Horoskopi ditor – 15 shkurt 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të ndiheni pak të izoluar tani. Ndoshta detyrimet e nevojshme shoqërore marrin më shumë kohë sesa do të dëshironit, duke ju lënë pa kohë të mjaftueshme për të kaluar me njerëzit që sinqerisht dëshironi t’i keni pranë. Vetëm mbani mend se çdo zhgënjim është i përkohshëm, edhe kur duhet të jeni rreth dikujt që ju ka acaruar në të kaluarën. Ju gjithashtu mund të supozoni se një takim i planifikuar do të jetë i mërzitshëm dhe i lodhshëm kur mund të jetë krejt e kundërta!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të zbuloni se pikëpamjet tuaja aktuale janë jopopullore. Kjo nuk i bën ato më pak pikëpamjet tuaja, dhe është e drejtë të dëshironi t’i ndani ato. Mos harroni se jopopullorja nuk do të thotë se është e refuzuar plotësisht. Edhe njerëzit që nuk pajtohen me ju mund të respektojnë mendimet tuaja. Kur merreni me mënyrën se si kjo ndikon në përgjegjësitë tuaja në botën reale, mund të jetë e vështirë – nëse jo e pamundur – t’i mbani absolutisht të gjithë të lumtur. Mund të jetë më e lehtë të përqendrohesh vetëm në të qëndruarit besnikë ndaj vetes.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Kjo nuk është dita më e mirë për t’u marrë me ndonjë gjë të panjohur. Ju mund të mendoni se e dini se si funksionon bota dhe më pas të gjitha idetë tuaja përmbysen! Gjërat ndoshta do të shkojnë më mirë nëse i përmbaheni vendeve, njerëzve dhe mënyrave për të bërë gjërat që i kuptoni pa pasur nevojë të mendoni dy herë për të. Nëse kjo nuk është e mundur, edhe gjërat më të zakonshme mund të jenë punë më e vështirë nga sa e kishit parashikuar. Për fat të mirë, rezultatet duhet ta bëjnë atë të vlefshme për përpjekjet shtesë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Mund t’ju duhet të mbështeteni më shumë në pajisjet tuaja sesa do të dëshironit tani. Edhe pse ky mendim mund të jetë paksa shqetësues, në realitet, ju ndoshta jeni më se të aftë pa ngritur asnjë lloj rrjeti sigurie. Në vend që të shqetësoheni për atë që do të ndodhë nëse dështoni, mund të jetë më mirë të mendoni për rezultatet e mundshme nëse keni sukses. Pavarësisht se sa joshëse mund të jetë të përqafoni dënimin dhe zymtësinë, mos lejoni që asgjë t’ju tërheqë poshtë!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju mund të jeni duke ngritur mure mes vetes dhe dikujt tjetër pa e kuptuar fare se po e bëni këtë. Shikimi i problemeve të mundshme të besimit nga e kaluara juaj mund të jetë një vend i mirë për të filluar – edhe nëse nuk shihni asgjë në shikim të parë, kjo nuk do të thotë se nuk ekzistojnë. Ndoshta ju jeni zhgënjyer më parë dhe jeni të shqetësuar se kjo do të ndodhë përsëri. Zhgënjimi është i mundur, por definitivisht NUK është i pashmangshëm! Mundohuni të mos e shikoni situatën tuaj shumë negativisht ose mund të krijoni një profeci vetë-përmbushëse.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Trupi juaj mund të jetë duke ju thënë diçka të rëndësishme sot. Nëse ndiheni të mërzitur tani, do të ishte një ide e mirë të kontrolloheni. Edhe pse thjesht mund të jeni në humor të keq – ne të gjithë jemi herë pas here – kjo gjithashtu mund të jetë një shenjë e një problemi më të madh. Dëgjoni se çfarë kanë për të thënë ndjenjat tuaja! Edhe nëse rezulton se është thjesht një problem i vogël që zgjidhet lehtësisht, do të ishte më mirë të jeni të sigurt sesa t’ju vijë keq.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Faji mund të jetë fshehur në kokën tuaj sot. Ndoshta i keni lënë dikujt përshtypjen se mendoni keq për të ose nuk e vlerësoni mjaftueshëm. Në vend që të zhyteni në keqardhje ose turp për situatën, ju mund të përmirësoni jetën tuaj dhe të tyre duke e kompensuar atë. Edhe pse mund të jetë pak e turpshme, të bësh një telefonatë ose të dërgosh një mesazh për t’i rregulluar gjërat ndoshta do të marrë vetëm një moment. Pavarësisht nëse ka ndodhur apo jo ndonjë gjë e keqe, një fjalë e mirë nuk mund të dëmtonte!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Kjo është një ditë kur nevojat e të tjerëve mund të tejkalojnë nevojat tuaja. Ndonëse nuk duhet t’i lini mënjanë të gjitha shpresat dhe dëshirat tuaja për të bërë dikë tjetër të lumtur, mund t’ju kërkohet të jepni pak nga koha juaj për ta bërë jetën e dikujt tjetër pak më të lehtë. Në fakt, mund të përfundoni duke u shqetësuar për këtë për më shumë sesa bëni në të vërtetë atë që duhet bërë, kështu që mund të vazhdoni menjëherë me të.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Të qenit vigjilent ndaj gjuhës së trupit të njerëzve në këtë moment mund të bëjë ndryshimin. Natyrisht, fjalët kanë rëndësi, por mënyra se si të tjerët e mbajnë veten dhe e shikojnë – ose nuk e shikojnë – mund t’ju tregojë shumë për mënyrën se si ndihen. Mund t’ju ndihmojë të kuptoni nëse ata thonë atë që ata mendojnë se dëshironi të dëgjoni për një jetë më të lehtë, ose nëse ata e duan vërtet atë. Ky informacion shtesë mund të jetë vërtet i dobishëm kur ju duhet të merrni një vendim!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Mund t’ju duhet të shtrëngoni rripin sot, veçanërisht nëse buxheti juaj nuk ju lejon shumë hapësirë për manovrim. Sa më shpejt të veproni, aq më shpejt mund ta ndaloni veten nga përfundimi në borxh. Edhe pse një rregullim i shpenzimeve tuaja këtu dhe atje mund të bëjë një ndryshim, nuk ka gjasa që ju të shkoni në katastrofë. Ju keni mjaft kohë për të fituar kontrollin mbi situatën tuaj dhe për të kthyer çdo zakon të keq.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Për fat të keq, kalimi në negativitet mund të jetë i lehtë në këtë kohë. Jeta nuk është e përsosur – madje mund të jetë e padrejtë – por ka një shans të mirë që gjithashtu të mos jetë aq e keqe sa mund të mendoni. Edhe ndjenjat negative mund të jenë të dobishme, pasi mund t’ju inkurajojnë të shikoni më nga afër se çfarë po ndodh. Ju mund të dëshironi të merrni pak kohë për veten tuaj për të reflektuar mbi ngjarjet aktuale dhe emocionet tuaja. Ky është hapi i parë drejt sjelljes së ndryshimeve pozitive!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

E kaluara mund t’ju kthehet përsëri sot. Është e mundur që gjërat nuk kanë shkuar aq mirë sa mund të shkonin dhe ju keni qenë përgjegjës për këtë. Duke u ndalur në të tani nuk do të ndryshojë atë që ka ndodhur tashmë. Në vend të kësaj, trajtojeni si një mësim jete dhe përdorni këtë njohuri për të shmangur të njëjtin gabim në të ardhmen. Nëse e keni të vështirë ta përballoni, drejtojuni dikujt tjetër për një këndvështrim tjetër. Ju mund ta bëni atë një punë më të madhe sesa duhet!

Burimi: Tarot