Horoskopi ditor – 17 tetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Përgjegjësitë mund të kenë përparësi në këtë moment. Familja juaj mund t’ju pengojë të kaloni kohë me miqtë dhe mund të ndiheni të pamotivuar për të kryer çdo përgjegjësi shtëpiake. Zvarritja ose shmangia e plotë e detyrave tuaja mund të duket joshëse, por kjo ka të ngjarë të jetë një mënyrë joreale për të kaluar kohën tuaj. Merrni parasysh mënyrat se si keni një rol të rëndësishëm për të luajtur në shtëpi ose me familjen tuaj për të ndihmuar në motivimin tuaj. Plus, një lojë zbavitëse pas përfundimit të gjithë punës mund t’i ndihmojë të gjithë të çlodhen!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Zakonet e mira shpesh nuk ndodhin vetë. Aktualisht mund të ndiheni të lodhur ose të mjegulluar, dhe megjithëse mund të keni ndjekur disa rutina pozitive, nivelet tuaja të energjisë mund t’ju tundojnë të shmangni çdo përgjegjësi dhe të braktisni rrugën ndonjëherë të vështirë të vetë-përmirësimit. Kujtojini vetes se kjo ndjenjë është e përkohshme! Në vend që të përqendroheni në lodhjen tuaj aktuale ose çfarëdo gjëje që dëshironi të bëni, kujtojini vetes se keni qëllime që po përpiqeni t’i arrini përmes këtyre zakoneve të reja pozitive. Vazhdoni me punën e mirë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju mund të nënshkruani çeqe që nuk mund t’i arkëtoni. Pavarësisht nga fatura që duhet të paguani ose blerjet që dëshironi të bëni, mungesa e financave ose një buxhet i gabuar mund të bëjë një vrimë në planet tuaja. Këmbëngulja për të bërë blerjet në mënyrë impulsive të gjitha menjëherë, pavarësisht nga bilanci juaj bankar, mund t’ju çojë në ujë edhe më të nxehtë. Mund të jetë e vështirë të përqendroheni në organizimin e financave tuaja kur ato nuk janë tërheqëse ose veçanërisht të favorshme, por të qenit i përgjegjshëm do t’ia vlejë në fund.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Mungesa e pushimit mund t’ju kapë në çdo moment. Ju mund të keni punuar shumë ose të jeni kthyer së fundmi nga një ngjarje e lodhshme, por jeta ende duket sikur nuk do të ngadalësohet. Humori juaj mund të jetë po aq i turbullt sa një slitë me rul dhe njerëzit përreth jush mund të mos dinë se si t’i trajtojnë emocionet tuaja të forta ose të çrregullta. Kjo mund t’ju bëjë të ndiheni të kritikuar padrejtësisht, por përpiquni të ndaloni çdo përgjigje të inatosur ndaj të tjerëve derisa të keni fjetur pak.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Konfuzioni mund t’ju detyrojë të filloni nga e para në çdo moment. Ju mund të keni qenë të pasigurt se si të filloni një projekt dhe mungesa e udhëzimeve mund të përfundojë me heqjen e asaj që keni nisur për të filluar më shumë se një herë. Kjo mund të jetë një recetë e re, një projekt pune, apo edhe një punë krijuese. Pavarësisht dekurajimit të nevojës për të filluar përsëri, sapo të vendosni përfundimisht atë për të cilën po shkoni, duhet të jeni në gjendje të vazhdoni përpara me pak pengesa.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Njerëzit përreth jush mund t’ju ngadalësojnë sot. Pavarësisht se sa shumë i doni miqtë ose komunitetin tuaj, ata ende mund t’ju pengojnë të bëni diçka domethënëse për veten tuaj. Ata mund të mos e kuptojnë se po ju mbytin – ose mund të mendojnë se po bëjnë një gjë të mirë duke ju penguar të ecni përpara. Qoftë nëse është largimi nga një marrëdhënie që ju bën të pakënaqur, ose audicioni për një pjesë që gjithmonë keni dashur të luani, injoroni kundërshtarët dhe thjesht shkoni për të!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Puna mund të pushtojë trurin tuaj. Përgjegjësitë tuaja mund të jenë kërkuese për të zënë vendin e shoferit në mendjen tuaj, duke konsumuar atë që mendoni dhe duke ju bërë të humbni fokusin në fusha të tjera. Familja juaj ose shokët tuaj të dhomës mund të pyesin veten pse po kaloni shumë pak kohë me ta, sepse edhe nëse jeni në të njëjtën dhomë, ndoshta jeni kapur me punën në një mënyrë ose në një tjetër. Bëni një përpjekje për t’u dhënë përparësi njerëzve që ju duan, edhe nëse ngarkesa juaj e punës është tronditëse.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Idealizmi mund ta bëjë të vështirë ecjen përpara. Mund të jetë një ide e mrekullueshme që kërcen në kokën tuaj, ose një person me të cilin vërtet dëshironi të flisni, por prapë mund të mbani veten dhe t’i thoni vetes se nuk është koha e duhur. Ndërsa është e kuptueshme të duash kushtet ideale, e vërteta është se situata perfekte mund të mos ndodhë. Tani për tani, mund t’ju duhet të rrezikoni për të arritur atë që dëshironi në jetë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Frika mund t’ju pengojë të shijoni marrëdhëniet tuaja. Shqetësimet tuaja mund të jenë më të theksuara tani, duke ju mbyllur potencialisht nga të dashurit tuaj. Ndoshta, po përpiqeni të izoloheni për të mbrojtur zemrën tuaj, por kjo nuk duhet t’ju ndajë edhe nga dashuria. Shqetësimi se keni një problem me dikë për të cilin ai nuk po ju tregon mund të krijojë një mur mes jush – plus, shqetësimi juaj mund të jetë i gjithi në kokën tuaj. Të flasësh për këtë është mënyra më e mirë për të pastruar çdo negativitet.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Marrëdhëniet mund të mos jenë gjithçka që duken në sipërfaqe. Miqtë dhe bashkëmoshatarët tuaj mund ta bëjnë të vështirë motivimin, ose për shkak të zakoneve të tyre të këqija që ju fshijnë, ose sepse kalimi i kohës me ta mund të sjellë një festë që ju bën të ndiheni keq fizikisht më vonë. Qëllimet tuaja mund të mos përputhen me qëllimet e tyre dhe ndjekja e drejtimit të tyre kur qëllimet e tyre ndryshojnë nga tuajat mund t’ju çojë në një rrugë që nuk ju intereson. Ndiqni zemrën dhe rrugën tuaj!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një bollëk i punës së ngarkuar mund të çojë në harresë. Ju mund të keni disa punë ose detyra për të përfunduar tani, dhe për shkak të listës tuaj intensive të detyrave, mund të harroni një ngjarje të rëndësishme ose një ditë të veçantë për një të dashur në jetën tuaj. Nga ana tjetër, ata mund të ndihen të parëndësishëm – dhe me sa duket, ata janë të rëndësishëm për ju, kështu që kjo duhet të korrigjohet. Kontrolloni dhe kontrolloni dy herë që nuk po ju mungon dita e veçantë e askujt! Mungesa e diçkaje mund të ndryshojë negativisht trajektoren e ditës suaj.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Transformimi i vetë-shprehjes suaj mund të jetë i lodhshëm për momentin. Ju mund të keni ndryshuar kohët e fundit pamjen tuaj ose pikëpamjen tuaj, dhe ndërsa ka të ngjarë të ketë qenë zgjedhja juaj, mund të jetë ende e vështirë të integroni plotësisht ndryshimin në jetën tuaj. Emocionet dramatike mund të shkaktohen nga ky ndryshim – madje mund të pyesni veten nëse ky ndryshim ia vlen energjinë që ju nevojitet për ta vazhduar atë. Merrni vendimin që do t’ju bëjë një person më të kënaqur në të ardhmen.

Burimi: Tarot