideve që janë më abstrakte. Kur qëndroni të bazuar në gjërat që kanë ndodhur në të vërtetë, mund të jeni më të hapur për të shqyrtuar mënyra të ndryshme për zgjidhjen e problemeve.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Diskutimi i ideve të mëdha mund të jetë shpërblyes për ju sot. Mund të jetë veçanërisht e habitshme që ju jeni në gjendje ta bëni këtë në një mënyrë argëtuese që gjithashtu ju bën të ndiheni mirë emocionalisht. Ndërsa mbulimi i një terreni serioz në një mënyrë të lehtë mund të duket marrëzi në fillim, një qasje e pazakontë mund t’ju ndihmojë të gjeni një rrugëdalje nga një dilemë fatkeqe.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një ndjenjë e bollëkut financiar mund t’ju ngushëllojë për momentin, por të tjerët mund të duan disa nga ato që keni. Nxitja e egos dhe ndjenja e fuqishme që merrni nga ndihma e njerëzve mund t’jua bëjnë të vlefshme dhënien. Megjithatë, ndërsa ju pëlqen të kënaqni fantazitë tuaja të dashamirësisë së gjithëfuqishme, mbani një sy për çdo dinamikë që ju kujton diçka që keni përjetuar në familjen tuaj gjatë rritjes. Vështrimet që mund të arrini ndoshta do të vlejnë çdo gjë që mund të shpenzoni për t’i marrë ato.

Burimi: Tarot