Horoskopi ditor – 17 mars 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Idetë mund të fillojnë të vijnë tek ju nga jashtë sot. Ekziston një sekstil i shkëlqyeshëm midis Mërkurit në sferën tuaj nënndërgjegjeshëm dhe Uranit radikal në sektorin tuaj të të ardhurave, duke ju ndihmuar të gjeni zgjidhje të shkëlqyera për problemet e vazhdueshme. Ky tranzit ju kërkon të jeni të hapur ndaj mundësive të reja dhe të shihni se çfarë ndodh kur i jepni vetes leje të ngjyrosni jashtë linjave, kështu që vazhdoni dhe ecni kudo që t’ju çojnë ëndrrat tuaja. Shanset janë që ju do të përfundoni diku fitimprurës!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Miqtë tuaj mund të jenë burimi i një mundësie të papritur por emocionuese sot. Mërkuri po kërcen nëpër sektorin tuaj shoqëror, duke ju vënë në kontakt me njerëz afër dhe larg. Lëreni veten të shkoni së bashku me çdo ftesë që ju vjen – edhe nëse diçka nuk tingëllon si filxhani juaj i zakonshëm i çajit! Mund të befasoheni këndshëm kur del se është pikërisht në shtegun tuaj.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Çështjet e karrierës mund të jenë në tavolinë edhe nëse nuk i prisni ato. Sundimtari juaj, Mërkuri, po viziton sektorin tuaj profesional dhe sot ai do të formojë një kënd të mrekullueshëm me Uranin në fushën tuaj intuitive. Ata do ta bëjnë të lehtë për ju që të gjeni zgjidhje të pazakonta për problemet e vjetra. Nëse ju kërkohet të performoni në një moment, mos u trembni. Në vend të kësaj, përdorni këtë shans për të treguar se sa të adaptueshëm dhe të aftë jeni. Ju do të jeni në gjendje t’u bëni përshtypje pa u djersitur!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ka diçka përrallore që ju pret jashtë në këtë kohë. Mërkuri është në shtëpinë tuaj ekzotike të 9-të, duke ju vënë në pah të gjitha mundësitë që depërtojnë në botë dhe duke u rreshtuar me Uranin, planetin e befasisë, aktualisht në shtëpinë tuaj të 11-të të orientuar drejt grupit. Një mik mund t’ju ftojë në një aventurë shumë të papritur, ose të jetë ura lidhëse mes jush dhe mundësisë suaj të ardhshme epike. Mos qëndroni brenda guaskës suaj sot – planetët duan që ju të dilni dhe të eksploroni jetën!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ka një shans që ju të fitoni shumë sot! Mërkuri po fluturon nëpër shtëpinë tuaj të 8-të me para të mëdha, duke ju ndihmuar të shihni se ku mund të arrini një fitim të papritur. Mërkuri gjithashtu lidhet me Uranin rebel në sektorin tuaj të karrierës, duke ju ofruar një mundësi të papritur për të fituar para në një punë të kryer mirë. Sigurohuni që të prezantoni veten në mënyrën më të mirë në një rreshtim të tillë, sepse do të dëshironi të jeni gati të tregoni se nga çfarë jeni krijuar në rast se shefi juaj ju kërkon.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një person i caktuar mund të ndihmojë në hapjen e botës suaj sot. Mërkuri, sundimtari juaj planetar, aktualisht është duke vizituar shtëpinë tuaj të 7-të të fokusuar në partneritet dhe po ju kthen vëmendjen te pluset e rëndësishme në jetën tuaj. Mërkuri i mprehtë do të bëjë sekstil Uranin në Shtëpinë tuaj të 9-të të Udhëtimit, duke e sjellë botën në derën tuaj të përparme. Edhe nëse zakonisht preferoni t’i bëni gjërat vetë, jepini dikujt tjetër mundësinë të ndryshojë jetën tuaj! Ata mund të sjellin diçka unike në rrugën tuaj që nuk do të dëshironit ta humbisni.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ka diçka të veçantë në punë sot, ose kudo që të shkoni për të siguruar jetesën tuaj. Mërkuri po rrotullohet nëpër shtëpinë tuaj të 6-të të rutinës ditore dhe mirëqenies, duke sjellë pak më shumë në pjatën tuaj. Ky planet inteligjent gjithashtu ngre Uranin unik në shtëpinë tuaj të 8-të, gjithçka ose asgjë, duke ju dhënë mundësinë të fitoni shumë nëse bëni përpjekje. Një mundësi e re mund të shfaqet dhe ju nuk do të dëshironi t’i lini të largohen!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ka kënaqësi të papritura që ju presin në botë. Mërkuri po kërcen nëpër shtëpinë tuaj të 5-të të pasionit dhe lojërave argëtuese, duke e kthyer vëmendjen tuaj te çështjet e lumtura, pasi i bën një sekstil mbështetës Uranit në shtëpinë tuaj të 7-të të marrëdhënieve dhe kontratave. Dikush specifik mund të shfaqet për t’ju frymëzuar ose për t’ju ofruar një shans për të treguar se nga çfarë jeni krijuar, ndoshta në formën e një agjenti ose partneri biznesi. Bëhuni gati për të zënë vendin tuaj në qendër të vëmendjes!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju keni sisteme mbështetëse më të forta sesa mund ta kuptoni! Falë Mërkurit që rrotullohet në sektorin tuaj të familjes, ndoshta ka shumë biseda që ndodhin nën çatinë tuaj ose rreth ndjenjave tuaja. Ky lloj komunikimi do të forcohet sot kur Mërkuri të ngrejë sekstilin ndaj Uranit në sektorin tuaj të mirëqenies, duke sjellë një ndihmë në rrugën tuaj. Një bashkëpunëtor ose një anëtar i familjes mund të vijë përpara për t’ju ofruar një nxitje kur keni nevojë më shumë, kështu që besoni se kur të jeni të hapur për nevojat tuaja, ato do të plotësohen.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ka frymëzim që fshihet në çdo cep tani, i gjithi gati që ju të vini dhe ta gjeni. Mërkuri në Shtëpinë tuaj të 3 të Komunitetit Lokal dhe Komunikimeve po nxit veprimin në zonën tuaj të afërt. Kjo mund ta bëjë të bukur ditën e sotme, veçanërisht pasi Mërkuri gjithashtu i bën një sekstil të dobishëm Uranit në sektorin tuaj të krijimtarisë. Vetëm duke dalë për një shëtitje rreth bllokut mund të ndezë shkëndijën e frymëzimit që ju nevojitet për t’i çuar projektet tuaja të pasionit në një nivel të ri mbresëlënës.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një anëtar i familjes mund të sigurojë një burim të papritur ndihme financiare sot. Mërkuri mendjemprehtë po viziton sektorin tuaj të parave, duke e kthyer mendjen tuaj te llogaria juaj bankare, por një harmonizim i dobishëm me Uranin në shtëpinë tuaj të 4 të brendshme mund t’ju lidhë me një mundësi të shkëlqyer për të fituar para. Shtëpia e 4 merret gjithashtu me energjinë femërore, kështu që një grua e respektuar mund të jetë lidhja midis jush dhe një burimi krejtësisht të ri të ardhurash. Mos kini turp të pyesni – nëse heshtni, atëherë do të zgjasë më shumë për ta marrë ndihmën.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ka biseda interesante për të zhvilluar sot, veçanërisht me çdo person me të cilin tashmë kënaqeni. Mërkuri në shenjën tuaj po ju jep shumë ushqim për të menduar, dhe ai do t’i tërheqë miqtë tuaj gjithashtu kur të bëjë sekstil Uranin në sektorin tuaj shoqëror. Mblidhni njerëzit së bashku për një ekskursion apo aventurë të minutës së fundit, qoftë në qytet apo nën çatinë tuaj! Edhe nëse normalisht nuk jeni një nga ata që kanë kontrollin, ju keni fuqinë të jeni kryesuesi sot.

Burimi: Tarot