Horoskopi ditor – 15 gusht 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Të bëni trupin tuaj të performojë sipas pritshmërive tuaja mund të jetë një sfidë sot. Ju mund të keni një pamje të fryrë të aftësive tuaja fizike që ju provokon të shtyni veten shumë fort në palestër – ose kudo tjetër që kërkon ngritje të rëndë. Të tjerët janë ndoshta më shumë të kuptuar për kufijtë tuaj sesa ju në këtë pikë, kështu që mos u ndjeni të detyruar t’u bëni përshtypje atyre me një arritje dramatike. Mundohuni të dëgjoni kur trupi juaj duhet të ndalojë dhe do të jeni më pak të lënduar më pas.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një sekret për të cilin ndiheni të turpëruar mund të duket i madh në mendjen tuaj sot. Ndonëse nuk duhet t’ia thoni askujt nëse nuk jeni gati, mund t’ju ndihmojë të kuptoni, të paktën vetë, sa nga dhimbja juaj vjen thjesht nga ndjenja e izolimit. Thënë kështu, ka një ndryshim midis fshehtësisë shkatërruese dhe diskrecionit të shëndetshëm. Privatësia mund t’ju japë hapësirë për t’i zgjidhur gjërat pa reagime potencialisht të padobishme nga të tjerët, kështu që merrni aq sa ju nevojitet.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Përfshirja në jetën tuaj shoqërore mund të jetë pak rraskapitëse për momentin. Ndërkohë që ndoshta jeni të interesuar të krijoni lidhje të thella me njerëzit, zhveshja totale e shpirtit tuaj mund t’ju bëjë të ndiheni të lodhur emocionalisht. Shpërblimet e të dëgjuarit dhe të vërtetuarit mund t’ju vlejnë, por thjesht jini realistë për nivelin e energjisë që do të keni më pas. Jepini vetes hapësirë për të pushuar dhe integroni njohuritë që merrni përpara se të kaloni në aktivitetin tuaj të ardhshëm.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Marrja e miratimit të një figure autoriteti mund të jetë e rëndësishme për ju tani. Ndërsa ka të ngjarë ta fitoni atë, mund të ketë gjithashtu një ndjenjë kompromisi – mund të ndiheni sikur duhet të sakrifikoni diçka personalisht të rëndësishme në mënyrë që të jeni të dashur. Ky lexim i situatës mund të mos jetë i bazuar në momentin aktual. Mundohuni të dalloni ndryshimin midis përvojave të këqija që keni pasur në të kaluarën dhe asaj që me të vërtetë kërkohet nga ju në të tashmen.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Besimet pasionante mund t’ju shtyjnë në ditën tuaj. Megjithatë, nëse i çoni gjërat shumë larg, kjo mund t’ju bëjë të duket sikur ndiheni të pasigurt për pozicionet tuaja të deklaruara. Ndërsa mund të shqetësoheni se lënia e hapësirës për çdo dyshim vë në pikëpyetje pastërtinë e besimit tuaj, ndoshta kjo nuk është mënyra më e shëndetshme për ta parë situatën. Ndoshta thjesht nuk keni mësuar ende gjithçka që duhet të dini! Të qenit i durueshëm me paqartësinë tuaj mund t’ju ndihmojë të ndiheni më pak të kërcënuar nga udhëtimet e të tjerëve.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Bujaria mund të jetë një çështje e ndërlikuar për ju tani. Ndoshta dikush po ju jep dhurata bujare dhe situata ka filluar të ndihet e sikletshme. Renditja e arsyeve pse nuk ndiheni rehat me këto dhurata mund të udhëheqë hapat tuaj të ardhshëm. Nëse dyshoni se personi tjetër po përpiqet t’ju manipulojë në një farë mënyre, mund t’ju duhet të tërhiqeni. Nga ana tjetër, çështja mund të jetë në fundin tuaj, si një ndjenjë se nuk jeni të denjë. Në këtë rast, është koha për t’u hapur ndaj bollëkut!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Aktualisht mund të idealizoni dikë si figurë mësuesi, veçanërisht nëse ai lidhet me emocionet tuaja, si dhe me intelektin tuaj. Ndërsa është në rregull të mësosh nga ky person dhe të vlerësosh atë që ka për të ofruar, pritshmëritë e ngritura ka të ngjarë të çojnë në zhgënjim. Heqja dorë nga pushteti juaj gjithashtu hap rrezikun që ata mund të tundohen të përdorin statusin e tyre në mënyrë të papërshtatshme. Megjithëse shikimi i gjërave realisht mund të duket më pak emocionues në këtë moment, në fund mund ta vendosni veten në një bazë më të sigurt.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Kënaqja e dëshirës për ushqim të shijshëm mund të duket menjëherë urgjente. Ekziston rreziku të jeni të ashpër me veten nëse kjo kënaqësi nuk ishte e planifikuar, por ndoshta nuk është vetëm një çështje e vetëdisiplinës. Pamja juaj më e madhe mund të përfshijë nevoja që nuk plotësohen ndryshe, të tilla si vetmia ose mungesa e sigurisë, dhe ngrënia e ushqimeve mund të jetë një mënyrë për t’i adresuar ato. Përdorni dëshirat tuaja, sado befasuese, si informacion që identifikon atë që mungon në rutinën tuaj të përditshme. Ju mund të plotësoni shëndetshëm çdo boshllëk.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Zgjidhja e llogarive të vjetra aktualisht është shumë e mundur. Në mënyrë të veçantë, mund të kaloni një kohë të mirë duke rizbuluar një sport ose videolojë që ju pëlqente kur ishit më të rinj. Pavarësisht nëse fitoni apo humbisni këtë herë, mund të shihni se si jeni rritur dhe ndryshuar që kur keni luajtur të fundit, pasi ndoshta do të keni disa kujtime të dalin në sipërfaqe. Konkurrenca më shpërblyese e disponueshme për ju mund të jetë kundër versioneve të kaluara të vetvetes! Zbulimi se je më i fuqishëm tani se sa atëherë, mund të shërojë plagët e vjetra.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ndërtimi i një baze shtëpie vërtet edukative mund të jetë e mundur për ju aktualisht. Me Hënën e ndjeshme që ndeshet me Jupiterin tolerues në shtëpinë tuaj të 4-të shtëpiake, ju ka të ngjarë të jeni të përshtatur me dëshirat tuaja për rehati dhe nuk do të ndaleni para asgjëje për t’i përmbushur ato. Burimi juaj më i madh për informacionin se si t’i bëni gjërat siç duhet mund të jenë përvojat e vështira të jetesës që keni pasur në të kaluarën – shikoni ato për të kuptuar atë që definitivisht nuk dëshironi në mjedisin tuaj të afërt. Kultivoni sigurinë që keni dëshiruar gjithmonë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Biseda me njerëzit përreth jush mund të jetë emocionuese! Megjithatë, pas një kohe, mund të pyesni veten pse po e bëni atë. Nëse e kuptoni se po flisni vetëm për të dëgjuar veten duke folur, bëni një pushim për të dëgjuar – jo vetëm partnerët tuaj të bisedës, por edhe çdo ndjenjë që fryn brenda jush. Pavarësisht nëse keni frikë nga heshtja ose ndjeni se nuk jeni dëgjuar mjaftueshëm kur keni qenë më i ri, të qenit paksa shumë bisedues ndoshta nuk është faji i shokëve tuaj aktualë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të shkoni për një blerje të madhe impulse në këtë kohë. Ndërsa Hëna emocionale dhe Jupiteri ekstravagant bashkohen në Shtëpinë tuaj të Dytë të Parasë, nuk ka gjasa të përmbaheni nga çdo gjë që ju bie në sy. Ndërsa trajtimi i vetes nuk është domosdoshmërisht i gabuar, të qenit në gjendje të blini atë që dëshironi tani mund të jetë gjithashtu një mënyrë për të kompensuar një kohë të kaluar kur shpenzimet tuaja duhej të ishin më të kufizuara. Qëndroni të fokusuar në atë që me të vërtetë plotëson nevojat tuaja në të tashmen.

Burimi: Tarot