Horoskopi ditor – 16 tetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Sjellja e së kaluarës mund të krijojë tension sot. Pavarësisht nëse dikush në jetën tuaj dikur ju ka lënduar drejtpërdrejt – ose ju të dy keni lënduar njëri-tjetrin – një histori e përbashkët problemesh mund të zvarritet në ditët e sotme. Ndoshta diçka nuk është trajtuar siç duhet kur keni qenë më i ri, ose një ngjarje e ngjashme e fundit ka nxitur ato frikëra të mëparshme. Në vend që t’i dorëzoheni frikës, përpiquni t’i rregulloni gjërat me qetësi me personin tjetër në mënyrë që të shmangni krijimin e plagëve të reja.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Talljet lozonjare mund të jenë më lënduese sesa duket për momentin. Ju mund të jeni dikush që ju pëlqen të ngacmoni miqtë dhe familjen tuaj, por aktualisht është shumë e lehtë të shkosh shumë larg dhe të lëndosh ndjenjat e dikujt tjetër. Ngacmimi është vetëm kënaqësi nëse të dy po argëtoheni – përndryshe, është thjesht e sikletshme dhe e pakëndshme. Bëni çmos që të jeni pak më të ndjeshëm ndaj të tjerëve dhe përpiquni t’i mbani bisedat të lehta, sepse kurrë nuk e dini se çfarë mund të kalojë dikush.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Kënaqësia e tepërt mund t’ju bëjë të shpenzoni më shumë sesa duhet të humbni aktualisht. Ju mund të josheni nga diçka që shihni në një dyqan ose në internet dhe mund ta rrëshqisni kartën tuaj përpara se t’i mendoni vërtet gjërat. Sigurisht, atëherë do të kujtoheshit se kishit para borxh ose ishit ata që duhej të paguanin një faturë, dhe tani jeni në hall. Mendoni para se të shpenzoni për të mos pasur nevojë të kërkoni dikë tjetër që t’ju mbulojë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Individualiteti juaj mund të jetë kundër traditës. Familja ose kultura juaj mund t’i shohin gjërat në një mënyrë, ndërsa këndvështrimi juaj personal mund të jetë krejtësisht i kundërt. Vendimi juaj për të shpërfillur vlerat tradicionale dhe për t’i bërë gjërat sipas mënyrës suaj mund të hapë një përçarje midis jush dhe njerëzve që i mbajnë ato ideologji afër zemrës së tyre, por kjo nuk do të thotë se nuk mund të respektoni ende besimet dhe vlerat e njëri-tjetrit. Ju mund të zgjidhni rrugën tuaj duke qenë ende të përulur dhe të sjellshëm.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Mendimet tuaja mund të jenë pengesa juaj më e madhe drejt suksesit në këtë kohë. Të kesh ambicie të mëdha dhe qëllime të gjera nuk do të thotë se keni vetëbesim të jashtëzakonshëm – veçanërisht kur Dielli debaton me Neptunin jopraktik. Mendja juaj mund të jetë e mbushur me deklarata të frikshme “po sikur”. Të banosh në shqetësime të panumërta dhe rezultate negative imagjinare është si të torturosh veten pa asnjë arsye, veçanërisht kur bëhet fjalë për diçka që nuk ka ndodhur ende. Hidhni poshtë bisedat negative me veten në mënyrë që të dëgjoni realitetin!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Identiteti juaj personal mund të ngatërrohet me identitetin e bashkëmoshatarëve tuaj tani. Mund të jetë tepër e vështirë të shmangni presionin e bashkëmoshatarëve. Një komunitet ose grup mund t’ju ushtrojë aq shumë presion sa është pothuajse e pamundur t’u thoni jo atyre, edhe nëse me të vërtetë mendoni se ata po shkojnë kundër bindjeve tuaja personale. Qëndroni të fortë – është e arsyeshme të distancoheni nga njerëzit që kanë një qëndrim kaq të vendosur, saqë nuk do të pranojnë jo si përgjigje kur nuk jeni qartësisht të pakëndshëm.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Pesha e përgjegjësive tuaja sot mund të jetë më e rëndë se normalja. Ju mund të punoni më shumë se normalisht gjatë kësaj kohe, qoftë për arsye personale apo profesionale, madje mund të keni marrë përkohësisht përgjegjësitë e dikujt tjetër në mënyrë që të mbani gjithçka në lëvizje të qetë. Ka shumë të ngjarë që ju të merrni përsipër vetë në planin afatgjatë, por ju jeni në gjendje ta shtyni dhe ta bëni këtë! Vetëm sigurohuni që të merrni pak pushim shtesë më pas.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Drama mund të krijojë konfuzion për ju sot. Një bashkëmoshatar mund t’ju sjellë një problem të papritur dhe ju mund të ndiheni të konfliktuar nga informacioni që ju kanë hedhur në derën tuaj. Mund të përshkruajë një pamje negative të një miku tuajin, duke ju lënë të pasigurt historinë e kujt të besoni. Qëndrimi sa më shumë larg kësaj çështjeje do të ishte i mençur, por mund të mos jetë plotësisht i shmangshëm. Mundohuni të mos mbani anën, sepse e vërteta ka të ngjarë të jetë e vështirë të përcaktohet këtu.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Të qenit negativ mund të stresojë njerëzit përreth jush. Kohët e fundit mund të ndiheni më të frikësuar dhe tema të frikshme mund të theksohen aq shumë në mendjen tuaj, saqë vazhdimisht po i referoheni ngjarjeve shqetësuese në lajme ose po flisni për shqetësimet që keni për të ardhmen. Megjithatë, njerëzit përreth jush mund të ndihen të tronditur nga ky qëndrim dhe kjo mund t’i rrëzojë ata. Të paktën mendoni t’i mbani gjërat të lehta në ndonjë nga bisedat tuaja aktuale, në vend që t’i përhapni frikën tuaj të tjerëve.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Dikush mund t’ju shpërqendrojë nga puna që supozohet të bëni sot. Pavarësisht se sa kujdeseni për këtë person, ai prapë mund t’ju largojë vëmendjen nga çdo gjë ku duhet të përqendroheni. Qoftë kjo punë, pushim apo diçka tjetër, nuk mund ta shpenzosh gjithë kohën të fokusuar tek dikush tjetër dhe të presësh që jeta jote të vazhdojë të përparojë! Ju duhet të mbushni kupën tuaj dhe të përfundoni përgjegjësitë tuaja për të ecur përpara dhe të dashurit tuaj duhet ta kuptojnë këtë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Monotonia mund t’ju zërë shumë shpejt. Mund t’ju duhet të bëni disa detyra të përsëritura, edhe nëse zemra ju lutet të bëni një udhëtim ose të kaloni ditën duke eksploruar qytetin tuaj. Ndërsa Dielli në shtëpinë tuaj të 9-të të largët mund të thërrasë emrin tuaj, nëse e ndiqni tani, do të keni ende detyra që presin të plotësohen kur të ktheheni. Jetoni jetën tuaj, vetëm mbani mend – sa më gjatë ta shtyni, aq më e vështirë do të jetë të pushtoni punën tuaj.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Pasionet tuaja mund të ndihen të pezulluara për momentin. Të duhet të kursesh para ose energji në mënyrë që të mund të punosh në një projekt ose hobi më vonë, në vend që të fillosh menjëherë, është ndoshta irrituese – dhe është në rregull të ndihesh kështu. Burimet që ju nevojiten për të përmbushur qëllimet tuaja mund të jenë të frikshme për t’i fituar, por me durim të kultivuar me vetëdije dhe fokus mendor, mund të filloni të shihni bukurinë në udhëtim si dhe në destinacion. Hap pas hapi, ju jeni duke arritur atje!

Burimi: Tarot