Horoskopi ditor – 15 korrik 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Një vendim që tingëllon fitimprurës ndoshta ka nevojë për më shumë shqyrtim sot. Dikush mund t’ju prezantojë me një skemë të pasurimit të shpejtë ose një marrëveshje biznesi emocionuese – por sado i mirë të tingëllojë njëri prej këtyre, ato mund të mos mbajnë ujë. Nëse dikush fillon t’ju bëjë presion për të marrë një vendim pa bërë kërkimin e duhur, ky është një tregues i mirë se ka diçka që nuk po jua thotë për këto mundësi në dukje të mrekullueshme që po reklamojnë. Kontrolloni dhe kontrolloni dy herë përpara se të finalizoni ndonjë gjë, sepse shanset për mashtrim janë të larta.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Njohja që meritoni mund të duket e paarritshme sot. Ju mund të keni besuar se do të merrnit falënderime nga dikush që keni ndihmuar, potencialisht duke u vënë në krye të një projekti tjetër, por mund të anashkaloheni për këtë mundësi. Në fakt, ju madje mund të kaloni në favor të dikujt që nuk ka bërë aq shumë. Edhe nëse duhet të uleni në ndenjësen e pasme tani, koha juaj po vjen! Kjo është vetëm një pengesë e vogël në rrugëtimin tuaj drejt suksesit.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Zona juaj e rehatisë mund të mos jetë e lehtë për t’u larguar tani. Dikush mund t’ju inkurajojë të dilni nga vendi juaj i zakonshëm i qëndrimit ose të lini një punë që e ka tejkaluar mirëpritjen e saj, por ju nuk jeni të gatshëm t’i jepni një shans nga frika. Shkundja e gjërave mund të prishë ekuilibrin tuaj dhe është mirë nëse nuk jeni në vendin e duhur për të bërë një ndryshim të tillë tani. Sido që të jetë, sigurohuni që po merrni një vendim të sigurt dhe jo të frikshëm.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një marrëdhënie e ngushtë mund të marrë një ton më serioz në çdo moment. Kjo mund të jetë një marrëdhënie romantike, por me të vërtetë mund të jetë çdo marrëdhënie ku ju dini gjëra për njëri-tjetrin që jo të gjithë i dinë. Ju mund të zbuloni se nuk i shihni ata njësoj si më parë, sepse ata nuk janë i njëjti person që ishin më parë! Sot është një mundësi për të parë nëse dëshironi të vazhdoni të rriteni së bashku, apo nëse preferoni të ndaheni.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një standard më i lartë mund të jetë gati për t’u bërë baza juaj e re aktuale. Pavarësisht nëse keni fituar disa përgjegjësi të reja ose kohët e fundit jeni bërë më popullor, mbani një sy për më shumë njerëz që mund të shqyrtojnë sjelljen tuaj dhe të shikojnë nëse do të ngatërroni përgjegjësitë tuaja të reja. Mos lejoni që gjykimet e tyre ose parashikimet e tyre të ndikojnë tek ju – thjesht dëgjoni çdo kritikë të vërtetë konstruktive që mund të merrni për t’u përmirësuar. Ju mund të keni armiq të fshehur në mesin tuaj, përpiquni të mbani një rreth të vogël.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Disa detyra serioze mund të jenë në programin tuaj në këtë moment. Lista juaj e gjërave për t’u bërë mund të jetë dërrmuese ose të ketë implikime të rënda nëse nuk e bëni atë që supozohet të bëni me sukses. Ndërsa mund të jetë intensive të merrni shumë përgjegjësi mbi veten, mund të kërkoni ndihmë nga njerëzit përreth jush – edhe nëse nuk jeni të sigurt se si të bashkëpunoni me ta. Të bësh më të mirën për të qenë një lojtar ekipi duhet t’ju ndihmojë të keni sukses.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Shtëpia juaj mund të jetë kaotike aktualisht. Përqendrimi është më i lehtë kur keni paqe, por njerëzit që jetojnë në shtëpinë tuaj – apo edhe vetë shtëpia – mund t’ju krijojnë dhimbje koke në krye të punës suaj të përditshme. Ju mund të ndiheni sikur po bëni punën e shumë njerëzve, pasi ju duhet të menaxhoni më shumë se një situatë në të njëjtën kohë, por kjo nuk do të zgjasë përgjithmonë. Lëreni kaosin të funksionojë vetë dhe kushtojini vëmendje vetëm gjërave që mund t’i kontrolloni.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Veprimet e papritura nga dikush afër jush mund të krijojnë probleme për ju. Për shembull, një person që ju intereson shumë mund t’i ketë treguar dikujt tjetër diçka për ju, pasi i keni kërkuar që ta mbanin sekret. Ky keqpërdorim i besimit tuaj mund të jetë kryer aksidentalisht, por besimi juaj tek ata ka të ngjarë të mos jetë aq i fortë në të ardhmen. Është në rregull ta merrni seriozisht privatësinë tuaj, dhe ata duhet gjithashtu nëse duan të njohin ju të vërtetën.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Fjalët e ashpra mund të lëndojnë dikë afër jush. Ju mund të flisni pa u menduar sot, duke mos kuptuar implikimet që mund të ketë deklarata juaj për personin tjetër. Meqenëse ka të ngjarë që ky është dikush që ju intereson, mund të ndiheni fajtorë ose të dhembur pasi e dini se ajo që thatë mund t’i lëndonte ata dhe shlyerja për këtë gabim mund të jetë e vështirë për t’u bërë. Mundohuni të mos thoni çdo mendim që ju vjen në kokë sot dhe mund të shmangni shumicën e grackave tuaja të mundshme.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Puna juaj mund të mos jetë në përputhje me standardet tuaja në këtë kohë, Bricjap. Ju mund të keni një nivel të caktuar cilësie që prisni nga vetja, me gjasë një cilësi më të lartë se ajo që kërkoni nga të tjerët – dhe kjo nuk është e drejtë për ju! Të duash të bësh një punë të mrekullueshme me gjithçka është e drejtë, por askush nuk është një person i përsosur dhe është rraskapitëse të përpiqesh të jesh i tillë. Mundohuni të jeni pak më falës ndaj vetes nëse nuk e arrini qëllimin tuaj.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Të kesh një qëndrim të zymtë sot mund t’i bëjë të tjerët të reagojnë ndryshe rreth jush. Pavarësisht nëse jeni në të vërtetë në gjendje të keqe shpirtërore, mund të jeni akoma më seriozë ose intensivë se normalisht. Kjo mund të bëjë që kolegët ose të dashurit të mblidhen rreth jush, pasi ata nuk janë të sigurt nëse dëshironi të angazhoheni me ta. Shpjegoni pse po ndiheni ashtu siç po ndiheni, edhe nëse nuk ju pyesin. Kjo mund t’i ndihmojë ata të kuptojnë se ju nuk jeni të zemëruar me ta.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Çdo shqetësim mund të jetë më i fortë se zakonisht tani. Mundësitë fatkeqe mund të galopojnë egërsisht përmes imagjinatës suaj, duke ju tërhequr zvarrë në hije. Ju as mund të mos jeni të vetëdijshëm se po zhyteni në veten tuaj, kështu që të bëni një përpjekje për të qenë të vetëdijshëm mund t’ju ndihmojë të kuptoni se kur jeni duke u përfshirë në kundërshtime të padobishme ose duke u shqetësuar me zë të lartë. Mbani mend, rezultati pozitiv është shpesh po aq i mundshëm sa edhe rezultati negativ, kështu që nuk ka nevojë të fokusoheni kaq ekskluzivisht në problemet e mundshme.

Burimi: Tarot