Horoskopi ditor – 19 dhjetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Jeta mund të zvarritet në disa drejtime të ndryshme gjatë ditës. Ekziston një kënd i jashtëzakonshëm midis Venusit luksoz në sektorin tuaj të karrierës dhe Marsit energjik në sektorin tuaj të komunitetit, duke ndezur flakët e dramës. Ju dëshironi të tregoni se sa i aftë dhe mbresëlënës jeni, por në fakt mund të zbuloni se jeni shumë i zënë duke lëvizur nëpër qytet dhe duke mbajtur takime për t’i bërë përshtypje dikujt. Është mirë nëse për momentin ndiheni pak të rraskapitur – nesër duhet të ndesheni me qiej më të qetë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Energjia nervore e një kafshe të bllokuar mund të jetë shumë e njohur. Sundimtarja juaj Venusi po kalon nëpër shtëpinë tuaj të gjerë të 9-të, duke ju joshur të dilni dhe të luani, por mosmarrëveshja e saj e vështirë me Marsin e egër në sektorin tuaj të të ardhurave mund të krijojë një problem financiar. Nëse thjesht nuk keni fondet në dispozicion për të ecur aq sa do të dëshironit ose puna juaj është shumë e kërkuar për ju që të bëni një pushim, ka të ngjarë të duhet të ruani aventurat tuaja për të ardhmen.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Jeta juaj e tanishme mund të jetë gjithçka tjetër veçse mendjelehtë. Kjo nuk do të thotë se do të jetë e keqe, por lidhja e përafërt midis Venusit në shtëpinë tuaj intensive të 8-të dhe Marsit të stuhishëm në shenjën tuaj mund t’ju shtyjë përtej kapacitetit tuaj të zakonshëm për të provuar veten në një farë mënyre. Fatkeqësisht, ndoshta nuk mund ta merrni lehtë nën këtë energji, por Venusi premton shpërblime! Nëse u jepni dëshirave tuaja gjithçka që keni, nuk ka asnjë arsye që të mos përfundoni të kënaqur me rezultatet.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Është e lehtë të ndihesh si një peshk jashtë ujit në këtë kohë. Ekziston një përafrim i pazakontë midis Venusit në zonën tuaj të marrëdhënies dhe Marsit në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm, kështu që edhe nëse njerëzit e tjerë duket se po ju sjellin përvoja pozitive, mund të zbuloni se ende po ju mungon një pjesë e enigmës. Ndoshta ju nuk mund të shkoni në të njëjtën faqe si dikush tjetër, ose të dy dëshironi gjëra të ndryshme, por nuk dini si ta komunikoni këtë. Mos lejoni që një komunikim i gabuar të krijojë telashe të përhershme.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Të punosh apo të luash? Të bësh të dyja nuk është e pamundur, por tani mund të ndihesh sikur pasi Venusi në Shtëpinë e 6-të të Rutinës të udhëton mbi Mars në Shtëpinë tuaj të 11-të të Socializimit. Edhe nëse po kaloni mirë në zyrë ose kudo që fitoni pagën tuaj, ka të ngjarë që njerëzit të vazhdojnë të përpiqen t’ju bëjnë të dilni dhe të argëtoheni. Nxitimi në kryerjen e detyrave tuaja mund të shkaktojë probleme, kështu që kryeni detyrat tuaja përpara se të përpiqeni të qarkulloni.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju keni çdo të drejtë të kënaqeni, por kjo nuk do të thotë se nuk keni asgjë tjetër për t’u prirur. Pavarësisht se sa shpejt dëshironi të rrotulloheni nëpër jetë duke festuar përkrah Venusit në shtëpinë tuaj të 5-të me fat, një kënd i rrallë me Marsin në shtëpinë tuaj ambicioze të 10-të mund t’ju detyrojë të digjni vajin e mesnatës kur preferoni të kërceni në diell. Nuk do të ishte për t’u habitur nëse një projekt ose mundësi e madhe vonon përkohësisht argëtimin tuaj, por rezultati përfundimtar duhet t’ia vlejë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Shtëpia është aty ku është zemra, por kjo nuk do të thotë që ju nuk duhet të dilni dhe të shihni botën. Është në rregull të rrish në zonën tënde të rehatisë, veçanërisht me Venusin të qetë në Shtëpinë e 4-të të Familjes. Kur Venusi ankohet në Mars në sektorin tuaj të aventurës, ju mund të filloni të dëshironi disa eksplorime! Edhe nëse divani juaj është shumë i rehatshëm për t’u larguar, merrni parasysh t’i sillni aventurat tek ju duke lexuar libra intrigues ose duke parë një dokumentar interesant kulturor.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Diçka mjaft serioze mund të shkundë edhe sesionin më të gëzueshëm të hangout. Ju mund të kërceni të lumtur gjatë jetës si festa shoqëruese të Venusit në Shtëpinë tuaj të 3-të të Komunitetit, por këndi i saj i vështirë ndaj Marsit në Shtëpinë tuaj të 8-të të Intimitetit mund të ngrejë nxehtësinë dhe të shkaktojë që drama të vlojë kur nuk e prisni! Bastja juaj më e mirë do të ishte të përgatiteni veten për një ditë të paparashikueshme, sepse ka të ngjarë të mos duket e njëjta minutë pas minute, e lëre më orë pas ore.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të gjeni veten në humor për të harxhuar para, ndërsa Afërdita e bollshme viziton sektorin tuaj të të ardhurave, por të gjitha bastet dështojnë kur ajo keqkupton Marsin në sektorin tuaj të partneritetit. Njerëzit mund të fillojnë të bërtasin për vëmendjen tuaj – ndoshta duke kërkuar kohën tuaj kur preferoni thjesht të hiqni dorë nga punët ose duke kërkuar më shumë se sa jeni të gatshëm të jepni në lidhje me këtë. Është në rregull të vizatoni vija aty ku duhet.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ka shumë gjëra për t’ju shijuar tani, për sa kohë që jeni të gatshëm të përfundoni disa gjëra më pak emocionuese fillimisht. Afërdita po viziton shenjën tuaj, duke ju dhuruar të gjithë bujarinë e saj, por ndërsa ajo arrin Marsin në shtëpinë tuaj të 6-të përgjegjëse, duke krijuar një ndarje midis aktiviteteve tuaja të dëshiruara dhe detyrave të kërkuara. Nëse arrin një detyrë e lodhshme, përpiquni ta përballoni atë ballë për ballë. Më pas, mund t’i riktheheni argëtimit!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Jeta aktualisht mund të duket si një ëndërr – dhe nuk ka asgjë të keqe me këtë. Ju mund ta lejoni veten të gjarpërojë lirshëm ndërsa Venusi udhëton në shtëpinë tuaj magjike të 12-të, duke ju inkurajuar të shikoni me syze ngjyrë rozë dhe lidhja e saj me Marsin në shtëpinë tuaj të 5-të me fat vetëm sa do ta përforcojë këtë. Puna dhe përgjegjësitë mund të jenë gjëja e fundit në mendjen tuaj, ndaj bëni qejfin prioritetin tuaj numër një! Mund ta lini realitetin për një ditë tjetër kur do të jeni më të përgatitur për ta trajtuar atë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund t’ju duhet të kujdeseni për disa gjëra rreth shtëpisë përpara se të bëni ndonjë gjë tjetër. Afërdita në shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore po ju tërheq aktualisht të shoqëroheni me miqtë, por ndërsa ajo shqetësohet me Marsin në sektorin tuaj të shtëpisë, ata mund të ftojnë disa gjëra që duhet të realizohen nën çatinë tuaj para së gjithash. Nëse shkoni të luani përpara se të kryeni punët tuaja, ato ndoshta do të vazhdojnë t’ju binin, kështu që planifikoni në mënyrë strategjike dhe duhet t’ia dilni mirë.

Burimi: Tarot