Horoskopi ditor – 13 prill 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Mundësitë për t’u përmirësuar duhet të vijnë nga brenda sot. Kërkimi i miratimit nga të tjerët mund të përfundojë në zhgënjim nëse ata përpiqen t’ju ndryshojnë në mënyra që nuk ju bëjnë jehonë. Ju e dini në thelbin tuaj se çfarë ka vërtet kuptim për ju, dhe përpjekja për ta mohuar këtë për të përmirësuar popullaritetin tuaj ka të ngjarë të rezultojë mbrapsht. Njerëzit mund ta kuptojnë kur vetë-shprehja juaj nuk është e vërtetë dhe ju i detyroheni vetes që të siguroheni që nuk po e ndiqni turmën larg asaj që jeni në të vërtetë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Dhimbjet e pavetëdijshme mund të dalin në sipërfaqe tani. Ju mund të keni një shpërthim emocional pa kanalizuar siç duhet emocionet tuaja, duke çuar në siklet dhe konfuzion – si për njerëzit përreth jush ashtu edhe për veten tuaj. Edhe nëse miqtë përpiqen t’ju simpatizojnë ose t’ju ngushëllojnë, ju mund t’i largoni ata në vapën e momentit, potencialisht sepse metoda e tyre për të ndihmuar rezulton të jetë më shqetësuese sesa lehtësim. Përpiquni të çlironi çdo ndjenjë intensive përmes stërvitjes ose shënimit në ditar përpara se të ziejnë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një qëndrim introspektiv mund të zbulojë rrugën tuaj më të mirë drejt miqësisë aktualisht. Ju mund të keni të bëni me vetminë, pavarësisht nëse jeni fjalë për fjalë vetëm ose i rrethuar nga shumë njerëz që ju injorojnë. Në vend që të përpiqeni të detyroni dikë t’ju dëgjojë, shikoni brenda dhe imagjinoni se si do të dukej grupi juaj i përsosur i miqve. Disa njerëz mund të jenë me fat dhe tashmë kanë grupin e tyre ideal të miqve, por për ata që kanë disa boshllëqe në rrethin e tyre, është koha për të gjetur ato pjesë të enigmës që mungojnë!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Thirrja për të marrë përgjegjësinë mund t’ju vijë në çdo moment. Zakonisht mund t’i shmangeni udhëheqjes, sepse në të kaluarën, njerëzit në jetën tuaj mund t’ju kishin përshkruar si një vendimmarrës emocional dhe ta konsideronin këtë aspekt tuajin si një tipar negativ. Ndryshe nga mendimet e tyre, ndjeshmëria juaj mund t’ju ndihmojë të veproni si udhëheqësi më i mirë për këtë punë! Lërini të tjerët të hapin zemrat e tyre për ju dhe lejoni intuitën tuaj të ndjeshme të udhëheqë rrugën përpara.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Filozofitë tuaja mund të mos jenë aq të forta sa keni menduar dikur. Edhe Luanët më të shëndoshë shpirtërisht mund të kenë një moment dyshimi sot. Jeni të inkurajuar të shikoni nga brenda dhe të pyesni veten se çfarë besoni vërtet. Edhe pse mund të ndiheni të humbur në rrugën tuaj shpirtërore, besoni në aftësinë tuaj për të dalluar të drejtën nga e gabuara dhe për t’u treguar njerëzve mirësinë që do të dëshironit të merrnit. Përgjigjet për pyetjet më të mëdha do të vijnë me kalimin e kohës. Mos e humbni besimin në udhëtimin tuaj!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një borxh mund të duket mbi ditën tuaj. Dikush mund t’ju ketë dhënë diçka që ju nevojitet dëshpërimisht në atë kohë, dhe tani ata duan një kthim në kredinë e tyre. Qoftë ky një borxh material apo emocional, mund të mos ndiheni të pajisur për t’u kthyer atyre pikërisht atë që ju dhanë, por gjithashtu nuk dëshironi t’i zhgënjeni me ofertën tuaj. Jepini vetes pak hir, bëni atë që mundeni dhe komunikoni me ta. Ata me siguri do ta kuptojnë situatën tuaj!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Zgjedhja e një shoku tjetër mund të përmirësojë rrjedhën tuaj të energjisë. Ky mund të jetë një partner në një projekt personal, një bashkëpunëtor ose një tjetër i rëndësishëm – dikush që është në jetën tuaj të përditshme. Ata mund t’ju kritikojnë në mënyrë rutinore ose të përpiqen t’ju pengojnë të flisni, edhe pse ju meritoni një zë. Edhe pse mund të luftoni me konfrontimin dhe dëshironi të jeni një paqebërës, duhet të vendosni kufij ose madje ta hiqni këtë person nga jeta juaj në mënyrë që të krijoni mjedisin harmonik që ju nevojitet.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një mentalitet personal mund të mos ju sjellë më dobi. Një moto që e përsëritni shpesh ose një zakon “motivues” i mbajtur prej kohësh mund t’ju pengojë! Të qenit kritik në mënyrë rutinore, qoftë ndaj vetes apo ndaj të tjerëve, mund t’ju bëjë të ndiheni përkohësisht më të fuqishëm ose më të kontrolluar, por humbni forcën në fusha të tjera jetësore, siç është aftësia juaj për t’u lidhur me njerëzit dhe për të falur gabime të vogla. Ju nuk duhet të keni frikë nga cenueshmëria – në të vërtetë mund t’ju forcojë!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Puna dhe shtëpia mund të jenë jashtë ekuilibrit për ju tani. Familja dhe miqtë tuaj mund të shqetësohen se nuk ju shohin shumë shpesh, ndërsa puna juaj ankohet se nuk punoni mjaftueshëm. Pavarësisht se cila zonë kërkon më shumë kohën tuaj, çështjet nuk do të përmirësohen pa ndonjë ndihmë. Ky paralajmërim kozmik nuk ka për qëllim t’ju stresojë, por t’ju paralajmërojë për çekuilibrin që tashmë ekziston, në mënyrë që të jeni në gjendje të bëni një ndryshim sot.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Një ndryshim dramatik mund të jetë në rregull. Fjalët e dikujt që ju e respektoni ose vlerësoni mund t’ju lëndojnë, por ajo që ata thonë është ndoshta një thirrje zgjimi për një veprim tuajin që duhet korrigjuar. Ndërsa ndryshimi gradual është zakonisht më i qëndrueshëm, kjo është diçka që mund të ndërmerrni drejt fillimit tani. Kjo është një mundësi, jo një akuzë apo një fyerje! Lërini ndjenjat që mund të vijnë si përgjigje ndaj kritikave të tyre konstruktive t’ju motivojnë në vend që t’ju tërheqin poshtë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju mund të jeni të lodhur duke parë të njëjtat katër mure, por ende dëshironi të qëndroni në sigurinë e tyre për një jetë të shtrenjtë. Është në rregull të jesh i lidhur me bazën e shtëpisë, por kalimi i tepërt i kohës në një vend mund të krijojë stanjacion. Me siguri keni dëgjuar kozmosin duke ju thënë të dilni jashtë dhe të jeni më aktiv, dhe është koha ta nderoni këtë duke ulur ekranet dhe duke dalë nga zona juaj e rehatisë. Ju nuk jeni menduar të jetoni në një kuti!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Mund të jetë e vështirë të shmanget gjykimi në këtë kohë. Dikush mund të trokasë besimin tuaj dhe të krijojë dyshime në mendjen tuaj për vetë-shprehjen tuaj duke ju paraqitur një version të vetes që ata e kanë idealizuar mbi ju të vërtetë. Edhe nëse ata po e bëjnë këtë për t’ju ndihmuar, është në rregull t’i bëni të ditur se ky nuk është një ndikim pozitiv. Sado të etur që të jeni për të kënaqur, ka të ngjarë që versioni i tyre për ju të mos bëhet realiteti juaj – dhe kjo është mirë.

Burimi: Tarot