Horoskopi ditor – 12 Qershor 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Ju mund të peshoheni emocionalisht nga ndjenjat dhe kujtimet sentimentale që ju lidhin me të kaluarën. Ju gjithashtu mund të ndiheni të kufizuar nga figurat e autoritetit që kanë qenë rreth bllokut më shumë herë se ju, dhe për këtë arsye mendoni se ata kanë të drejtë t’ju tregojnë se si ta drejtoni jetën tuaj. Mundohuni të mos lejoni që mendimet tuaja të lidhen në asnjë prej këtyre skenarëve.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Mendja juaj mund të shkojë në shumë drejtime të ndryshme, me ide fantastike se si duhen bërë gjërat. Vështirësia është të komunikosh këto ide në një mënyrë që ka kuptim. Të tjerët mund t’ju shohin si një kërcënim për autoritetin e tyre. Ndoshta ata mendojnë se idetë tuaja do të minojnë planet e tyre, kështu që ata i refuzojnë ato. Mos u dorëzoni. Luftoni për të drejtën tuaj për t’u dëgjuar dhe respektuar.

Binjakët (21 Maj – 21 Qershor)

Në një bisedë filozofike ose politike, ju nuk hezitoni të ofroni mendimet tuaja. Shembujt tuaj mund të jenë ekstremë, por parimet tuaja janë të shëndosha. Ju mund të futeni mbi kokën tuaj para se ta dini dhe papritmas keni nevojë për një rrugë shpëtimi. Reagimi juaj i parë mund të jetë ndryshimi i temës. Është më mirë të pranoni që nuk e di përgjigjen ose nuk e kuptoni pyetjen.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Ju duhet të jeni në humor të mirë, megjithëse mund ta keni të vështirë të shpreheni plotësisht. Ndoshta ju ndiheni sikur dikush ju ndjek në çdo lëvizje tuajën. Ju mund të ndiheni si një fëmijë në klasë duke u parë nga mësuesi. Mos u frikësoni nga ata që kanë një ajër vetë-drejtësues. Ju keni po aq të drejtë të flisni mendimet tuaja sa kushdo tjetër.

Luani (24 Korrik – 23 Gusht)

Ju mund të keni ndjenjën se përkundër gjithë punës së madhe që keni arritur, diçka ende mungon. Ka ende një rrugë të gjatë përpara, pavarësisht nga qëllimet që keni arritur deri më tani. Ndoshta gjëja që po kërkoni është një moment i butë me një të dashur, diçka që është shumë më afër sesa mendoni. Ndaloni së kërkuari larg dhe gjerë për atë që është poshtë hundës tuaj.

Virgjëresha (24 Gusht – 23 Shtator)

Liria mund të jetë një temë për ju sot. Ju keni filluar të vini në dyshim se nga çfarë po përpiqeni të çliroheni. Një person? Punë? Angazhim? Këto mund të jenë gjërat që ju filloni të kërkoni sa më shpejt që të liroheni prej tyre. Tentimi për të kuptuar se çfarë dëshironi dhe keni nevojë në jetë ndonjëherë është më lehtë të thuhet sesa të bëhet. Mos ngecni në një koncept. Bëni më të mirën tuaj për t’i marrë gjërat gradualisht.

Peshorja (24 Shtator – 23 Tetor)

Ju jeni lëngu që merr formën e enës së tij. Edhe pse kjo mund të duket si mënyra më jokonfrontuese për të bërë gjëra, ju mund të zbuloni se në fakt është një shkak i zhgënjimit të madh për ju dhe të tjerët. Njerëzit mund të jenë të bezdisur që ju jeni gjithmonë duke ndjekur shembullin e dikujt tjetër në vend që të merrni iniciativën. Mundohuni të jeni më këmbëngulës ndërsa vazhdoni të jeni të butë.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Ju mund të ndiheni si një qenush që është lënë jashtë për herë të parë. Ajri është i ngrohtë dhe ju jeni plot energji. Ju jeni gati për të kapërcyer fushat dhe kodrat. Fatkeqësisht, ju jeni të lidhur me një kunj dhe nuk mund të lëvizni përtej një rreze dhjetë metrash. Zemra juaj është gati të fluturojë, por diçka përtej kontrollit tuaj ju mban atje ku jeni. Filloni të përtypni litarin.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të ndjeni një tension të çuditshëm. Duket se asgjë që thoni ose bëni nuk është mjaft e drejtë. Sa më shumë që mund të përpiqeni të bëni gjënë e duhur, nuk mund t’i bëni gjërat në mënyrën që dëshironi. Mundohuni të mos i rrisni shumë pritjet tuaja. Lëreni idenë se gjërat do të funksionojnë pikërisht në mënyrën që ju dëshironi. Në fund të fundit mund të mos e dini se çfarë është më e mira për ju.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Mund të jetë e vështirë për ju të mbani vetë-disiplinën tuaj. Natyra juaj si fëmijë dëshiron të dalë dhe të luajë. Emocionalisht, ju jeni të etur të liroheni dhe të ndiqni natyrën tuaj të gjallë, instinktive, megjithatë ndjenja e përgjegjësisë tuaj po ju mban peng. Ky tension i brendshëm i vështirë mund të jetë shkaku i acarimit në shumë fusha të ndryshme të jetës suaj. Bëni më të mirën tuaj për të ardhur në një vend ekuilibri dhe harmonie.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Nëse nuk jeni i qartë për temën e diskutimit, tregojeni. Bërja e pyetjeve është një pjesë e rëndësishme e të mësuarit. Ju nuk duhet të keni frikë të pyesni. Komunikimi mund të marrë një ton serioz dhe diskutimet intelektuale ka të ngjarë të nxehen. Sillni tema politike në tryezën e darkës dhe jepjuni të gjithëve një shans për të folur për këtë çështje. Mos u mundoni të ndryshoni temë në mënyrë që të shmangni bisedën.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të jeni të ndrojtur kur bëhet fjalë për të shprehur emocionet tuaja sot. Kjo mund të jetë një gjë e rrallë për ju. Njerëzit e tjerë mund të pyesin nëse diçka nuk është në rregull. E vërteta është, ju mund të ndiheni sikur keni nevojë të qetësoheni dhe të përqendroni më shumë vëmendjen tuaj brenda, në vend që ta drejtoni atë jashtë. Mos kërkoni te të tjerët për të zgjidhur problemet tuaja. Merruni me ta vetë. Thjesht po kaloni një periudhë introspektive.

Burimi: Horoscope