Horoskopi ditor – 14 mars 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Përgjegjësitë tuaja mund të duket se papritur ju pengojnë të argëtoheni. Hëna emocionuese është në shtëpinë tuaj të 5-të të argëtimit dhe pasionit, duke ju tunduar të kënaqeni. Ka ende çështje të ngutshme për t’u kujdesur. Përveshni mëngët dhe shkoni në punë, atëherë mund t’i riktheheni argëtimit.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Në përgjithësi e dini se për çfarë jeni, Dem, por edhe ju mund të befasoni veten herë pas here. Prisni të papriturën dhe jepini vetes leje të ngjyrosni jashtë linjave sot! Sa më shumë të përpiqeni dhe të kufizoheni në një korsi, aq më shumë do të dëshironi të çliroheni.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Fjalët dhe mendimet tuaja mund të mos sinkronizohen aq mirë sa normalisht. Hëna po rrotullohet nëpër sektorin tuaj të komunikimit, duke shtuar dëshirën tuaj të natyrshme për të thënë gjithçka që dëshironi, derisa ajo të formojë një shesh të vështirë me Uranin rebel në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm për të shtrembëruar të menduarit tuaj në mënyra të papritura. Është mirë të jeni tepër të kujdesshëm kur ndërveproni me të tjerët, sepse nën këtë energji mund të thoni lehtësisht ndonjë gjë të gabuar, pavarësisht sa të mira janë qëllimet tuaja.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të jeni sa më përgjegjës që të jetë e mundur, por kjo nuk do të thotë se njerëzit e tjerë do të jenë në të njëjtën faqe. Sundimtari juaj, Hëna, e kalon ditën në Shtëpinë tuaj të 2-të të Financave dhe Pronësisë, duke ju ndihmuar të kuptoni çdo çështje të zakonshme për të cilën duhet të prireni. Produktiviteti mund të zgjasë derisa një shesh i përafërt me Uranin në sektorin tuaj shoqëror të sjellë miqtë tuaj në vëmendjen tuaj. Nëse keni kohë për të luajtur, atëherë shkoni të luani – por puna mund të duhet të jetë e para.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ndjekja e rrugës suaj mund të duket joshëse – kjo ndodh derisa dikush tjetër të shfaqet dhe të kërkojë që ju të ndiqni rrugën e tyre. Hëna intuitive po kalon nëpër shenjën tuaj, por ky rrugëtim ngec kur ajo përplaset me Uranin, planetin e befasisë, në sektorin tuaj të karrierës. Një detyrë pune e minutës së fundit mund të ndodhë, ose ndoshta do të kuptoni se thjesht duhet të ndiqni rregullat e dikujt tjetër, në vend që të luani vetë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Kjo është dita kur nuk mund të shihni se ku po shkoni – edhe nëse zakonisht jeni një planifikues i shkëlqyer. Hëna në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm po shkon përtej mundësive tuaja për t’u përballur me Uranin tronditës në Shtëpinë tuaj të 9-të të Zgjerimit, duke sjellë në rrugën tuaj mundësi të papritura. Këto mundësi mund të ndihen paksa të bezdisshme, megjithatë, pasi nuk do të keni shumë fjalë për to. Ndërsa kjo rritje mund të mos jetë e rehatshme, ajo mund të sjellë diçka fantastike në rrugën tuaj në fund.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të ndjeni një disonancë midis asaj që u tregoni njerëzve dhe asaj që dëshironi të frenoni. Të duash të dalësh dhe të shohësh njerëz është absolutisht mirë, por kini kujdes që të mos lejoni që të gjitha të kalojnë menjëherë! Ka të ngjarë të kapërceni kufijtë tuaj nëse jeni shumë të njohur me të tjerët.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Disa nga qëllimet tuaja të mëdha mund të ndërpriten nga axhendat e të tjerëve në këtë kohë. Në vend që të kërkoni diku tjetër për vërtetim, mbani qëllimet dhe opinionet tuaja për veten tuaj, sepse njerëzit mund të mos jenë aq mbështetës ose të dobishëm sa do të dëshironit. Konsideroni ta vendosni telefonin tuaj në heshtje dhe të punoni vetë!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Aventura mund të thërrasë emrin tuaj sot dhe t’ju bëjë të lumtur të ndiqni ëndrrat tuaja aq larg sa mund t’ju çojnë. Një çështje zyre ose një përgjegjësi tjetër mund të shfaqet dhe të kërkojë vëmendjen tuaj të menjëhershme, duke i çuar arratisjet tuaja në prapavijë. Kujdes!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Bota juaj mund të ndihet më e vogël se zakonisht sot. Hëna është në shtëpinë tuaj të 8-të thellësisht private, duke ju dhënë dëshirën për të ngritur mure, por Urani në shtëpinë tuaj të 5-të me zë të lartë do t’ju bëjë të dëshironi t’i prishni ato po aq shpejt sa shkojnë lart. Pranoni që ndjenjat tuaja do të luhaten dhe përpiquni të mos keni pritshmëri emocionale jorealiste për veten tuaj. Mund të argëtoheni shumë nëse ndaloni së provuari të kontrolloni çdo moment dhe lejoni që jeta të ndodhë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një notë e çuditshme në ajër mund t’ju mbajë në këmbë sot. Hëna emocionale po e orienton fokusin tuaj drejt njerëzve të rëndësishëm në jetën tuaj, por sundimtari juaj, Urani, do të veprojë lart në sektorin tuaj të shtëpisë. Shoqërimi me një të rëndësishëm mund të pengohet nga nevojat e një anëtari të familjes ose një shqetësim rreth shtëpisë. Thënë kështu, ju mund ta ktheni këtë në një mundësi për t’u argëtuar në vendin tuaj, duke i kthyer dy probleme në një zgjidhje.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Sot mund ta gjeni veten duke veshur shumë kapele të ndryshme nga një minutë në tjetrën. Hëna është në shtëpinë tuaj të 6-të të rutinës dhe shëndetit, duke ju ndihmuar të kuptoni nevojat tuaja, por ajo do të përballet me Uranin në sektorin e komunitetit tuaj lokal, i cili mund të paraqesë disa çështje kur bëhet fjalë për plotësimin e këtyre nevojave. Mbani një mendje të hapur dhe plotësoni orarin tuaj me shumë hapësirë, sepse gjërat mund të ndryshojnë me një monedhë! Ju duhet të jeni gati për shumë rezultate të ndryshme.

Burimi: Tarot