Horoskopi ditor – 16 shkurt 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Një vendim i rëndësishëm për karrierën mund t’ju shfaqet në çdo moment. Ju mund të keni një shans për të përparuar, apo edhe të shkoni në një drejtim krejtësisht të ri që është më kreativ se kurrë më parë. Edhe pse do të jetë ende punë, kjo nuk do të thotë që nuk mund të kënaqeni me atë që bëni. Bërja e një plani me të cilin përputhet zemra juaj ka më shumë gjasa të ketë sukses sesa çdo plan i bërë për përfitimin e dikujt tjetër. Plus, mund të fitoni financiarisht nëse jeni të përgatitur të bëni përpjekje.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Sot mund të krijoni një lidhje që do të rezultojë në një partneritet afatgjatë në të ardhmen. Pavarësisht nëse është apo jo miku juaj më i mirë në të ardhmen, ky person mund të jetë njësoj i rëndësishëm. Kjo nuk do të thotë se ajo që po ndodh në shtëpi nuk është gjithashtu e rëndësishme. Në fakt, ka të ngjarë që rrethina juaj e përditshme të jetë jetike tani – mund të dëshironi t’i zbukuroni pak. Disa ndryshime të vogla, si p.sh. sjellja e disa bimëve, mund t’ju japin një shtysë dhe t’ju bëjnë të ndiheni më krijues.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Vendimi se ku të aplikoni një shpërthim pasioni mund të jetë problemi juaj aktual. Shanset janë që nuk jeni të turpshëm kur vjen puna për t’u thënë të tjerëve atë që dëshironi! Megjithatë, kjo nuk do të thotë se ata janë gjithmonë të gatshëm ta japin atë ose që ju nuk jeni shumë të fortë. Mund të jetë më mirë të përmbaheni pak në mënyrë që të mos trembni askënd. Ju nuk keni nevojë të ndryshoni domosdoshmërisht atë që thoni, por mund të kërkoni mënyra më të buta për ta thënë atë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Kjo është një kohë e mirë për të krijuar një lidhje të fortë me dikë. Nëse nuk jeni të sigurt se çfarë rruge të merni ose në cilën rrugë të ktheheni, bëni çmos që të dëgjoni zemrën. Vlerësimi i vetes dhe i emocioneve tuaja do ta bëjë më të lehtë t’i bëni të tjerët të bëjnë të njëjtën gjë. Nëse nuk doni të mendoni për ndjenjat tuaja, ky është një moment i mirë për të pyetur veten pse. Merrni parasysh të planifikoni çfarëdo ndryshimi që mund të jetë i nevojshëm për t’ju bërë personi që dëshironi të jeni vërtet.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Shqetësimet mund të jenë një rrezik për momentin. Nuk do të jetë e lehtë t’i kryeni gjërat nëse vëmendja juaj vazhdon të endet! Sigurisht, mund të jeni të mërzitur me mënyrën se si janë gjërat dhe duhet të bëni disa ndryshime. Ju ndoshta nuk keni nevojë të ktheni gjithçka përmbys, por një vështrim më i afërt në përditësimin e mënyrës se si i trajtoni detyrat tuaja të përditshme nuk do të bëjë ndonjë dëm. Mund të duhen vetëm disa ndryshime të vogla për t’ju bërë të ndiheni më pak nervoz dhe më produktiv.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Sjellja e luksit në jetën tuaj mund të tingëllojë jashtëzakonisht joshëse tani. Disa trajtime nuk duhet të dëmtojnë, për sa kohë që nuk e mbi-angazhoni veten – financiarisht ose ndryshe. Ka shumë mundësi për t’u argëtuar, por mund t’ju duhet t’i kujtoni vetes edhe lapsin në disa kohë joproduktive. Në fund të fundit, ka vetëm kaq shumë orë në ditë dhe nuk keni nevojë të plotësoni secilën prej tyre. Disa nga momentet më të mira mund të vijnë kur nuk keni bërë fare plane.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Privatësia juaj ka të ngjarë të jetë më e rëndësishme se zakonisht për ju në këtë moment, por kjo nuk do të thotë që ju duhet të fshiheni. Larg kësaj – ndoshta do të kënaqeni duke u rrethuar nga njerëz, për sa kohë që nuk keni nevojë të ndani mendimet tuaja më të thella me secilin prej tyre. Ju nuk duhet të ndani asgjë që nuk dëshironi. Thjesht qëndroni besnikë ndaj vetes dhe mund të ndriçoni dritën tuaj ndërsa vendosni vetë se në cilin drejtim ndriçon më shumë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një takim i rastësishëm sot mund të jetë më i rëndësishëm nga sa duket në fillim, dhe të qenit të hapur ndaj muhabetit gjatë kohës që jeni jashtë mund të ketë rezultate befasuese. Edhe nëse një takim i tillë normalisht do t’ju stresonte, ndonjëherë është mirë të dilni nga zona juaj e rehatisë. Mund ta bëni më të lehtë duke u përgatitur. Nga se keni frikë në të vërtetë dhe cila është më e keqja që mund të ndodhë realisht? Pasi t’i keni adresuar këto pyetje, ndoshta mund të gjeni mënyra për t’i trajtuar ato.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Shpenzimi i gjërave argëtuese mund t’ju sjellë bujë tani – të paktën derisa të llogarisni sa keni shpenzuar në të vërtetë. Të qenit më dallues do t’ju lejojë të kënaqni veten pa pasur nevojë të humbni gjumin më vonë duke menduar se sa para keni humbur. Ju meritoni ta trajtoni veten në një farë mënyre, por ka mënyra për ta bërë këtë pa harxhuar shumë. Diçka aq e thjeshtë sa të bëni një banjë relaksuese ose të lexoni një libër të mirë do të ishte një hap në drejtimin e duhur.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Një atmosferë e mrekullueshme mund t’ju rrethojë sot! Të kesh një perceptim pozitiv për veten do të ndryshojë mënyrën se si lëvizni dhe flisni me njerëzit – ata ndoshta do të mendojnë se ju jeni po aq tërheqës sa mendoni se jeni. Edhe pse kjo mund t’ju bëjë të ndiheni edhe më mirë, kjo nuk do të thotë se nuk ka vend për përmirësim. Për sa kohë që ndiheni të motivuar, mund të shikoni disa mënyra për të përmirësuar pamjen tuaj. Ju nuk keni nevojë të veproni sipas tyre tani, por mund të filloni.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Mund të jetë joshëse për të mbajtur sekret një partneritet për momentin. Nëse ky është një problem apo jo, varet nga arsyeja pse dëshironi të jeni të matur. Nëse thjesht mendoni se nuk është puna e askujt tjetër, mund të jetë mirë. Por nëse ka një arsye tjetër, mund të ketë probleme më të mëdha me të cilat duhet të merreni. Kini kujdes për një qendër të vëmendjes kozmike në miqësitë ose marrëdhëniet tuaja të ngushta! Nëse nuk ju pëlqen ajo që shihni, do të ishte e mençur të merreni me të shpejt, para se të bëhet vonë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

E sotmja mund të paralajmërojë një rritje të popullaritetit tuaj – dhe ndoshta nuk ka ardhur nga askund. Ju mund të keni bërë një përpjekje në prapaskenë dhe nuk keni mundur të korrni shpërblimet deri më tani. Të përfitoni nga ftesat që ju vijnë nuk është gjë e keqe, por mund t’ju duhet të jeni të kujdesshëm për të shmangur angazhimin e tepërt. Mos harroni se nuk ka nxitim të çmendur. Njerëzit nuk ka të ngjarë të kthehen dhe të mos ju pëlqejnë nesër, kështu që ju mund të lidheni gjithmonë me ta më vonë.

Burimi: Tarot