Horoskopi ditor – 13 mars 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Bota ka shumë për t’ju ofruar për momentin. Ndërsa Luna fluturon në shtëpinë tuaj të gjerë të 9-të, ajo ndriçon peizazhin për të treguar gjithçka që keni në dispozicion sa herë që gjeni kohë për të parë përtej kufijve tuaj të zakonshëm. Mundësitë nga larg mund të jenë afër, por nëse nuk jeni të gatshëm të lini pas atë që dini, nuk do të jeni në gjendje t’i përdorni ato. Pak guxim dhe një shpirt aventurier do t’ju çojnë larg.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Jo gjithçka që shkëlqen është ar, Demi – dhe jo çdo bamirësi e meriton dhurimin tuaj, edhe nëse duket si një kauzë e mirë. Ka një shesh konfliktual midis Marsit në shtëpinë tuaj të dytë të fokusuar financiarisht dhe Neptunit në shtëpinë tuaj të 11-të filantropike, kështu që përpara se të filloni të hidhni paratë tuaja, sigurohuni që po e bëni këtë për arsyet e duhura dhe duke hulumtuar të gjitha opsionet. Bëni kujdesin tuaj të duhur përpara se të pranoni ndonjë ofertë, pavarësisht sa pozitive tingëllon. Kujdes nga çdo agjendë e fshehur!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Është koha për të krijuar partneritet, Binjakë, gjë që nuk duhet të jetë e vështirë për shenjën tuaj me dy mendje. Hëna po hyn sot në Shtëpinë tuaj të 7-të të Marrëdhënieve, duke e bërë këtë moment për t’u shfrytëzuar duke formuar një dyshe dinamike dhe duke trajtuar gjithçka që keni përpara me dikë në krah dhe jo me veten tuaj. Ky person mund të jetë tashmë një pjesë e jetës suaj, sigurisht – por ju gjithashtu mund të takoni dikë të ri! Mos u shqetësoni; ata definitivisht kanë potencial për të qëndruar për një afat të gjatë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Kjo është koha e përkryer për t’u organizuar. Shtëpia juaj e 6-të e Rutinës është e gjitha e ndezur ndërsa Hëna mbërrin për vizitën e saj mujore. Nëse i keni lënë gjërat të rrëshqasin në një drejtim ose në një tjetër kohët e fundit, bëni çmos që ta përdorni këtë energji me mençuri dhe të rivendosni gjithçka në ekuilibër. Nga ana tjetër, nëse duket sikur gjithçka po funksionon pa probleme, atëherë përqendrohuni në edukimin e trupit tuaj në maksimum, duke lënë kohë për aktivitet fizik dhe duke ngrënë ushqime të shëndetshme.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Është koha për të nisur këpucët dhe për të kërcyer në diell! Hëna po fluturon në shtëpinë tuaj të 5-të të argëtimit, duke ju dhënë mundësinë astrologjike për të braktisur çdo detyrë më pak të rëndësishme dhe për t’i bërë orët tuaja sa më të këndshme. Nëse absolutisht duhet të kujdeseni për punën tuaj, atëherë bëjeni sa më shpejt që të jetë e mundur, në mënyrë që të keni ende kohë për të bërë si të doni më vonë. Shenja juaj e gjallë sundon gjithashtu shtëpinë e 5-të, kështu që duhet të ndiheni si në shtëpi.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Vazhdo dhe qetësohu, Virgjëreshë. Hëna po vendoset në shtëpinë tuaj të 4-të të shtëpisë, duke e bërë atë ditën e përsosur për t’u ngritur në divan me mendjen që të mos bëni asgjë tjetër veçse të fusni rreth katër mureve tuaja. Ndiheni të mërzitur? Ju mund t’i jepni syrin tuaj efikas mjedisit tuaj, duke i lënë vend dëshirës për të bërë pak ridekorim. Ju keni një stil natyral dhe kjo do të ishte koha e përkryer për të shtuar një shije të shijshme.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ka njerëz për të parë dhe gjëra për të bërë, Peshorja, ndaj mos u mërzitni! Hëna po zmadhohet në shtëpinë tuaj të 3-të të zënë, kështu që orari juaj aktual mund të mbushet më shpejt nga sa e kishit parashikuar ndonjëherë. Kjo është një kohë e mirë për t’i lënë të tjerët t’ju mbështesin, kështu që nëse zbuloni se keni më shumë në pjatën tuaj sesa mund të përballoni, mos kini turp të kërkoni një dorë ndihme. Gjasat janë të mira që të paktën një person të jetë gati për të marrë plogështinë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Është një ditë e mirë për t’u marrë me bazat. Hëna po marshon në Shtëpinë tuaj të 2-të të Sigurisë Materiale, duke larguar vëmendjen tuaj nga mundësitë fantastike dhe duke zmadhuar faktet e bazuara. Nëse kohët e fundit i keni hedhur paratë tuaja, të paktën mendoni të krijoni një buxhet për veten tuaj – dhe t’i përmbaheni atij! As kjo nuk do të ishte një kohë e keqe për t’u shpenzuar, me kusht që të blini vetëm gjëra që janë të nevojshme ose që do t’i rezistojnë provës së kohës.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të vini re një shpërthim të papritur energjie që vjen nga askund. Në fakt, nuk është nga askund – ju mund të falënderoni Hënën që mbërriti në shenjën tuaj për vizitën e saj mujore. Pavarësisht nëse jeni ndier pak i dobët kohët e fundit, mund ta shfrytëzoni këtë shans për të kërcyer lart dhe për t’u angazhuar sërish me jetën! Edhe nëse nuk gjeni ndonjë opsion interesant, ju jeni në gjendje të ngriheni për të udhëhequr grupin dhe të krijoni disa aktivitete të këndshme nga ju.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund ta trajtoni ditën e sotme me aq butësi sa të doni, Bricjap. Hëna po rrëshqet në shtëpinë tuaj të 12-të të përgjumur për vizitën e saj mujore, duke ju dhënë leje të kaloni në korsinë e ngadaltë dhe bregdetin përgjatë. Ju nuk keni nevojë të shqetësoheni për fillimin e ndonjë projekti ose detyrë të re, por nëse doni të jeni produktiv, mund të punoni për të përfunduar çdo punë të jashtëzakonshme. Ju mund të shpejtoni përpara brenda disa ditësh pasi të keni lehtësuar ngarkesën duke kontrolluar të gjitha ato shqetësime të vogla.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Të japësh pak mund të ndihet si të marrësh shumë sot. Hëna është në shtëpinë tuaj të 11-të altruiste, duke ju ndihmuar të mendoni për njerëzit e tjerë dhe nevojat e tyre dhe jo për tuajat. Shikoni rreth shtëpisë tuaj për disa gjëra që mund të dhuroni, të tilla si veshjet e sipërme që nuk ju nevojiten më ose disa mallra të konservuara që nuk do t’i hapni kurrë. Ju madje mund të dëshironi të bëheni vullnetarë në një bamirësi lokale. Kënaqësia emocionale e të bërit gjënë e duhur do të jetë një shpërblim më shumë se i mjaftueshëm.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Qiejt po pastrohen për të ndriçuar rrugën tuaj ideale përpara. Ndërsa Luna parakalon në shtëpinë tuaj ambicioze të 10-të, ajo po i vë sytë te çmimi dhe po sigurohet që jeni në rrugën e duhur për të arritur qëllimet tuaja. Nëse keni dalë pak nga rruga, merrni parasysh të lini kohë për të hartuar strategji dhe për të vendosur se çfarë mund të bëni në mënyrë që të riorientoheni. Një shef ose një figurë tjetër autoriteti mund të ofrojë disa fjalë të mençura që janë shumë të dobishme.

Burimi: Tarot