Horoskopi ditor – 13 Maj 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Sot është një nga ato ditë ku ju mund t’i përkushoheni një kauze. Ju do të dëshironi të bashkoni (ose të kaloni) vijën e piketave, të nënshkruani peticionin ose të shpërndani fletëpalosjet për çdo të huaj që kalon. Ndërmarrja e një lloj veprimi për të çuar përpara qëllimet e një kauze do të jetë e rëndësishme për ju sot, por kini kujdes të merrni të gjitha faktet përpara se të hidheni në veprimtarinë e dikujt tjetër. Dini saktësisht se çfarë po mbështesni.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Nëse sot gjërat thjesht ju duken më të tepruara se zakonisht, ndërmerrni hapa për ta bërë veten të ndiheni më mirë. Bëhuni së bashku me një mik, ose bëni diçka të veçantë për veten tuaj. Për shkak të ndikimeve planetare, emocionet mund të rriten në ditë të tilla; kështu që mos u habitni nëse ndiheni jashtëzakonisht të ndjeshëm. Bëni gjëra që ulin stresin, të tilla si dëgjimi i muzikës, luajtja e një instrumenti, masazhi ose meditimi. Mundohuni të mos lejoni që gjërat të futen nën lëkurën tuaj. Gjërat do të ndjehen më lehtë nesër.

Binjakët (21 Maj – 21 Qershor)

Nëse ndiheni pak të mërzitur ose të stresuar, mos e mbani brenda – kërkoni dikë për të folur. Si Binjak, komunikimi është thelbësor për ju dhe ju jeni i zoti në të. Të flisni për ndjenjat tuaja shpesh është rruga më e shpejtë për t’u ndjerë më mirë, prandaj merrni telefonin dhe shikoni për takimin me një mik. Shanset janë që ju në përgjithësi jeni ai që bëni pjesën më të madhe të dëgjimit. Sot, ju bëni bisedat.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Ndjeshmëria juaj mund të godasë ekstreme të reja. Si një Gaforre, tashmë është pjesë e natyrës tuaj që t’i ndjeni gjërat thellë. Me ndikimin nga aspektet e kësaj dite, ajo mund të arrijë deri në pikën ku ju mbingarkoheni. Mos u tregoni shumë të ashpër ndaj vetes nëse gjëja më e vogël ju ka trazuar. Mundohuni ta kaloni ditën me aq kontroll sa mund të grumbulloni dhe besoni se nesër do të jetë më e lehtë.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Dëshira juaj për t’u ndjerë të rëndësishëm mund të rritet sot. Krijimtaria juaj ndoshta do të jetë më e theksuar edhe sot, kështu që nuk do të jetë aspak e vështirë të tregoni gjërat tuaja. Sigurisht që ju mund të arrini pikërisht të kundërtën e asaj që keni synuar. Largimi nga turma ndonjëherë është një bekim, veçanërisht nëse dikush është në kërkim të një cjapi kurban. Përdorni gjykimin tuaj më të mirë sot.

Virgjëresha (24 Gusht – 23 Shtator)

Sot mund të ndiheni si komik. Varet nga humori juaj mënyra se si i trajtoni njerëzit sot. Sarkazma mund të jetë gazmore, por gjithashtu mund të jetë forma më e egër e argëtimit. Pasi të jeni futur në rrjedhë, është e vështirë të vëreni kur gjërat dalin nga kontrolli, prandaj kini kujdes që të mos e teproni dhe të lëndoni dikë.

Peshorja (24 Shtator – 23 Tetor)

E vërteta që thoni sot mund të dëmtojë dikë, prandaj do të duhet të zgjidhni me kujdes atë që thoni. Shqetësimi juaj për ndjenjat e njerëzve është i vërtetë, por sinqeriteti juaj është po aq i rëndësishëm për ju, madje edhe një gënjeshtër e vogël ka një efekt thellësisht negativ në vetë-imazhin tuaj.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Nëse keni pikasur diçka në një dyqan artizanal ose studio arti, që vërtet do të donit ta blinit, por nuk keni mundësi – konsideroni ta bëni atë. Edhe nëse nuk mendoni se jeni veçanërisht artistik, mund ta befasoni veten nëse i jepni një projekti gjysmë shansi. Ka faqe të shumta në internet që kujdesen për krijuesit fillestarë që mund t’ju japin mbështetjen dhe udhëzimet që ju nevojiten. Mos e hidhni poshtë aftësinë tuaj. Eksploroni këtë rrugë dhe shikoni se si të gjeni një vend krijues për veten tuaj.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Sipërmarrja në diçka krejtësisht të re dhe të ndryshme mund të jetë pikërisht ajo që ju nevojitet. Ju keni një anë praktike shumë solide të personalitetit tuaj; megjithatë, nevoja për aventura ka të ngjarë të jetë po aq e fortë. Nëse kohët e fundit keni punuar shumë, pushoni për pak argëtim. Vizitoni një mik, ose më mirë akoma, shkoni në një vend ku nuk keni qenë më parë dhe eksploroni.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Ju mund të ndiheni mjaft të vetmuar dhe të izoluar, sikur nuk keni askënd me të cilin mund të komunikoni vërtet. Ndoshta ndiheni sikur po flisni me veten më të shumtën e kohës; se askush nuk po ju dëgjon në të vërtetë në një nivel të thellë. Kjo nuk do të thotë se ka ndonjë problem me ju ose personin me të cilin po flisni. Ë shtë thjesht një fazë kaluese, prandaj mos u var shumë.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Ju mund të komunikoni me dikë në distancë. Ndoshta do të dëgjoni nga një mik i vjetër me të cilin kishit kohë pa komunikuar. Apo ndoshta do të bisedoni me një të afërm që jeton larg. Gjeni kohë të lidheni me dikë që mund të kthehet në jetën tuaj. Ju do të kënaqeni duke rivendosur një miqësi me dikë të veçantë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ndoshta do t’ju duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje kufizimeve të kohës. Ndoshta ju keni një orar të mbushur për ditën. Mund të keni takime të rezervuara ose takime të planifikuara te mjeku. Edhe pse mund të ketë shumë gjëra, ju mund të bëni gjithçka. Menaxhimi i kohës është çelësi. Mos e humbni veten në një bisedë të gjatë me dikë, sepse ora do të tingërojë. Dhe përpiquni të planifikoni paraprakisht në mënyrë që të mos kapeni në trafik të orëve të pikut.