Horoskopi ditor – 15 shtator 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Lista juaj e detyrave mund të bëhet më e gjatë me kalimin e orëve. Luna e kalon ditën duke lënë sektorin tuaj të parave në favor të zonës tuaj të komunitetit, duke nxitur energjinë e shoqërueshme derisa jeta të duket si një xhiro. Në vend që të ndiheni sikur nuk mund t’i kontrolloni gjërat, të paktën përpiquni të ecni me të dhe të shihni se ku ju çon universi. Nuk duhet të shkoni shumë larg për të gjetur një përvojë të këndshme – madje edhe ecja poshtë lagjes suaj mund t’ju çojë në vende të reja dhe emocionuese.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Siguria vihet në pah nga kozmosi për ju në këtë moment, Demi. Nuk bëhet fjalë për të pasur gjithçka që dëshironi, por për të arritur gjithçka që ju nevojitet, falë hyrjes së Hënës në shtëpinë tuaj të 2-të të Stabilitetit. Hidhini një sy jetës suaj! Nëse ndjeni një ndjenjë të mungesës ose një pozitë të paqëndrueshme në ndonjë fushë, bëni çmos për të kuptuar pse është kjo dhe çfarë mund të bëni për të. Veprimet e nevojshme për të ndryshuar situatën tuaj duhet të fillojnë me ju.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Pavarësisht se sa e vështirë është të ecësh sot, gjërat duhet të bëhen më të gjalla dhe më elektrike ndërsa ecni përpara. Hëna lidhet me shenjën tuaj, duke ju ndriçuar nga brenda. Kjo është koha e përsosur për t’u fokusuar në dëshirat tuaja dhe për t’u siguruar që jeni në rrugën e duhur drejt asaj që dëshironi të arrini. Nëse ndiheni pak jashtë kursit, përpiquni të uleni dhe të kuptoni se si të ktheheni në rrugën e duhur.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Pavarësisht nëse e filloni ditën me një humor të fryrë apo jo, mos u tronditni nëse doni të fshiheni në mbrëmje. Hëna e kalon ditën duke lënë sektorin tuaj social për sektorin e ëndrrave tuaja, duke ju ndihmuar të largoheni nga realiteti dhe të lejoni nënndërgjegjen tuaj të marrë timonin. Sigurohuni që të ushqeni veten sonte, ndoshta duke porositur ushqimin tuaj të preferuar dhe duke vendosur një film që ndiheni mirë. Sa më shumë të kujdeseni për veten tani, aq më shumë mund të kujdeseni për të tjerët më vonë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Kozmosi po ju ofron shumë kuti për të kontrolluar për momentin! Hëna e dobishme fillon në sektorin tuaj të karrierës, duke ju lejuar të fitoni pak qartësi rreth disa qëllimeve dhe ndoshta edhe t’i arrini ato, përpara se ajo të zhvendoset në sektorin tuaj të miqësisë. Pas një dite të vështirë pune, mund të largoni çdo stres dhe të kaloni natën duke kërcyer me njerëzit që ju sjellin më shumë gëzim. Ju e keni fituar këtë – kështu që vazhdoni dhe lëreni të lirë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Sot ka shumë territor për të mbuluar, por për fat të mirë, nuk duhet të kërkojë shumë përpjekje. Ka të ngjarë që të jeni në një humor aventuresk me fillimin e ditës, por kjo mund të zhvendoset sapo Hëna të rrëshqasë nga sektori juaj i udhëtimit dhe në shtëpinë tuaj ambicioze të 10-të për të mprehur fokusin tuaj. Përdorni çfarëdo mësimi që mësuat ndërsa ishit jashtë për të parë botën, për t’ju ndihmuar të ngjiteni në shkallët profesionale. Sa më e freskët të jetë qasja juaj ndaj qëllimeve tuaja, aq më shumë gjasa keni për t’i arritur ato.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Dëshira për të zgjeruar botën tuaj mund të godasë sot dhe mund ta keni të vështirë ta injoroni atë. Hëna po shkon në Shtëpinë tuaj të 9-të të Udhëtimit, duke ju dhënë shumë arsye për të parë përtej kufijve tuaj normalë dhe për të parë se çfarë mund të keni humbur. Përpiquni të bëni diçka për të zgjeruar këndvështrimin tuaj për botën, pavarësisht nëse është ekspozimi ndaj një artisti të ri, kuzhinës së ndryshme apo edhe një lënde të freskët akademike. Mund të ndikojë pozitivisht në pikëpamjen tuaj për të ardhmen.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Të gjitha llojet e ndryshimeve janë të mundshme në këtë kohë – gjërat mund të bëhen mjaft drastike. Hëna po rrëshqet në shtëpinë tuaj të 8-të transformuese, e cila ndodh që të jetë territori natyror i Akrepit, kështu që ju duhet të jeni në shtëpi me këtë ndjesi që ndryshon thellë. Ju mund t’i kapërceni mënyrat e vjetra nëse merrni kohë për t’i ekzaminuar ato dhe për të parë pse ato ndikojnë tek ju ashtu. Një shqyrtim i vogël i kujdesshëm mund të rezultojë në shfaqjen e një versioni shumë më të mirë të vetes.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju nuk keni pse të mbani çdo barrë aktuale vetëm! Hëna po hyn në sektorin tuaj të partneritetit për të qëndruar për dy ditët e ardhshme dhe ndërsa ajo është këtu, ajo do të bëjë gjithçka që mundet për t’ju sjellë një ose dy dorë ndihmëse. Nëse jeni në çift, kjo mund të jetë një kohë e mirë për t’u përqëndruar në marrëdhënien tuaj, por kjo nuk ka të bëjë ekskluzivisht me romancën. Partnerët e biznesit ose miqtë e ngushtë gjithashtu mund të jenë më mbështetës se normalisht – sido që të jetë, thjesht mos u shmangni nga lidhja.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ky është një moment i mirë për t’u kthyer në bazat. Ju mund të keni kërcyer gjatë gjithë jetës ndërsa Hëna udhëtonte në shtëpinë tuaj të 5-të argëtuese, por ndërsa ajo kalon në sektorin tuaj të mirëqenies, mund të dëshironi të pastroni çdo rrëmujë të shkaktuar nga ajo fazë. Nëse disa gjëra janë vendosur në ndezësin e pasmë për një kohë të gjatë, atëherë duhet t’i ktheni ato në nxehtësi dhe të siguroheni që ato të jenë të kujdesura siç duhet. Në të ardhmen do të vlerësoni përpjekjet që bëni sot.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Gjithçka ka të bëjë me atë që dëshironi sot, Ujori! Hëna po kërcen në shtëpinë tuaj të 5-të të lumtur, sektori i grafikut tuaj ku mund të vendosni dëshirat tuaja përpara dhe në qendër dhe të lini gjithçka tjetër për një herë tjetër. Kërkoni kënaqësi? Mënyra më e lehtë për të arritur atje është duke dëgjuar zemrën tuaj, sepse ajo e di se çfarë dëshironi me të vërtetë. Lëreni punën për një ditë tjetër nëse është e mundur, dhe nëse dikush përpiqet t’ju prishë planet dhe gëzimin tuaj, mos ngurroni t’i ata pas.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Nuk ka nevojë të nxitoni për asgjë tani. Ju mund ta kaloni ditën me një ritëm të lehtë, ndërsa Hëna rrëshqet në shtëpinë tuaj të 4-të, duke ju inkurajuar të shtypni butonin “Snooze” disa herë shtesë. Është koha e përkryer për t’u kujdesur për çështjet nën çatinë tuaj, kështu që nëse ka ndonjë pjatë të pistë të ulur në lavaman ose lavanderi që kanë nevojë të palosen, mund ta trajtoni këtë pa shumë pikëllim. Nëse ndiheni social, merrni parasysh të ftoni disa miq!

Burimi: Tarot