Horoskopi ditor – 15 janar 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Përgjegjësitë e reja mund të provokojnë disa reagime. Një figurë autoriteti në jetën tuaj mund t’ju ketë dhënë detyra të ndryshme apo edhe një praktikant të ri për të mësuar për detyrat tuaja, por kjo mund të cenojë pa dashje planet tuaja për ditën. Ndonëse kjo mund të duket e padrejtë, ndoshta duke ngjallur një përgjigje pasionante tek ju, bëni çmos që të mos thoni gjëra që nuk i thoni – ose gjëra që do të ishin më mirë të mos thuheshin. Ju lejohet të ndani ndjenjat tuaja, por jini sa më të niveluar të jetë e mundur.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Armiqtë e fshehur mund të jenë gati t’ju zbulojnë veten. Ju mund të keni njerëz që në fshehtësi duan t’ju shohin të dështoni aq shumë sa nuk janë në gjendje të fshehin ndjenjat e tyre të vërteta në këtë moment. Ndërsa jeni duke u marrë me biznesin tuaj, dikush mund të përpiqet t’ju bëjë të dukeni keq për një VIP – mund të varet nga ju që ta mbani nën kontroll këtë person! Sigurohuni që të shmangni përkuljen në nivelin e tyre. Në vend të kësaj, shkoni lart dhe përtej për të treguar se kush jeni në të vërtetë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Agresioni dhe dyshimi mund të ndikojnë në mënyrën se si ju perceptoheni aktualisht. Të tjerët mund të mos jenë aq të gatshëm t’ju japin përfitimin e dyshimit, dhe mbi këtë, ju mund të harroni diçka që rezulton në një gabim dramatik. Tani është një kohë e mirë për të qenë në sjelljen tuaj më të mirë dhe të jeni të vetëdijshëm për pritshmëritë e eprorëve tuaj, sepse gabimet mund të merren si lehtësisht kundër tyre. Kjo është një kohë e keqe për t’u dalluar nga turma.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Miqtë dhe familja e vjetër mund të përplasen me miq ose partnerë të rinj në çdo moment. Kjo mund të ndihet si një lojë tërheqjeje – me ju që tërhiqeni mbrapa dhe mbrapa në mes! Zgjedhja e një ane mund të duket si opsioni juaj i vetëm në një atmosferë kaq dramatike. Në vend që të vendosni nëse ndonjë person specifik ka të drejtë apo gabim, mund të jetë më mirë t’i bëni të ditur që të dy janë të rëndësishëm për ju. Ju lejohet të qëndroni jashtë saj dhe të mos i shihni ata të luftojnë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Dikush mund të mos komunikojë me ju si zakonisht. Mund të keni një rutinë me dikë, veçanërisht në lidhje me një bisedë të përditshme, por ai mund të mungojë ose të përgjigjet në një mënyrë që ndihet i irrituar. Pavarësisht ankthit që mund të sjellë kjo, përpiquni të jeni të kuptueshëm dhe të kuptoni se çdo inat është ndoshta për shkak të diçkaje tjetër përveç jush – shpresojmë se ata do të kenë një shpjegim shumë të mirë kur ta kapni më vonë. Mos e teproni kur jeni ende në errësirë!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një ton urgjent mund të mposht kuptimin tuaj aktual aktualisht. Njerëzit përreth jush mund të ndihen sikur po komunikoni në një mënyrë mjaft entuziaste dhe pasioni juaj mund të ngatërrohet me zemërim. Ju mund të ndiheni sikur po i shprehni në mënyrë të pafajshme emocionet tuaja, por ato mund të marrin çdo intensitet siç u drejtohet atyre, pa e ditur se po përpiqeni të lidheni me to. Është në rregull të ulni tonin dhe të sqaroni kuptimin tuaj, sepse komunikimi i duhur i ideve tuaja është gjëja më e rëndësishme.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ata që e njohin zemrën tuaj mund të shohin përmes jush. Pavarësisht se sa shumë përpiqeni të mbani një fytyrë pokeri dhe të mos lejoni që ndjenjat tuaja të shfaqen, miqtë dhe familja juaj e ngushtë ka të ngjarë të njohin tregimet tuaja specifike që zbulojnë se si jeni duke bërë vërtet. Ju mund të bëni çmos që të jeni një sport i mirë dhe të pranoni çdo rrethanë të re të shkaktuar nga të tjerët, por nëse e bëni këtë mund të dëmtoni sigurinë tuaj të brendshme. Merrni parasysh të shprehni se si ndiheni në një mënyrë të qetë dhe të drejtpërdrejtë në vend që të fshiheni.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Nuk je i panjohur për energjinë e fortë plutoniane të sotme, Akrep. Mund të jetë më e lehtë se zakonisht për ju që të përdorni atë natyrë pasionante, duke e kanalizuar atë në aktivitete produktive si kërkimi dhe analizimi i temave për të cilat jeni të interesuar, në vend që të lejoni që obsesioni ose posesiviteti të pushtojë. Ju ende mund të jeni paksa shumë reaksionar, por ju e dini se si ta ktheni veten përsëri në tokë. Më vonë, duhet të keni mundësi të lidheni me miqtë tuaj dhe sistemin tuaj të mbështetjes në mënyra pozitive.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një mik mund të jetë në zhvillim për momentin. Ata mund të sfidojnë ndjenjën tuaj të sigurisë, ose me fjalët ose veprimet e tyre, ose ndoshta duke u larguar. Pavarësisht nga mënyra specifike se si po ecin përpara, kjo mund të trondisë themelin tuaj shoqëror dhe ndjenjën e sigurisë emocionale. Ju lejohet të jeni të mërzitur! Mund të jetë zemërthyese kur dikush largohet nga jeta juaj ose ndryshon në mënyrë intensive, por mbani në mend se është më mirë të ecni me rrjedhën. Asgjë nuk qëndron e njëjtë përgjithmonë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Shifrat e autoritetit mund t’ju krijojnë pengesa për momentin. Ju mund të sfidoni një strukturë që mendoni se është e padrejtë, por për fat të keq, fuqitë e tyre vazhdojnë t’ju bllokojnë. Ata mund t’ju rrëzojnë me fjalë për t’ju dhënë një mësim – kujtojini vetes se nuk keni nevojë t’i takoni ata në këtë nivel. Pavarësisht se si ju trajtojnë, tregojuni atyre se kush jeni duke iu përgjigjur me hir dhe zgjuarsi. Qëndroni në emër të lirisë suaj dhe të mbështetësve tuaj potencialë të heshtur.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju mund të keni një tendencë aktuale për të drejtuar të tjerët përreth. Ata në rrethin tuaj mund të mos i dëgjojnë këshillat tuaja, duke ju nxitur të jeni më të fortë në qasjen tuaj. Fatkeqësisht, kjo mund të marrë lehtësisht një përgjigje të padëshiruar nga bashkëmoshatarët tuaj – ata mund t’ju sfidojnë edhe më shumë nëse përpiqeni të shtrëngoni frenat! Kjo nuk është mënyra për të shkuar për udhëheqjen. Bëni një përpjekje për të punuar së bashku me të gjithë të tjerët dhe dëgjoni të gjitha idetë përpara se të vendosni për një kurs veprimi.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Intensiteti aktual i mendimeve tuaja mund të jetë frikësues. Në vend që të shihni nuancat që ekzistojnë në çdo situatë, mund të ndiheni sikur mund të gjykoni të tjerët, duke vendosur se kush është në të drejtën dhe kush është në të gabuar. Bashkëmoshatarët tuaj mund të mos e trajtojnë me dashamirësi këtë qasje – edhe nëse nuk po e drejtoni këtë këndvështrim gjykues ndaj tyre, të qenit shumë agresiv mund të krijojë armiq nga të njohurit. Mos harroni se nuk e dini historinë e të gjithëve dhe shikoni përshtypjet tuaja të para.

Burimi: Tarot