Horoskopi ditor – 19 shtator 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Dikush afër shtëpisë mund të vendosë pak frenues në ditën tuaj. Hëna po rrotullohet nëpër shtëpinë tuaj të 4-të me ndjenjë të thellë, duke ju vënë në kontakt me gjithçka që ndodh nën çatinë tuaj. Kjo është gjithçka mirë, përveçse Hëna do ta sheshojë Chiron-in në shenjën tuaj, duke ju bërë të ndiheni sikur po ju mungon diçka ose nuk po i përmbushni pritshmëritë e njerëzve të tjerë. Sa vend i pakëndshëm për të qenë! Nëse dikush vazhdon t’ju mashtrojë, bëni ç’të mundeni për të krijuar hapësirë për veten tuaj.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ajo që duket si një vëzhgim i thjeshtë për dikë tjetër mund t’ju godasë më shumë se sa pritej. Ka një energji të zhurmshme deri në ditët e sotme ndërsa Hëna rrëshqet nëpër sektorin tuaj të komunikimit, por ju mund të merrni disa shkarkime të përafërta kur ajo largohet nga Chiron në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm. Ndoshta dikush ju vë në dukje një nga pikat tuaja të dhimbshme pa e kuptuar, ose ndoshta po ju sjell në vëmendje një çështje që e keni harruar aksidentalisht. Jini të kujdesshëm për t’u bërë dramatik për diçka që dikush nuk donte të thoshte kurrë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju mund të bëni shumë përpjekje për punën tuaj, por kjo nuk do të thotë që të gjithë të tjerët do të jenë kaq efikas. Jeni më se gati të përveshni mëngët dhe të bini shi ndërsa Hëna udhëton në sektorin tuaj të të ardhurave, por mund të vini re se të gjithë miqtë tuaj nuk po luajnë kur Hëna vendos në shesh Chiron në shtëpinë tuaj të 11-të sociale. Provoni dhe kontrolloni çdo kuti të nevojshme që të mund të shkoni të bashkoheni me argëtimin – përndryshe, mund të zemëroheni pak.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të bëni si të doni sot – domethënë, derisa dikush të kërkojë diçka prej jush. Jeni të përqendruar në nevojat tuaja ndërkohë që Hëna viziton shenjën tuaj, por një çështje pune mund t’ju prishë vëmendjen kur ajo vë në shesh Chiron në sektorin tuaj të karrierës. Një mbikëqyrës mund t’ju kërkojë të kryeni një detyrë në një moment kur thjesht nuk jeni në humor, por nëse përpiqeni ta shmangni këtë, kjo mund të reflektojë keq për ju. Përgjigjuni thirrjes së tyre, pastaj kthehuni në programin tuaj.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Mund të jetë shumë e lehtë të humbasësh nga sytë se ku po shkon sot, Leo. Hëna është në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm, duke ju çuar në shtigje të panjohura, por gjatë gjithë ditës ajo do të përplaset me Chiron, aktualisht në sektorin tuaj të zgjerimit. Dëshira për të eksploruar mund të godasë kur më së paku pritet, por ju mund të përfundoni duke e ndjekur atë diku ku nuk do të shkonit më mirë. Sigurohuni që jeni duke marrë rrugën e duhur dhe duke parë hapat tuaj gjatë rrugës, sepse ka gropa kudo.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ka një vijë të hollë midis asaj që mbani të fshehur dhe asaj që i tregoni botës. Jeni të lumtur të prekni bazën me njerëzit ndërsa Hëna lëviz nëpër Shtëpinë tuaj të 11-të të Lidhjeve Globale, por mund të dëshironi të tërhiqeni kur Hëna të formojë një kënd të përafërt me Chiron në shtëpinë tuaj të fshehtë të 8-të. Ju mund të zbuloni aksidentalisht disa informacione nga pranga, vetëm për të vënë re shkathtësinë tuaj menjëherë pas kësaj. Mbani një kapak në mënyrë që të mos keni keqardhje më vonë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju jeni gati dhe të gatshëm të bëni pjesën tuaj sot, por dikush mund të ndryshojë planet tuaja, pavarësisht nëse jeni të hapur ndaj kontributit të tyre apo jo. Ju e dini se ku po shkoni me Hënën që kalon nëpër shtëpinë tuaj ambicioze të 10-të, por ky drejtim mund të hidhet jashtë kursit kur Hëna sheshon Chiron-in në sektorin tuaj të partneritetit. Kjo mund të nxjerrë një kundërshtues nga punimet e drurit, gjë që mund t’ju dobësojë shpirtrat. Do të jeni më të lumtur nëse mbyllni veshët para kujtdo që nuk ofron kritika vërtet konstruktive.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju dëshironi të fluturoni i lirë – derisa diçka t’ju sjellë përsëri në tokë, domethënë. Jeni në humor për të zbuluar se çfarë ju pret bota ndërsa Hëna e kalon ditën në sektorin tuaj të udhëtimit. Gjithçka është mirë dhe mirë, derisa një shesh hënor ndaj Chiron në shtëpinë tuaj të 6-të përgjegjëse ju detyron të vendosni hundën në gur bluarje dhe të bëni kujdesin tuaj të duhur. Kontrolloni kutitë e nevojshme dhe më pas mund të ktheheni në aventurat tuaja.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ka një intensitet të pamohueshëm për ditën, Shigjetari. Gjërat mund të ndihen mjaft të rënda me Hënën në shtëpinë tuaj të 8-të ekstreme, kështu që mund t’ju duket shumë e turbullt kur Hëna vendos në shesh Chiron në shtëpinë tuaj të 5-të të gëzueshme. Edhe nëse të gjithë të tjerët po kalojnë kohën e jetës së tyre, ju nuk mund të mos jeni pak keq, por kjo ndodh sepse po përpiqeni të merreni me çështje serioze, ndërsa njerëzit e tjerë fokusohen në argëtim. Pranoni që sot nuk është thjesht një lundrim kënaqësie për ju.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Çështjet tuaja personale mund të hedhin një unazë partneriteti sot, Bricjap. Njerëzit më të rëndësishëm në jetën tuaj janë përpara dhe në qendër ndërsa Hëna viziton sektorin tuaj të marrëdhënieve, por ka një pikëllim në punë kur Hëna sheshon Chiron-in në shtëpinë tuaj të 4-të emocionale. Një çështje familjare ose një çështje shtëpie mund të kërkojë vëmendjen tuaj përpara se të përqendroheni te këdo në veçanti, ose ndoshta thjesht nuk po ndiheni mirë me veten tuaj të zakonshme. Kujdesuni para së gjithash ndaj ndjenjave tuaja.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ka një listë në dukje të pafund para jush, por nuk duhet të shqetësoheni për të përfunduar çdo gjë në të. Jeni në disponim për të llogaritur ditën e sotme ndërsa Hëna viziton Shtëpinë tuaj të 6-të të Punës dhe Rutinës, por një shesh i pakëndshëm ndaj Chiron në shtëpinë tuaj të tretë të ngarkuar mund t’ju çojë poshtë disa vrima shpërqendruese lepujsh. Mos u mërzitni nëse ndërprerjet ju mundojnë – askush nuk do t’ju gjykojë nëse keni një ditë joproduktive aty-këtu.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Jeta është një kuti me çokollata derisa ju duhet të paguani për to. Jeni gati të nisni këpucët dhe të shkoni të kërceni në fusha me Hënën duke vizituar shtëpinë tuaj të 5-të të lumtur, e cila premton kohë të bukura përpara. Problemi i vetëm është se Hëna do ta sheshojë Chiron-in në sektorin tuaj të parave, duke ju kujtuar se argëtimi ka një çmim. Nëse nuk paguani rrugën tuaj, mund të pendoheni gjatë rrugës. Sigurohuni që të mos kafshoni më shumë sesa mund të përtypni.

Burimi: Tarot