Horoskopi ditor – 19 prill 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Nevoja për të parë brenda mund të jetë veçanërisht e fortë sot. Mund të ketë një zgjedhje që duhet të bëni dhe dëshironi të kërkoni të gjitha llojet e këshillave të jashtme në mënyrë që të bëni zgjedhjen e duhur. Edhe pse mund të dyshoni në instinktet tuaja kur bëhet fjalë për të bërë një zgjedhje për të ardhmen tuaj personale, thellë brenda vetes ndoshta tashmë e dini se çfarë doni të bëni. Nuk ka asgjë të keqe të fokusohesh tek ai zë i vogël brenda në vend të muhabetit jashtë!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Zbulimi mund të jetë shërues tani. Mund të zbuloni diçka të re dhe pozitive që dikush ka thënë për ju në të kaluarën dhe kjo njohuri e re mund të ndihmojë për të shuar disa dyshime për veten që keni pasur vazhdimisht. Të mësuarit rreth komplimenteve nga bashkëmoshatarët mund të krijojë sigurinë dhe besimin tuaj – megjithëse mund të bëheni pak të fiksuar pas asaj që ata thanë. Sidoqoftë, mos lejoni që gjithçka t’ju shkojë në kokë, sepse me siguri do t’ju duhet të qëndroni në tokë për të arritur suksesin sot.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Shërimi mund të arrijë për një plagë që mund ta kishit harruar. Ju mund të keni pasur një ndërveprim të vështirë që ka ndikuar në reputacionin tuaj në komunitetin tuaj në të kaluarën – potencialisht duke qëndruar para një turme. Kjo histori mund ta bëjë të vështirë besimin e të tjerëve për t’ju mbështetur. Në vend që të vendosni burimin tuaj të vërtetimit në një grup njerëzish, përpiquni të gjeni besimin tuaj brenda! Angazhohuni për veten tuaj për të bërë atë që ju duket e drejtë, në vend të asaj që kërkon çdo turmë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Liria e përditshme mund të kufizohet nga përgjegjësitë tuaja. Mund të ndiheni sikur jeni ngecur në një vend, qoftë në punë ose diku tjetër që kërkon vëmendjen tuaj të plotë. Në fund, ndoshta gjithçka që dëshironi është të kaloni kohë me miqtë tuaj ose njerëzit e tjerë që ju duan. Mos u shqetësoni, kohët e mira do të kthehen përsëri! Është mirë të kesh ekuilibër në të gjitha gjërat – puna është e rëndësishme, por pushimi dhe argëtimi janë gjithashtu të rëndësishme.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ndjenjat e pamjaftueshmërisë mund të jenë gati për t’u vendosur në shtrat. Mund të ndiheni të dyshimtë për aftësitë tuaja sot, gjë që mund t’ju bëjë të dëshironi të fshiheni nga qendra e vëmendjes. Megjithatë, kjo nuk ka të ngjarë të jetë një kohë e mirë për t’u fshehur në hije. Madje mund t’ju kërkohet të merrni një rol udhëheqës shumë shpejt! Në vend që të largoheni nga vrapimi para se të fillojë, hidhini një hap dhe shikoni se si është përpara se të thoni se nuk është për ju.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Mund të jetë koha për t’i thënë lamtumirë një marrëdhënieje të ngushtë të kaluar. Ky ka të ngjarë të jetë një person që dikur ishte një pjesë e madhe e jetës suaj, i cili tani mund të jetë duke u larguar nga ju. Përpjekja për të kuptuar se si të ndiheni për zhdukjen e ngadaltë të tyre nga miqësitë tuaja të zakonshme mund të jetë konfuze. Kujtojuni vetes se njerëzit mund të ndahen me kalimin e kohës, dhe ndonjëherë ata rriten së bashku në të ardhmen. Tani për tani, është në rregull t’i lini ata të bëjnë gjënë e tyre dhe ju të bëni tuajën.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Fjalët mund të shërojnë sot. Diçka mund të duhet të thuhet mes jush dhe një personi tjetër – potencialisht një personi tjetër domethënës ose dikush me të cilin jeni shumë të afërt. Kjo temë mund të jetë një temë e tensionuar emocionalisht për t’u diskutuar, por ka të ngjarë që nuk do të jeni në gjendje të ecni përpara pa probleme ndërsa është ende e varur në ajër, duke pritur për t’u trajtuar. Mos hezitoni ta kaloni atë. Lidhjet reale duhet të jenë në gjendje të përballojnë një diskutim si ky.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Sot mund të kujdeseni për dikë tjetër. Ndërsa kalojnë kohë me ju, ata papritur mund të përfundojnë duke pasur nevojë për një favor të madh ose të kenë një sëmundje që kërkon që dikush të jetë aty për t’i ndihmuar, apo edhe thjesht t’i mbajë dorën në kohë të vështira. Kjo situatë mund të përfundojë duke kërkuar një sakrificë nga ana juaj – me gjasë jo e madhe, por mund të mos jetë argëtuese. Mos kini frikë kurrë! Ju duhet të keni kohë për ta kompensuar veten më vonë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Drama mund të përshkallëzohet shpejt sot! Ju mund të jeni më reagues se zakonisht – edhe anëtarët e familjes mund t’ju largojnë, me ose pa kuptim. Temperatura juaj mund të nxehet lehtësisht kur dikush thotë diçka që ju kujton një ngjarje fatkeqe të së shkuarës, por përpiquni të numëroni deri në dhjetë përpara se të përgjigjeni. Gjasat janë që ata nuk e dinin se po ju bënin një përshtypje kaq negative dhe thjesht t’u tregoni se si ndiheni do t’ju ndihmojë të gjeni një ekuilibër më të mirë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të jeni gati të çlironi një frikë që lidhet me familjen tuaj, veçanërisht me nënën tuaj. Kjo energji është një mbështetje e shkëlqyeshme për ju që të keni biseda të vështira me anëtarët e familjes suaj, duke i lënë ata të dinë gjëra për të cilat nuk jeni ndjerë kurrë rehat ose mjaft krenarë për t’u thënë atyre më parë. Mund të jetë gjithashtu thjesht një zbulim më argëtues se ju dëshironin të ishit në dyshim. Sido që të jetë, ka të ngjarë të rrisë respektin për veten pasi të keni mbaruar dhe t’i keni provuar vetes se mund ta bëni.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Vendimet e përgjegjshme mund të jenë të vështira për t’u marrë tani. Paratë tuaja mund të rrëshqasin përmes të gjitha llojeve të blerjeve argëtuese që ju tërheqin vëmendjen. Është më e lehtë se zakonisht të kapërceni shpenzimet në këtë kohë dhe mbajtja e një buxheti mund të jetë e dobishme. Përpara se të merrni ndonjë vendim të nxituar sot, përpiquni të mendoni vërtet për të. Mund të ktheheni pasi të keni menduar gjatë dhe shumë se sa shumë keni nevojë për atë artikull ose shërbim të ri. Jini të zellshëm, jo të nxituar!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Reagimet tuaja mund të bëjnë të gjithë ndryshimin sot. Një moment emocional publik ose përhapja e një thashethemi të turpshm për ju në punë mund të rëndojë shumë mendjen tuaj. Ngrini kokën lart – në fund të fundit, ju nuk jeni shaka dhe nuk meritoni të trajtoheni si të tillë! Nuk duhet t’i përgjigjeni ngacmimeve të askujt me hakmarrje ose zemërim, por mund të vendosni kufij të fortë.

Burimi: Tarot