Horoskopi ditor – 15 prill 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Dëshirat e mjegullta ose jorealiste mund të bllokojnë lëvizjen tuaj përpara sot. Ju mund të keni ëndërruar diçka për atë që ndihet si përgjithmonë, por nuk po ndërmerrni veprime për ta realizuar atë sepse keni frikë se nuk do të jetë perfekte. Ndërsa ëndrrat tuaja për të mund të jenë të ndryshme nga ato që mund të krijoni në realitet, ajo mund të vazhdojë të mbetet si një mënyrë e dëshirueshme përpara. Vendimi për të arritur diçka solide dhe reale ose për të mbajtur gjallë fantazinë tuaj të pamundur varet nga ju!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Pasiguria mund t’ju mbajë të heshtur. Mund të ketë diçka që keni dashur ta hiqni nga gjoksi, por ju po e mbani prapa sepse keni frikë të merrni një reagim negativ. Pavarësisht se sa të etur jeni për të ndarë të vërtetën tuaj, energjia nervore mund t’ju bëjë të pengoheni nga fjalët tuaja ndërsa përpiqeni t’i shprehni ato. Është një kohë e mirë për të menduar atë që do të thoni! Thënë kështu, mund të jetë më mirë ta ruani fjalimin për një herë tjetër kur të jeni më të qartë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Pritjet nga një figurë autoriteti mund t’ju ngatërrojnë tani. Udhëzimet e tyre të paqarta me siguri ju kanë lënë të konfuzuar dhe pyesni veten se si do të arrini atë që ata po kërkojnë. Kërkojuni atyre të sqarojnë sa më shpejt të jetë e mundur. Me shumë mundësi do t’ju duhet më shumë informacion për atë që ata duan, ndërkohë që mund ta merrni, kështu që mos kini turp të bëni pyetje!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Dikush mund të dyshojë në përparimin tuaj sot. Krenaria juaj për një arritje mund të dëmtohet nga nënçmimi i një personi tjetër. Bërtitja e tyre mund të tingëllojë më fort se çdo brohoritje. Ju mund ta merrni në zemër atë që ata thonë dhe të pyesni veten nëse keni për qëllim të zbehni entuziazmin tuaj. Në vend që të hiqni dorë nga përparimi krejtësisht, përpiquni të kuptoni se ata ndoshta po vijnë nga një vend injorance në lidhje me kohën dhe përpjekjen që keni vënë. Mungesa e njohjes së tyre nuk e zhvlerëson punën tuaj të palodhur!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Të jetosh në të ardhmen mund t’ju bëjë të humbisni të tashmen. Të kesh ëndrra dhe qëllime të mëdha për të cilat po punoni është e admirueshme, por duhet të keni kujdes mos humbni atë që po ndodh aktualisht rreth jush. Frika për atë që do të vijë mund të turbullojë gjykimin tuaj për zgjedhjet që duhen bërë sot, ndaj përpiquni të jeni aty ku jeni dhe vlerësoni atë që keni. Ju ende mund të ëndërroni, vetëm sigurohuni që po jetoni gjithashtu!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Përpjekja për t’i kënaqur të gjithë mund të përfundojë duke mos kënaqur askënd sot. Ju mund të përpiqeni të bëni kompromis me këdo që ka një mendim, por të tjerët mund t’ju akuzojnë se jeni fals ose përpiqeni të luani me të dyja palët, edhe nëse gjithçka që dëshironi është paqe. Në vend që të përpiqeni të parashikoni dhe të ofroni atë që të gjithë duan nga ju, sillni më shumë nga mendimet tuaja autentike në bisedë. Turma mund të mos e pëlqejë vendimin tuaj, por në fund të ditës, ju do të kuptoni se keni qenë të vërtetë me veten tuaj.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Lidhjet e pashëndetshme mund t’ju lodhin për momentin – dhe mund të mos e kuptoni se ajo çfarë po ndodh nuk është e dobishme. Dikush mund t’ju manipulojë ose të ushqejë fshehurazi ndjenja negative për ju, duke përfituar nga qëllimet tuaja pozitive ose qëndrimi sentimental për t’ju mbajtur të mbyllur në një rrugë të ndenjur dhe toksike. Nga ana tjetër, mund të jetë një zakon që nuk është i shëndetshëm dhe ju e keni bindur veten se pasojat nuk janë vërtet aq të këqija. Jini të sinqertë me veten – ju e meritoni të vërtetën!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Qëllimet e mira mund t’ju çojnë kaq larg sot. Ndërsa ka të ngjarë të dëshironi të ndihmoni sa më shumë njerëz të jetë e mundur, marrja e barrës së shumë njerëzve të tjerë mund të shkaktojë rraskapitje. Mos harroni se ju jeni vetëm një person dhe të dashurit tuaj ju vlerësojnë përtej kontributit tuaj material! Dikush që ju vlerëson vetëm për shërbimin tuaj ndaj tyre, nuk kujdeset vërtet për ju si person.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ndryshimet e çrregullta mund t’ju largojnë në këtë moment. Universi mund të jetë duke hedhur çelësa në ingranazhet e të gjitha detyrave tuaja, duke ju detyruar të rishkruani planet tuaja për t’iu përshtatur të gjitha specifikimeve të reja. Frustrimi me pengesat dhe përpjekja për të shmangur trajtimin e tyre do të krijojë më shumë shqetësime me kalimin e kohës. Së pari, trajtoni detyrat tuaja më pak të preferuara – në këtë mënyrë mund t’i largoni ato nga rruga.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Disa fjalë mund të qëndrojnë shumë kohë pasi folësi i tyre është zhdukur – veçanërisht nëse dikush thotë diçka sot që ju bën të dyshoni për veten tuaj. Duke u ndalur në çdo deklaratë negative mund të sjellë që ju do t’i fryni ato në mënyrë joproporcionale dhe do të humbni kohën tuaj të çmuar që mund të kaloni me kënaqësi me familjen dhe miqtë që ju pranojnë ashtu siç jeni. Në vend që të përqendroheni në të metat tuaja, fokusohuni në pikat tuaja të forta! Kjo do t’ju ndihmojë t’i zmadhoni ato dhe t’ju japë besimin që meritoni.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Njerëzit që nuk duan më të mirën për ju mund të kenë shumë ndikim në ndjenjat tuaja. Dikush mund të jetë duke projektuar frikën ose dështimet e tij mbi ju, dhe ju mund t’i përthithni ato pa e kuptuar dhe vepruar në përputhje me rrethanat. Ata mund të përpiqen t’ju zvarrisin në nivelin e tyre, por ju nuk keni pse të zbrisni me dëshirë atje ku ata janë! Kini besim në zgjedhjet tuaja.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund t’i shihni gjërat më dramatike sesa janë në të vërtetë. Ideja juaj se si ju shohin të tjerët dhe mënyra se si lidheni me njerëzit përreth jush mund të shtrembërohet sot, dhe ju mund të veproni në mënyrë dramatike kur një ndërveprim që prisnit të shkonte pa probleme merr një rrugë të tërthortë. Në vend që të humbni qetësinë dhe të filloni nga e para, merrni frymë dhe numëroni deri në dhjetë përpara se të rivlerësoni situatën. Gjërat ndoshta nuk janë aq të këqija sa i kishit imagjinuar!

Burimi: Tarot