Horoskopi ditor – 15 shkurt 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Shijimi i një fantazie emocionuese mund të jetë shumë argëtuese për momentin. Me Venusin e orientuar drejt kënaqësisë dhe Neptunin imagjinar që bashkohen në shtëpinë tuaj mistike të 12-të, ju mund të argëtoheni plotësisht nga idetë tuaja krijuese. Të bësh presion mbi veten për t’i kthyer ato në plane që do të ndodhin në botën reale, megjithatë, mund të prishë argëtimin shumë shpejt. Ndërkohë, miqtë tuaj mund t’ju kërkojnë të bashkoheni me ta në një aventurë më realiste. Ecja me këtë është ndoshta mediumi i lumtur që ju nevojitet.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Lidhja juaj me miqtë tuaj mund të jetë aktualisht në një pikë të lartë. Kur admirimi i Venusit takon Neptunin idealist në shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore, ka të ngjarë të shihni vetëm më të mirën tek miqtë tuaj. Mund të jeni edhe privatisht të vetëdijshëm për disa gjëra personale që nuk jeni të kënaqur t’i ndani me ta. Kjo nuk do të thotë se dikush ka bërë ndonjë gjë të gabuar – kjo është se si funksionon bota! Të kesh një qëndrim realist ndaj këtyre kufijve mund t’ju ndihmojë të gjeni një mënyrë të kënaqshme për të lundruar brenda tyre.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Të shikosh me admirim drejt një figure të dashur autoriteti mund të jetë një qëndrim i lehtë për ty që të biesh sot. Megjithatë, mund t’ju duhet të pranoni se ata nuk po ju japin disa nga gjërat që dëshironi, siç është vërtetimi në nivel personal. Ndoshta duket sikur ata as nuk ju vënë re! Një vështrim më i afërt i pritjeve tuaja mund të jetë i nevojshëm. Kur pranoni kufijtë e asaj që një individ mund të ofrojë, ka të ngjarë të ndjeni më shumë vlerësim të vërtetë për atë që ata arrijnë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Fantazimi për një aventurë madhështore mund të jetë krejtësisht emocionuese tani. Megjithatë, sapo të filloni të hulumtoni biletat e avionit dhe dhomat e hoteleve, faktori i sherrit ka të ngjarë t’ju japë një kontroll realiteti. Konsideroni idenë e një kompromisi. Ju lejohet të dëshironi të dilni nga rutina juaj, por ka mënyra më pak dramatike për ta bërë këtë. Thjesht shikimi i një filmi unik ose leximi i një libri interesant mund t’ju japë më shumë stimulim pa luftën për të përmbysur të gjithë rutinën tuaj – nuk është turp të filloni pak!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një mundësi financiare që ju paraqitet sot mund të jetë shumë e mirë për të qenë e vërtetë. Ndërsa planeti i parave Venusi bashkohet me Neptunin e paqartë në Shtëpinë tuaj të 8-të të Investimeve, mund të jeni aq të emocionuar për atë që premton një person tjetër, saqë harroni të bëni pyetjet e duhura. Shumica e gjërave që ia vlen të ndiqen ndoshta mund të presin disa ditë, kështu që merrni kohën që ju nevojitet për të bërë kërkimin e duhur përpara se të angazhoheni. Thjesht shpjegimi i ofertës për dikë që nuk është i përfshirë në situatë mund të jetë shumë zbuluese.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju mund të jeni gati të përjetoni një moment të veçantë afërsie në një marrëdhënie të rëndësishme. Sa më shumë që mund ta doni vërtet personin tjetër, ju ndoshta jeni gjithashtu të vetëdijshëm për çdo zhgënjim rutinë që përjetoni ndërsa ndani hapësirën fizike me të. Për fat të mirë, aktualisht jeni i pajisur për të identifikuar çdo gjë që duhet bërë për ta bërë mjedisin tuaj më të rehatshëm për të gjithë, dhe mund të bëni një rast bindës për këtë. Përfitoni nga emocionet e mira për të kërkuar ndihmën e tyre.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju jeni në gjendje të bëni një rrotullim magjik në punën rutinë. Ndërsa Venusi i këndshëm dhe Neptuni shpikës bashkëpunojnë në shtëpinë tuaj të 6-të përgjegjëse, ju mund të sillni një prekje të çuditshme në punët tuaja, pavarësisht sa të mërzitshme janë ato. Rreziku këtu është ta lëmë perfektin të bëhet armik i së mirës. Ndërsa ka të ngjarë të mos ketë një nxitim të madh për momentin, ndoshta është e nevojshme që gjërat të kryhen në një moment së shpejti – edhe nëse jeni në gjendje të imagjinoni gjallërisht një mënyrë më të mirë, por më të vështirë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Marrja e një rreziku financiar aktualisht mund të jetë e vështirë për t’i rezistuar. Sidomos nëse ndiheni sikur thjesht nuk mund të vazhdoni me të ardhurat tuaja rutinë, mund të tërhiqeni nga diçka e pazakontë që premton t’ju heqë nga një spirale. Fatkeqësisht, ndoshta është një mirazh. Edhe pse mund të mos keni të gjithë pasurinë materiale që dëshironi për momentin, ka të ngjarë të jeni më mirë sesa mendoni se jeni. Praktikimi i mirënjohjes për çfarëdo sigurie që keni duhet t’ju ndihmojë të merrni vendime më të menduara.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Afrimi me familjen mund të sjellë një moment vërtet të ëmbël për ju tani. Nga ana tjetër, mund të ndiheni sikur ata nuk e njohin plotësisht ju të vërtetën. Me Hënën individualiste në shenjën tuaj, ju jeni të prirur drejt shprehjes personale, jo të shpërndaheni në një turmë. Të thuash se pjesa jote nuk duhet të jetë aq e madhe dhe dramatike sa mund të kesh frikë. Sjellja e detajeve interesante në bisedat e rastësishme mund t’i magjeps dëgjuesit tuaj – dhe të ndërtojë llojin e intimitetit që ju jep hapësirë për t’u rritur!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Të flasësh me njerëzit në një mënyrë manipuluese aktualisht mund të jetë e vështirë për ty t’i rezistosh. Ndërsa Venusi i përqendruar te dëshirat dhe Neptuni mashtrues komplotojnë në Shtëpinë tuaj të 3-të të Komunikimit, mund të mos jeni mbi masazhimin e së vërtetës për të marrë atë që dëshironi. Mos harroni se motivet tuaja të fshehura janë ndoshta më të dukshme për të tjerët sesa do të dëshironit të mendonit. Në vend që të zvarriteni, përpiquni të grumbulloni vetëvlerësimin e nevojshëm për të bërë kërkesën tuaj në një mënyrë të ndershme. Edhe nëse thonë jo, do të ketë më pak ndjenja të vështira.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Kënaqësia me miqtë mund t’ju bëjë vërtet të zemëruar sot! Në vapën e momentit, lehtë mund të humbisni gjurmët se sa para po shpenzoni për aktivitetet tuaja sociale. Ndoshta ju jeni në humor për të shkuar gjithsesi! Nëse nuk jeni, mund t’ju duhet të jeni proaktiv për të gjetur mënyra më pak të shtrenjta për t’u argëtuar. Personaliteti juaj është mjaft tërheqës tani, kështu që nuk ka asgjë të keqe të qëndroni falas në shtëpi ose në park.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të jeni magnetik dhe misterioz në këtë kohë. Ndërsa Venusi tërheqës bashkohet me Neptunin e pakapshëm në shenjën tuaj, ju jeni në gjendje të prezantoni veten mirë para një larmie të gjerë njerëzish – dhe ata të gjithë ndoshta do të mendojnë se jeni në anën e tyre për çdo çështje të diskutueshme! Nuk është gabim automatikisht t’i mbani disa gjëra për vete, dhe kjo në fakt mund të jetë shumë efektive për të punuar në prapaskenë drejt qëllimeve tuaja. Kini kujdes që të mos jepni një përshtypje mashtruese se keni pikëpamje që nuk keni.

Burimi: Tarot