Horoskopi ditor – 13 shkurt 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Sot mund të jeni kuriozë për tema të rënda. Megjithatë, miqtë tuaj mund të mos jenë në hapësirën e duhur për të dëgjuar gjithçka që keni në mendje. Ndërsa ata ndoshta vlerësojnë stabilitetin e lidhjes së tyre me ju, ata mund të mos jenë gati të zhvendosin kufijtë e dinamikës suaj të vendosur. Leximi i thellë vetë ndoshta do të jetë i nevojshëm për të kënaqur kureshtjen tuaj për momentin. Në kohën kur bashkëmoshatarët tuaj të jenë gati të bashkohen me ju, ka të ngjarë të keni disa përgjigje për të ndarë!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Lufta për pushtet në një marrëdhënie të ngushtë mund të jetë shqetësuese për ju. Ju ndoshta e dini se miqtë tuaj kanë një pikë kur thonë se personi tjetër do të thotë mirë, por megjithatë, ata me siguri nuk duhet të jetojnë me zhgënjimin e vazhdueshëm në të njëjtën mënyrë si ju. Zbulimi i asaj që dëshironi, në vend që të përqendroheni në atë që nuk dëshironi, mund të jetë çelësi për të ndërtuar një dinamikë më të rehatshme. Individi që ju shqetëson thjesht mund të mos ketë ende ndonjë ide më të mirë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju mund të ndiheni sikur një figurë autoriteti po ju bllokon aktualisht nga ndjekja e një ndryshimi premtues në lidhje me shëndetin tuaj. Pavarësisht nëse ata kanë apo jo të drejtë duke e bërë këtë, ju gjithashtu ka të ngjarë të luftoni kundër ideve tuaja në lidhje me atë se kush ka të drejtë të marrë vendime të mëdha. Ju keni nevojë për dikë me të cilin mund të flisni për këtë, por mund të mos jetë personi me të cilin dëshironi të flisni. Lejojini vetes të lironi se si mendoni se duhet të duket situata juaj! Kjo duhet t’ju ndihmojë të gjeni një zgjidhje befasuese.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një marrëveshje financiare në të cilën jeni pjesë mund të duket se pengon lirinë tuaj. Ju mund të ndiheni të mbyllur nga një strukturë e ngurtë e panevojshme. Sigurohuni që të pyesni veten nëse keni një ide të qartë se çfarë do të preferonit të bënit në vend të kësaj. Ndërsa Hëna kalon në shtëpinë tuaj të 6-të praktike, njohja me sistemin ekzistues mund t’ju ndihmojë të mësoni të punoni me të në mënyrë më efektive. Nëse ende dëshironi të bëni ndryshime pas kësaj, të paktën ato duhet të mendohen më mirë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një marrëdhënie aktuale familjare mund të jetë zhgënjyese për ju. Ndërsa ju mund të dëshironi mbështetje emocionale, personi me të cilin keni të bëni mund të duket i ashpër dhe i pashqetësuar, pasi ata përqendrohen në prioritetet praktike. Ndoshta ata mendojnë se ka shumë gjëra që nuk mund të thuhet mes jush dhe besojnë se ju e dini se mund të mbështeteni tek ata kur është vërtet e rëndësishme. Pavarësisht nëse kjo është e vërtetë apo jo, të bësh supozime ndoshta nuk po funksionon mirë për këdo që është përfshirë tani. Kërkoni drejtpërdrejt për atë që ju nevojitet.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Biseda me një shok të ngushtë aktualisht mund të jetë ngushëlluese. Ju ka të ngjarë të keni një ndjenjë të saktë të asaj që ata duhet të dëgjojnë në një nivel emocional – dhe ata mund të jenë në gjendje t’ju vërtetojnë gjithashtu në atë mënyrë. Megjithatë, përpjekja për të zhvendosur bisedën tuaj në drejtim të krijimit të planeve konkrete mund të prishë atmosferën e mirë. Edhe pse jeni të pajisur për të përcaktuar detajet kur është koha e duhur, ndoshta nuk është ajo çfarë i duhet këtij momenti. Vetëm qëndroni komod për momentin.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të ndiheni sikur është e nevojshme ta bëni rutinën tuaj më të strukturuar tani. Megjithatë, kur gjërat nuk funksionojnë menjëherë, ka të ngjarë të acaroheni. Ndoshta problemi është se ju jeni duke u përpjekur shumë për të qëndruar të fokusuar ekskluzivisht në arritjet produktive. Shtypja e dëshirës suaj për t’u argëtuar mund t’jua pakësojë energjinë, duke çuar në më pak produktivitet në përgjithësi. Është e drejtë të shqetësohesh se fleksibiliteti do të perceptohet si dembelizëm nga të tjerët, por në fund, duhet të jesh realist për atë që funksionon për ty.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju jeni në gjendje të jeni veçanërisht krijues në këtë moment. Megjithatë, ju mund të pengoheni nga mesazhet negative që keni marrë gjatë edukimit tuaj. Ndoshta keni ndier presion për të qenë gjithmonë perfekt – megjithatë të bësh diçka vërtet origjinale shpesh kërkon të marrësh një shans që nuk është e garantuar të funksionojë! Duke u specifikuar në lidhje me atë që jeni të gatshëm të rrezikoni, si një shumë e caktuar parash, duhet të ndihmojë që kërcënimi të duket më i menaxhueshëm. Kur e dini se nuk do të humbni gjithçka, mund të filloni të mendoni për atë që mund të fitoni.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Dëgjimi i ëndrrave tuaja mund të jetë i rëndësishëm sot. Shumica e mesazheve të tyre ndoshta janë të destinuara vetëm për ju. Edhe nëse sinjalet delikate që po merrni duken të rëndësishme për njerëzit e tjerë në jetën tuaj, mënyra se si do të tundoheni t’i ndani ato mund të jetë lehtësisht e rëndë. Përpara se të thoni ndonjë gjë, përpunoni mendimet tuaja vetë, ndoshta në një ditar ku mund të eksploroni çdo lidhje personale që ju vjen në mendje – që duhet të qartësojë atë që dikush tjetër me të vërtetë duhet të dijë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

T’u tregoni miqve tuaj atë që duan të dëgjojnë mund t’ju vijë lehtësisht për momentin. Problemi është se mund t’ju kushtojë! Përpara se të shpenzoni para që nuk jeni të entuziazmuar t’i shpenzoni, mund të përfitoni duke gërmuar pak më thellë për të zbuluar se sa e rëndësishme është kjo kërkesë për personin që e bën atë. Ju po e shihni atë si më serioz se ata. Nëse është thjesht një trill kalimtar me të cilin ata nuk janë të lidhur me të vërtetë, ata ndoshta do të mbijetojnë duke dëgjuar refuzimin tuaj.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ndalimi i lojës së pushtetit të dikujt tjetër mund t’ju duket urgjent sot. Ka të ngjarë të jeni në humor për një qasje serioze dhe logjike, jo për ndonjë gjë që lë të kuptohet për manipulim emocional. Megjithatë, është ndoshta e pamundur të shmangësh gjithçka që nuk bazohet thjesht në arsye. Nëse thjesht i thoni jo çdo gjëje që ju shqetëson, përpjekja e nevojshme për të ruajtur kufirin, pavarësisht rezistencës intensive, në fakt mund t’ju pengojë të bëni ndonjë gjë tjetër. Gjeni një mënyrë për të punuar me këtë energji të pakëndshme dhe jo kundër saj.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një ide e mrekullueshme për një aventurë emocionuese mund t’ju vijë në çdo moment. Fatkeqësisht, frenimet tuaja ka të ngjarë ta mbysin atë përpara se të zbresë nga toka. Ndërsa shqetësimet praktike kanë vendin e tyre të merituar, ju mund të ekzagjeroni telashet administrative me të cilat mund të përballeni, në mënyrë që të mos keni nevojë të përballeni me frikën tuaj më të thellë. Është e vërtetë që nuk ju kërkohet të veproni për çdo mendim që ju vjen në kokë, por sigurohuni që t’i thoni vetes jo për arsyet e duhura.

Burimi: Tarot