Horoskopi ditor – 2 mars 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Diçka në jetën tuaj, qoftë objekt apo zakon, mund të mos ju shërbejë më. Kjo është një kohë e mrekullueshme për të parë rreth jetës suaj dhe për të gjetur gjithçka që nuk i përket, më pas bëni një plan për ta hequr qafe atë. Ju nuk keni nevojë të ndryshoni plotësisht brenda natës, por mund të vendosni një orar për pastrimin e dollapëve tuaj metaforikë. Gjeni rrugën tuaj drejt lumturisë dhe mos hezitoni të filloni të ecni drejt saj!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Njerëzit me të cilët lidheni mund të jenë për inspektim për momentin. Për shkak të Hënës së Re të Peshqve sot, fokusi juaj është i orientuar drejt Shtëpisë tuaj të Grupeve Sociale. Nëse jeni ndjerë sikur njerëzit përreth jush vërtet nuk ju kuptojnë, atëherë është koha të filloni të kërkoni për fytyra të reja që ju bëjnë të ndiheni të parë dhe të dëgjuar. Nëse tashmë jeni pjesë e një komuniteti që e bën këtë për ju, merrni parasysh t’i afroheni dhe t’u tregoni atyre se sa shumë i vlerësoni.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju duhet të vendosni pamjen tuaj sa më lart që të jetë e mundur në këtë kohë! Një shpërthim i ri energjie për karrierën tuaj ose për ndonjë ambicie afatgjatë po shkon në rrugën tuaj, falë Hënës së Re të Peshqve. Shefat mund t’ju shikojnë më me dashamirësi se zakonisht, ndaj mos kini frikë të dilni në qendër të vëmendjes profesionale nëse ju shfaqet mundësia. Sa më shumë të jeni të gatshëm të përvishni mëngët, aq më të mëdha mund të jenë shpërblimet që rezultojnë. Tregojuni atyre se çfarë keni!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Jeta po ju hapet në një mënyrë të bukur për momentin! Hëna e Re e Peshqve fuqizon Shtëpinë tuaj të pakufishme të Arsimit të Lartë dhe Horizontet e Reja. Pavarësisht nëse vendosni se është koha për t’u kthyer në shkollë ose planifikoni për një aventurë të ardhshme, duhet të mendoni se si të përfshini mënyra të tjera të jetesës dhe perceptimet e botës në filozofinë tuaj. Asnjëherë nuk e dini – ky mund të jetë fillimi i një rruge drejt një jete shumë të ndryshme, më të kënaqshme.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një përtëritje personale mund të jetë domosdoshmëri sot. Hëna e Re e sotme në Peshqit mban një xham zmadhues në shtëpinë tuaj të 8-të të jetës dhe vdekjes, e cila nuk është aq e frikshme sa mund të duket. Kjo hyrje po ju kërkon të transformoheni në një version më të mirë të vetes, një që është edhe më i fortë se ju që keni ardhur më parë. Ju mund të jeni si feniksi legjendar, i rilindur në zjarr dhe hi për të përballuar çdo sfidë që mund të ketë në jetë ose bota.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Mendimet tuaja mund të zhvendosen drejt partnerëve në jetën tuaj, qofshin ata profesionistë, platonikë apo edhe romantikë. Nëse jeni ndjerë sikur keni qenë mjaft të ngathët, pa mbështetjen e duhur, atëherë dikush që mund t’ju bëjë të ndiheni më të qëndrueshëm dhe më pak të vetmuar, së shpejti mund të hyjë në skenë. Nëse tashmë keni një mik të tillë, atëherë kjo është një kohë e mirë për të forcuar lidhjen tuaj.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Modeli i jetës suaj të përditshme është për t’u inspektuar për momentin. Hëna e Re e Peshqve nënvizon rëndësinë e sektorit tuaj të mirëqenies. Nëse rezolutat tuaja për vitin 2022 tashmë kanë filluar të humbasin, është koha të ripërqendroheni! Edhe nëse i keni dhënë gjithçka, kjo dredhi mund t’ju ndihmojë të vendosni pak erë shtesë në velat tuaja. Ju mund të dëshironi të regjistroheni për një klasë të re stërvitjeje ose të shqyrtoni zakonet tuaja të të ngrënit për të parë se ku mund të bëhen përmirësime.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Bëhuni gati për një dhuratë të bukur nga kozmosi. Kjo është një kohë e mrekullueshme krijuese, kështu që pavarësisht nëse e konsideroni veten një person artistik apo jo, përpiquni ta lini Muzën tuaj të luajë për një kohë. Rezultatet mund të jenë absolutisht mahnitëse – potencialisht duke çuar përpara edhe disa nga ambiciet tuaja. Ky sektor gjithashtu sundon famën, ndaj kujdesuni për pamjen tuaj në qendër të vëmendjes!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju ndoshta keni kaluar më shumë kohë afër shtëpisë për shkak të disa ngjarjeve aktuale sesa mund të preferoni normalisht, por hëna e re freskuese e sotme e Peshqve në shtëpinë tuaj të katërt të shtëpisë dhe familjes po ju jep mundësinë të shtypni butonin e rivendosjes në banesën tuaj. Shikoni përreth jush për mënyra për të përditësuar mjedisin tuaj, pavarësisht nëse kjo është lëvizja e disa mobiljeve apo edhe kërkimi i një shtëpie të re krejtësisht. Disa ndryshime mund të bëjnë një botë të mirë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Shanset për ndryshim janë kudo rreth jush! Është koha që ju të thoni mendimin tuaj dhe t’u tregoni njerëzve se për çfarë jeni. Hëna e Re e Peshqve fokusohet sot në sektorin tuaj të komunikimit, duke krijuar mundësi të reja për ju për të shtuar më shumë argëtim në jetën tuaj. Nëse jeni ndjerë të mërzitur kohët e fundit, përgatituni t’i bashkoheni botës në një mënyrë të sigurt dhe të këndshme. Plus, nëse bëni ndonjë punë me shkrim ose të folur, momenti juaj për t’u dëgjuar me të vërtetë mund të arrijë në çdo çast.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Pyetjet në lidhje me financat tuaja mund të pushtojnë mendimet tuaja në këtë kohë. Si i fitoni paratë tuaja dhe çfarë bëni me to? Juve po ju dhurohet një injeksion i madh energjie të freskët në sektorin tuaj financiar nga Hëna e Re e Peshqve. Mundësitë për të kursyer dhe shpenzuar mund të vijnë të dyja në çdo kohë, kështu që filloni të krijoni një plan se sa do të dëshironit të vlenit dhe si do ta fitoni dhe trajtoni atë pasuri.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju keni fillimin tuaj të ri personal sot! Hëna e Re e Peshqve është e përqendruar në shenjën tuaj dhe në shtëpinë tuaj të vetvetes. Ju keni lejen kozmike të jeni më egoist se zakonisht dhe të vendosni dëshirat tuaja në radhë të parë, por mos e merrni lehtë këtë. Bëni çmos që të përqendroheni në aspekte domethënëse të jetës suaj dhe në mënyrën se si e prezantoni veten. Duke i kushtuar vëmendje personalitetit dhe pamjes suaj mund t’ju vendosë në një pozicion të shkëlqyeshëm për të korrur disa përfitime të mëdha.

Burimi: Tarot