Horoskopi ditor – 14 janar 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Miqtë dhe të dashurit mund të ndryshojnë qëndrimet aktuale. Ka shumë mundësi për të kaluar kohë me njerëzit që doni duke u përfshirë në biseda pozitive dhe shëruese në fillim, por ndërsa dita vazhdon, mund të hasni në konflikte emocionale me të njëjtët njerëz me të cilët jeni lidhur aq mirë. Një dallim mendimi ose një komunikim i gabuar mund të nxisë argumente – do të jetë e lehtë të qëndroni në mbrojtje në vend që të dëgjoni njëri-tjetrin. Bëni çmos që të koordinoheni me mirësi dhe të dëgjoni njëri-tjetrin.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Puna së bashku mund të jetë më e vështirë se sa duket. Në fillim, mund të zbuloni se gjërat shkojnë mirë, pavarësisht nëse jeni duke marrë pjesë në vendin tuaj të punës, duke ndihmuar dikë të lëvizë ose duke planifikuar një projekt tjetër në grup. Megjithatë, më vonë, mund të lindin probleme brenda grupit, ose një plan me të meta mund t’ju kërkojë të gjithëve të ktheheni në tabelën e vizatimit. Është e kuptueshme që të jeni të frustruar nga kjo, por mbajtja e të gjithëve të qetë dhe kujtimi i qëllimit tuaj të përbashkët duhet t’ju ndihmojë të përballoni me lehtësi çdo gungë në rrugë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Miqtë mund të bëhen diçka më shumë sot. Ju mund të keni pasur dikë në rrethin tuaj që e keni menduar vetëm si të njohur, por mendja juaj mund të ndryshojë! Disa gjëra në lidhje me mënyrën se si ata flasin me ju ose ju trajtojnë ndryshe nga pjesa tjetër e grupit të miqve mund të bien në sy, duke e bërë më të dukshëm interesin e tyre për ju. Sidoqoftë, mund ta përfundoni këtë përpara se të fillojë duke reaguar shumë fuqishëm, prandaj sigurohuni që ta luani mirë nëse jeni gjithashtu të interesuar.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Marrëdhëniet e gjata mund të ndihen paksa shumë posesive. Ju mund të dëshmoni një mosmarrëveshje midis miqve dhe familjes, ose dy njerëzve të tjerë që janë të afërt me ju. Ata mund të grinden për ju, jo në një mënyrë fizike, por potencialisht duke u përpjekur në mënyrë delikate t’ju bëjnë të zgjidhni mes tyre. Ndërsa nuk mund të jeni në dy vende në të njëjtën kohë, përpiquni të gjeni një mënyrë për t’u treguar të gjithëve të përfshirë se kujdeseni për ta në mënyrë të barabartë dhe se ka mjaft dashuri për të shkuar përreth.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Sistemi juaj i mbështetjes mund të tërhiqet pa paralajmërim. Ju mund të zbuloni se gjërat fillojnë normalisht me miqtë dhe të dashurit tuaj që shijojnë shoqërinë e njëri-tjetrit, por përgjegjësitë mund t’ju ndajnë shpejt. Ndonëse mund të jetë joshëse për të vazhduar kohët argëtuese, mund të jetë një shpërqendrim për të tjerët, duke çuar ndoshta në pasoja nëse ata nuk përmbushin përgjegjësitë e tyre. Kuptoni se shkaktimi i rrëshqitjes së miqve tuaj mund të çojë në pakënaqësi dhe lëreni qejfin tuaj të rifitohet një ditë tjetër.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Hezitimi mund t’ju kushtojë në këtë kohë. Ka të ngjarë që të keni njerëz rreth jush që janë të gatshëm të japin një dorë dhe të marrin një pjesë të plogët, veçanërisht nëse tashmë keni shumë në pjatën tuaj. Megjithatë, ofertat e tyre mund të jenë të kufizuara në kohë dhe të qenit shumë krenarë për të pranuar ndihmën që herët mund të rezultojë në mos marrje më vonë kur ju nevojitet. Ndërsa lënia e të tjerëve të ndihmojnë mund të jetë e frikshme, ndonjëherë ju duhet të jeni të prekshëm në mënyrë që të merrni mbështetje.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Izolimi është një kurth i lehtë për t’u rënë. Edhe nëse jeni të gatshëm të lidheni me njerëzit përmes argëtimit, si të shikoni filma, të shkoni në koncerte ose të luani video lojëra së bashku, bisedat e thella mund të jenë të vështira pa diçka që e zbut ndërveprimin për ju. Ju gjithashtu mund të jeni më të ndjeshëm emocionalisht, duke e mbajtur zemrën në mëngë, kështu që mund të mos dëshironi të kërkoni mendimin e sinqertë të dikujt nëse nuk jeni në gjendje ta dëgjoni pa e marrë atë personalisht. Është në rregull të përqendrohesh në pozitive.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Lidhja me të moshuarit në jetën tuaj mund të ketë uljet dhe ngritjet e veta. Mund të zbuloni se në fillim, lidhja juaj me të dashurit më të vjetër i kapërcen boshllëqet e brezave, duke ju lejuar të komunikoni me vështirësi minimale. Megjithatë, me kalimin e kohës, dallimet tuaja mund të bëhen të njohura në mënyra të ndryshme – madje mund ta gjeni veten duke luftuar për t’u rilidhur pas një dege veçanërisht të vështirë të bisedës. Mund të mos jetë e lehtë të lidheni me ta, por përpiquni të gjeni një gjuhë të përbashkët.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Thirrjet për ndihmë tani mund të krijojnë habi dhe konfuzion për ju dhe miqtë tuaj. Ju mund të keni një kohë të rregullt takimi ose një pushim kafeje të planifikuar rishtazi për të kapur dikë. Kujdes nga një ndryshim i papritur në përgjegjësi që kërcënon t’ju pengojë! Pavarësisht nëse kjo është puna e tyre që i thërret ata për të marrë përsipër në rast urgjence, ose dikush që kërkon ndihmën tuaj, mund të jetë e vështirë të relaksoheni. Nuk është e lehtë të shpëtosh ditën, por do t’ja dilni.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Në këtë moment mund të mblidhet një urdhër qitjeje. Dikush në grupin tuaj të kolegëve ose miqve mund të përpiqet të pretendojë dominimin e tij pas një periudhe të gjatë argëtimi dhe shakaje, dhe pjesa tjetër e njerëzve përreth jush mund të bien në linjë. Ju mund të mos jeni dakord me zgjedhjen e këtij personi si udhëheqës jozyrtar, por pa mbështetjen e të tjerëve, është kuptueshëm e vështirë të dish se si të tërhiqesh. Mos u shqetësoni – ju mund të qëndroni ende në këmbë ndërsa jeni të sjellshëm.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ajo që besoni mund të ndryshojë mënyrën se si e shihni veten sot. Ju mund të jeni rreth njerëzve të ndryshëm nga sa jeni zakonisht, me pamje dhe perspektiva freskuese unike. Këta miq të rinj mund t’ju inkurajojnë të dilni jashtë kutisë, ndoshta duke ndryshuar pamjen ose stilin tuaj të zakonshëm. Mbani mend – nëse vendosni të bëni një ndryshim më të përhershëm në pamjen tuaj, si një tatuazh ose një prerje flokësh dramatike, kontrollojeni dy herë për t’u siguruar që stilisti ose artisti të kuptojë atë që dëshironi. Komunikimet e gabuara në atë zonë mund të krijojnë kërdi.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Universi po forcon zërin tuaj të brendshëm. Ju jeni në gjendje të shijoni biseda të thella dhe plotësuese me ata që janë afër jush, veçanërisht mentorët dhe njerëzit e moshuar në jetën tuaj, të cilëve ju kërkoni. Komunikimi konfuz nga miqtë mund të rezultojë në gabime – konsideroni të merrni me pak kripë atë që ju thonë të tjerët. Ju keni një forcë intuitive sot, prandaj përpiquni të dëgjoni autoritetin tuaj të brendshëm në vend që të lini të tjerët t’ju çojnë në rrugën e gabuar.

Burimi: Tarot